בס"ד

ז אדר תשע"ח, 22.2.2018

משתלבים במרחב

מרחב המועצה שלנו חווה תמורות מרחיקות לכת. לאור הצמיחה הדמוגרפית המבורכת במרחב בו אנו חיים, ובשל עומסי תחבורה קשים היוצאים מהעיר אשקלון אל כביש מס' 4, פניתי יחד עם עמיתיי, ראשי עיריית אשקלון בשנים האחרונות, אל משרד התחבורה על מנת לתת פתרון מערכתי לעומסי התנועה באזור. דרישה עניינית זו הבשילה לאיטה ולאחרונה החל המהלך לקרום עור וגידים. בימים אלה ממש שוקדים המתכננים של משרד התחבורה על הקמתו של מחלף ענק שייקרא על שמו של ראש הממשלה המנוח- רבין. המחלף ימוקם בין הישוב באר-גנים וקיבוץ ניצנים וממנו תיסלל מערכת כבישים רחבה, שתנקז את התחבורה מאשקלון אל כביש 4, מכביש 4 אל באר גנים, ניצן וחוף ניצנים וקיבוץ ניצנים. הגם שהדבר נראה לכם רחוק מהמציאות, שימרו כתבה זו. להערכתי, תוך 4 שנים נוכל לברך על המוגמר.

 

מחלף רבין

עולים על המסלול המהיר

 

"תכנית-אב" לשבילי אופנים ומעתה, נשתמש במונח: "תכנית אם"

לכולנו ברור כי בשלושת העשורים הקרובים, רמת הניידות באמצעות מכוניות תלך ותגבר. מצד שני, לכל ברור כי לא ניתן יהיה להרחיב כבישים ללא גבול. מכאן, שלדעת רבים בארץ העוסקים בניידות ובתחבורה, יהיה צורך להשתמש יותר בשבילי אופניים על מנת לאפשר אפשרות נוספת לניידות. אנו במועצה הכנו זה מכבר "תכנית-אם" לשבילי אופניים, שתרשת את כל יישובי המועצה במערכת שבילי אופניים תקנית מהישובים אל תחנת הרכבת האזורית.

להלן חלק מ"תכנית-אם" לשבילי אופניים:

1.מקיבוץ ניצנים לבאר גנים-בוצע. משם, ימשיך השביל לתחנת רכבת אשקלון.

2.מניצן לבאר גנים- בוצע. בהמשך, נסיים את הקטע שיוביל לתחנת הרכבת באשקלון.

3. מצומת הודיה-ניר ישראל לצומת סילבר- בתכנון 2018.

4.מצומת ברכיה-משען לצומת סילבר- בתכנון 2018.

5.מתלמי יפה, גיאה בית שקמה- עד לכביש 4- השלמת תכנון עד אמצע 2018.

את המשך התכנית, נציג בעתיד.

   

20180208_115512

נדווש ונתקדם אל העתיד

 

כולנו במועצה, למען מתן שירות טוב ויעיל

שירות מקצועי ואמין לתושב, כל זמן, כל הזמן. זה המוטו המנחה את עבודתנו במועצה לאורך כל השנה. על מנת להעמיק את תודעת השירות הציבורי, אנו במועצה מניעים כל העת את המערכת כדי לשמור על סטנדרט גבוה של שירות לתושב. אחת הדרכים להשגת המטרה היא השתלמות, אותה קיימנו השבוע למנהלים. את ההשתלמות התחלנו בסיור ב"מרכז רבין" בתל-אביב, שם עברנו בין תחנות, המספרות את אירועי הקמת המדינה בצורה מוחשית (סרטונים, תמונות, אביזרים), השזורות בשתי וערב בחייו של הצבר, הלוחם והמנהיג, יצחק רבין ז"ל.

את המשך היום הקדשנו לסדנת העצמה למנהלים. מטרת הגג של הסדנה היא חיזוק המודלים להגברת הסנכרון ושיתוף הפעולה בין עובדי המחלקות. אני בטוח ומאמין כי כל השתלמות מעין זו, תורמת בסופו של יום למתן שירות מיטבי ואיכותי יותר.

 

20180219_125222
 

עבודת צוות

 

''איך 'פקששנו' שתי עשיריות''

הסלולארי שלי רטט. זיהיתי את מספרו של הקצין מפיקוד העורף, שפתח וכך אמר: "אני רוצה למסור לך כי בתרגיל מוכנות ארצי לחירום, שביצענו אצלכם במערכת החינוך ביום שלישי, קיבלתם את הציון 99.8". את הבשורה המחמיאה העברתי מיד לקבוצת תלמדים שהייתה בסמוך אלי.  אחד מהתלמידים ספק את כפיו ואמר: "שתי עשיריות, איך פקששנו...".

ובכן, למעלה מ-5500 התלמידים שלנו, היו חלק מתרגיל גדול שפיקוד העורף ביצע בכל מוסדות החינוך בארץ. במהלך התרגיל, ניתנה משימה- להקים ארבעה צוותים בבתי הספר שיפעלו בזמן חירום. מטרתם בזמן חירום היא סריקה, כיבוי אש, עזרה ראשונה ואלונקאים. בקרי התרגיל היו נציגי משטרה ופיקוד העורף אמרו: "אנו שמחים לראות שמוסדות החינוך של המועצה עומדים בסטנדרט גבוה של מוכנות ושומרים עליו לאורך השנים האחרונות". זה המקום למסור ישר כוח ותודה לחברים העוסקים במלאכה, לתלמידים, לצוותי בתי הספר, למחלקת הביטחון שלנו ולקב"ט מוסדות החינוך, יגאל מצרפי.

img-20180221-wa0079
 

הצוותים מתרגלים

 

אצלנו ממשיכים לרוץ

תיכון "שקמה" מציע לתלמידיו 15 מגמות שונות ומגוונות. אחת מהן היא מגמת ספורט. הרעיון המרכזי במתן מגוון גדול של מגמות הוא לאפשר ליותר נערים ונערות להשתלב באחד מהתחומים שיאפשרו להם למצות בו את מירב היכולות האישיות.

