בס"ד

א' אדר תשע"ח, 16.2.2018

קהילת חוף אשקלון, כמעט שבת שלום !

ח"כ איתן ברושי קפץ לביקור

 חג השבועות ביוני 2000,  נכחתי בטקס ביכורים מסורתי בקיבוץ מזרע, שם גרים הוריה של נטע אשתי. מנחה הטקס הזמין את איתן ברושי – ראש מועצת עמק יזרעאל דאז, לברך את הקיבוץ לרגל החג. איתן פתח ואמר: "ברגע זה קיבלתי הודעה כי חאפז אל אסד, נשיא סוריה, מת". מאז, כל פעם שאני פוגש את איתן ברושי, אני רואה בדמיוני איך הוא  הורג את אסד כל פעם מחדש.  כיום איתן ברושי משמש כחבר כנסת מטעם המחנה הציוני, חבר מטעמה בוועדת הכספים  ומשמש כיו"ר הלובי החקלאי בכנסת. בזמנו, כשבנינו את  בתי הספר "שקמה" ו"חופים", איתן עבד במשרד הביטחון ועזר לנו בכל הקשור למיגון בתי הספר.  גם היום איתן ואני בקשרים טובים  ומעת לעת אני נעזר בו כדי לשחרר חסמים במשרדי הממשלה השונים. השבוע איתן קפץ לביקור במועצה והפעם סיירנו יחד באתר ניצן. סיפרתי לו על מהלך שאני מוביל, להגיש הצעת מחליטים לממשלה כדי שהמועצה תוכל להמשיך  להשלים את שיקומם של מפוני גוש קטיף.   

צילום בנימין אהרמן

ממשיכים לקדם מהלכים

 

אגף רחו"ק אירח את נציגי לשכת הגיוס

אני גאה בכך שמדי שנה עולה אחוז המתגייסים לצבא הגנה לישראל. למרבה הצער, ישנם מועמדים לשירות שמצבם המשפחתי והכלכלי מחייב את הצבא לתת עבורם מענה עם טיפול והכוונה מיוחדים.  לשם כך זקוק הצבא לשיתוף פעולה עם שירותי הרווחה בישראל. שתי מש"קיות תה"ש ממדור מתגייסים לשירות הביטחון הגיעו לפגישה עם עובדי אגף רווחה חברה וקהילה (רחו"ק) של המועצה כדי לספר לעובדי האגף כיצד המדור שלהם מתמודד עם אותם מועמדים לגיוס ולסייע להם להתחיל את השירות הצבאי ברגל ימין, לשרת שירות משמעותי  ולסיימו בצורה מיטבית. פרט פיקנטי: אחת המרצות הייתה הסמלת רותם סגל, הבת של מעוזיה סגל, מנהל אגף רחו"ק, שהיה נוכח בהרצאה ולא הסתיר את התרגשותו.

מעוזיה ובתו

מתגייסים למען שירות מיטבי

 

פיזיקה ומתמטיקה בגרף עליה

בבתי הספר בחוף אשקלון בוחנים את שיטות ודרכי ההוראה מתוך מטרה למצוא את הדרכים הנכונות להמשיך ולסייע לילדים שלנו להתקדם בתחומי הלימוד השונים . בבית ספר שקמה למשל יש 15 מגמות שונות המאפשרות לתלמידי בית הספר מגוון עצום של אפשרויות בחירה. אני גאה במספר הגדול מאוד של מגמות בית הספר. אם יהיה צורך ובית הספר ירצה להוסיף מגמות, אעשה כל מאמץ לעזור לו בכך. אחת ממגמות הלימוד בבית הספר היא מגמת הלימודים הריאלית. גב' אופירה גל, מנהלת בית הספר, יחד עם הצוות החינוכי, הצליחו תוך זמן קצר להעלות את מספר התלמידים אשר נגשים לחמש יחידות בגרות במקצועות ריאליים למספרי שיא והגיעו להצלחה בקנה מידה ארצי. בתשע"ו נגשו לחמש יחידות במתמטיקה  שבעה תלמדים בלבד, השנה ניגשים 23 תלמידים. בפיזיקה נגשו באותה שנה 7 שבעה תלמידים בלבד והשנה יגשו 39 תלמדים.  אופירה מספרת בגאווה כי בימי הקיץ בית הספר מקיים  לתלמידים סמינרים בפיזיקה ומתמטיקה. עוד היא מספרת פעילות משולבת של התלמידים  עם מכון וויצמן  שעוזרת לתלמידים להגיע לציונים טובים. תלמידי התיכון של היום הם עמוד התווך של החברה הישראלית מחר. על כן כל השקעה בחינוך היא השקעה בעתידה של החברה בישראל.