ביום שישי האחרון התקיימה אליפות הארץ למרוצי שדה בגני יהושוע לילדים עד גיל 15. אני שמח להודיע לכם כי הראל שיין מכיתה ט2 ותושב ניר ישראל, הצליח לקטוף את המקום הראשון והחברים מהכיתה מספרים שעשה זאת "בהליכה". כולנו יודעים שהראל הוא שקדן, מתאמץ ומתאמן ומכאן הישגיו הנאים. תלמיד נוסף סהר מלכה (י"א4) ממושב תלמי יפה הגיע למקום שלישי לנערים בגילאים 16-17. מכאן נמסור תודה למאמן דסטאו סוונך.

מרוץ נוסף שהתקיים באזורנו הוא "מרוץ הכלניות" לבני הנוער מכל האזור. יובל דגני (ח5) מיד מרדכי זכתה במקום שני בקטגורית הבנות (ומקום שלישי בנשים) וישי הררי (ט5) מיד מרדכי הגיע למקום השני בקטגורית הבנים (ומקום שלישי גברים).  

העובדה, שהאצן הבין-לאומי יוסיין בולט "תלה את הנעליים", אינה מחייבת את התלמידים הנמרצים שלנו.

אצלנו הם ממשיכים לרוץ.

מקום ראשון
 

על קו הזינוק

כל העולם במה ואנחנו שחקנים  (שייקספיר)

מגמת תיאטרון המוכשרת בתיכון "שקמה" חיה ובועטת, תרתי משמע. המגמה, אותה פתחנו לפני שלוש שנים, הגיעה לקו הגמר ובשבוע שעבר התלמידים הנרגשים הציגו את הפקת הבכורה. הם העלו בעיבוד חדש ומשעשע את הקומדיה הקלאסית- "ליסיסטרטה" של אריסטופנס.

המחזה נכתב באתונה לפני כ-2500 שנה ועוסק בחבורת נשים, שאותן מנהיגה גב' ליסיסטרטה. המנהיגה הובילה יחד עם הנשים מאבק נגד בעליהן: הן פתחו ב"שביתה" מקורית והודיעו לבעליהן כי כל "המחויבות" שלהן, כנשים המולידות ילדים, מוקפאת עד שיפסיקו את התכתשויות המלחמה ויביאו את השלום. המסר המרכזי בקומדיה הוא כפול: מחד, יש בו עוצמה ואמירה נשית: "גם אנו צד בכל המלחמות שלכם". מאידך, המחזה מאפשר קרן אור של תקווה, שהשלום אכן הוא בר השגה.

על הבמה הצליחו התלמידים לשלב בין מאפייני יוון העתיקה והאווירה של ביה"ס הן במשחק, בתלבושות ובשיח העברי. אין ספק כי מגמת התיאטרון שנפתחה לפני שלוש שנים ב"שקמה", פרצה לה נתיב לליבותיהם של תלמידים רבים, אשר מצטרפים למגמה מיוחדת זו. נקודה חשובה לציון היא שכל התפאורה הוכנה על ידי בנות מגמת אומנות משכבה י'. ואיך אמרה אופירה גל, מנהלת בית הספר? "הצגת הבכורה הזו היא כמו לידה: עובדים קשה והתוצר ילווה את התלמידים לאורך כל חייהם".

המחזה ליזיסטריטה

העוצמה הנשית על הבמה

 

וותיקי המועצה חוגגים כל הזמן

מרכז היום לקשיש שלנו ממשיך כמו תמיד להיות תוסס. בשבוע האחרון, במסגרת יום המשפחה, התמלא לפתע המרכז בכ-200 איש, ביניהם בני משפחה ונכדים של וותיקי המועצה. החוויה להפגיש את ילדי ונכדי הוותיקים ליום אחד של פעילות הינה חוויה רגשית עצומה. מודל פעילות מעין זה נמשיך לטפח גם בעתיד.

 

מרכז יום המשפחה

יש לי יום יום חג

עדיין אדום בשדות הדרום

אירועי פסטיבל "דרום אדום" נמשכים, להזכירכם, לכל אורך חודש פברואר. היכנסו לתכנית המלאה. כמו כן, אני שמח להודיע ששוק האיכרים הססגוני, הפועל בימי שישי במושב כוכב מיכאל, ממשיך להציע חוויה מיוחדת לכל המבקרים.

https://daromadom.habsor.co.il/

 

כלניות
 

הי דרומה אל הטבע

 

פרשת השבוע

בפרשת השבוע- "תצווה", אומרת התורה: "ואתה תצווה את בני ישראל וייקחו אליך שמן זית זך כתית למאור". רבנים משולים לזית, "בניך כשתילי זיתים". תפקידנו, כהורים ומחנכים, הוא להוציא מהזית שמן זך. בכדי להוציא שמן, יש לכתוש אותו בעבודה מרובה. כך גם עלינו להשקיע בחינוך ילדינו כדי שנזכה לראות מהם אור גדול.

שבת שלום.