הקישור:http://www.yeshuvnik.net/mobile/article/258916/4

תיכון שקמה

שדרת החברה הישראלית

 

לא נס לחו של המקלט

המרחב בו אנו חיים מאלץ אותנו להמשיך ולעשות מאמץ כדי לתת מענה והגנה לתושבי המועצה. נכון הדבר שבכל בית  שנבנה מתחילת שנות ה-90' ואילך נבנה בו מרחב מוגן דיורי (ממ"ד), אך לצערנו בתי-אב רבים במועצה נבנו ללא ממ'ד ולכן עלינו להמשיך ולשמר מקלטים שנבנו בשנות ה-70' וה-80' שיספקו בזמן חירום הגנה הולמת לתושבי המועצה. הטלתי על גדעון שרעבי מנהל מחלקת הביטחון במועצה ויגאל מצרפי קב"ט מוסדות החינוך לערוך סקר מקיף ומיפוי של  כ- 100 מקלטים ברחבי המועצה. הסקר יתבצע בשיתוף פעולה עם פיקוד העורף פיקוד העורף, שמקצה לרשות מועצה  מהנדס מטעמו. בתום הסקר ננתח את תוצאותיו, נגייס את המשאבים הדרושים ונשפר את הדרוש שיפור.

סיור מקלטים

"אוברול" למקלטים הישנים

 

מפגש מגבש בחיק הטבע

וותיקי המועצה המגיעים לפעילות במרכז היום בקשו לטייל בחיק הטבע כדי ליהנות מתקופת  הפריחה היפה בנגב המערבי. נעתרנו לבקשתם  ויצאנו אל  המרחבים וצפינו במרבדי הכלניות. כשהסתובבו בין הכלניות, לא חדלו הוותיקים לזמזם את שירה המיתולוגי של הזמרת שושנה דמארי: "כלניות, כלניות, כלניות מטוללות חינניות...". צוות מרכז יום, בניהולה של אושרית לב מגירה יחד עם המטיילים, הדליקו מדורה, אפו פיתות בטבון ולגמו תה מהביל שבושל מעל להבות המדורה. על פני וותיקי המועצה עברה קבוצת נערים . ואחד מהם אמר: "תראו, הם עושים קומזיץ  כמו פעם".

ואבא שלי היה אומר : פעם, זה תמיד כאן ועכשיו.

באדיבות-מרכז יום

כלניות מטוללות חינניות

 

טיפסנו אל פסגת החרמון הזוהרת

גם השנה כמו בכל שנה בשנים האחרונות יצאו בני הנוער של המועצה לטיול בהר החרמון: האוטובוסים יצאו בחמש לפנות בוקר נושאים בתוכם למעלה מ-300 בני נוער מרחבי המועצה. הנערות והנערים התפלשו בשלג, עלו על הרכבל ונהנו מהשלג הלבן. את המסע לחרמון אירגנו שירן שושן מנהלת מחלקת הנוער במתנ"ס יחד עם צוות מדריכי הנוער בישובים.    

יחידת הנוער בחרמון

להסתכל על הלבן בעיניים

 

עוד מהאדום הזה

להזכירכם, פסטיבל דרום אדום נמשך,  לכל אורך חודש פברואר. ניתן גם לבקר בשוק האיכרים בימי שישי בכוכב מיכאל וליהנות ממוסיקה, מאכלים תוצרת בית ועוד. על כל אירועי דרום אדום אפשר לקרוא באתר  דרום אדום. מצורף קישור לאתר.

https://daromadom.habsor.co.il/

דרומאדום

מרבדים אדומים

 

פרשת השבוע

פרשת "תרומה" נפתחת במילים: "ויקחו לי תרומה". תרומה נותנים, לא לוקחים. לכן היו צריכים לכתוב "ויתנו לי תרומה". אלא שהכתוב בא ללמדנו: ברגע שאדם נותן ותורם לקהילה, לחברה, למשפחה ולסובבים אותו, הוא למעשה לא רק נותן אלא גם מקבל בעצמו סיפוק רוחני ושמחה. מכאן: ''ויקחו לי תרומה'': כאשר אתה נותן אתה גם מקבל.

חודש טוב ושבת שלום.