בס"ד

ז ניסן תשע"ח, 23.3.2018

קצת מהשבוע שהיה

גן -עדי

עם פרוץ מבצע צוק-איתן בעזה גם עדי בריגה (23) ממושב בית שיקמה ניקרא לשירות מילואים . עדי היה בצוות הלוגיסטי באחד הגדודים של חטיבת השריון 7 . באחד מימי המבצע הומטרה אש מרגמות של האויב לעבר מתחם ההתכנסות של הגדוד. פגז קטלני נפל בליבו של המתחם, עדי ז''ל יחד עם שלושה מחבריו נפלו באותה הפגזה.

עובדי היחידה הסביבתית והשירותים החברתיים של המועצה, יחד עם המשפחה המסורה, הנהגת המושב שנרתמה  ותושבי בית שיקמה שאכפת-להם הובילו יחדיו את מיזם הנצחה: גן ציבורי במרכז המושב לזכרו החייל שנפל, גן-עדי ז''ל. בכניסה לגן הוצב סלע מעוצב, עליו חרוטות מילות שיר שנכתב לזכרו של עדי .

ביום שישי שעבר חל מועד יום ההולדת של עדי. ביום זה התכנסו בני המשפחה, החברים מהצבא, ילדי הגנים ותושבים רבים מהמושב לטקס חנוכת גן עדי. הגן, ישמש את כל קהילת בית שקמה, אימהות בשבילים תלכנה עם ילדיהן וצהלת זאטוטים שמחה תפיח חיים בגן-עדי.

img-20180316-wa0158

גן קהילתי לזכר עדי

הטיול שנתי

כל תלמידי תיכון שקמה בילו השבוע מחוץ לכותלי בית הספר. ברור שהם למדו ועוד איך הם למדו. הם יצאו לשטח, לספוג את האביב , לחוש את צינת הבוקר להרגיש את השמש בצהרי היום לחזות בתצפיות מאופק לאופק ולהכיר אחד את השני מחוץ לכתליי בית הספר. הטיול השנתי הוא אחת מהחוויות הערכיות ומגוונות שהתלמיד מחכה להם בקוצר רוח כל השנה.

תלמידי שכבה י"א למשל, אשר יצאו למסע ישראלי ונמשך שבוע שלם מהמדבר למישור החוף וסיימו בירושלים. זהו ''מסע'' ייחודי ועשיר בחוויות. תלמידי שכבה י"ב עלו לרמת הגולן ,זהו הטיול המסכם שלהם בבית הספר . בשנה הבאה הם חיילים או בשנת שירות.                                                                                                                  

בתחילת השבוע שעבר צלצל הטלפון אצל ראש המועצה על הקו היה וויגי ,חבר קיבוץ ניצנים המשמש בין היתר כמדריך לידיעת הארץ. ''אני מדריך את שכבת י"ב מבית הספר שיקמה ועל פי התכנית  ביום שלישי אנו עולים לתל סאקי, אמר וויגי והמשיך: "אני לא הולך לוותר לך ומבקש שתבוא ותספר ממקור ראשון, עדות של לוחם על הקרבות אודות הקרבות בתל וסביבתו במלחמת יום הכיפורים''.

כמו חייל-ממושמע ראש המועצה עלה לרמת הגולן, פגש את התלמידים הנמרצים והסקרנים. וסיפר ממקור ראשון כלוחם על הימים והלילות הקשים  של מלחמת יום הכיפורים. בתום המפגש השמיע להם ראש המועצה שיר שנכתב במיוחד על אירועי הקרבות בתל . צעירים-לעולם. השיר נכתב על ידי יענקלה רוטבליט והושר על ידי הזמר יוצר יהודה פוליקר .

קישור: https://www.youtube.com/watch?v=8a4YafCGQxU

 

ביהס שקמה-מסע ישראלי
 

יוצאים לטייל בארץ ישראל

 

איזור מסחר חדש נולד

"אביב הגיע פסח בא", מתנגן לו הפזמון המוכר. עם בוא חג האביב וההתחדשות, גם המועצה "מתחדשת" בפתיחתו של מתחם מסחרי חדש בצומת מבקיעים- "גלובוס סנטר". ביום חמישי התקיים אירוע הפתיחה בו השתתפו תושבים וגם תלמידים בחופשה. המתחם החדש מציע כאלף מקומות תעסוקה ולתושבי המועצה יש אפשרות להשתלב במשרות המגוונות: בבית הקולנוע, במסעדות, בחנויות האופנה, בבתי קפה ועוד. הליך הגיוס נמשך בפייסבוק של המתחם וגם באמצעות פניה למועצה למחלקת משאבי אנוש.

קולנוע גלובוסנטר
 

1000 מקומות עבודה חדשים

 

ערבות הדדית

עובדי אגף רווחה חברה וקהילה של המועצה הפשילו יחד עם תלמדי בית הספר שיקמה הפשילו שרוולים וארזו למעלה מ-120 חבילות מזון גדולות במיוחד, אשר חולקו ל-140 משפחות ברחבי המועצה. ארז צייזלר, רכז הגמ"ח המועצתי אמר: "מזה עשר שנים שאנו פועלים לטובת האוכלוסיות החלשות בחברה ומגלים ערבות הדדית בקהילות המועצה. נמשיך להפעיל את מסגרת הגמ"ח לטובת התושבים וכבר עתה עם סיום החלוקה לימי חג הפסח  אנו חושבים על חגי תשרי. המעוניינים להצטרף ולסייע הן בעבודה והם בגיוס תרומות מוזמנים להצטרף". ניתן לפנות לארז צייזלר: 050-5890871.

גמח מועצתי
 

נתינה היא ערך עליון

 

מעשים טובים

עובדי אגף רחו"ק במועצה שלנו קיימו השבוע פגישת עבודה והרמת כוסית לרגל חג הפסח. במעמד זה, הודה מנהל האגף, מעוזיה סגל וצוות העובדים, להגר אלימלך מנהלת יעוץ לקשיש בביטוח לאומי אשקלון ולהדסה סויסה, שתרמו מזמנן וממרצן בשבוע שעבר במסגרת "יום המעשים הטובים" והתגייסו עם עובדים נוספים לפעילות מבורכת למען הוותיקים שלנו במושב חלץ.

ביטוח לאומי ומעוזיה
 

מילה טובה- מעשה טוב

 

הנוער בתנועה מתמדת                                                                              

מה יש בפסח ?

שירן מנהלת תחום הנוער מדווחת:  320 ילדי תנועת הנוער  של ''בני המושבים '' מכיתות ד'-ו' יוצאים למחנה בין יומיים  לנאות קדומים.

 כיתות ז'-ח' . 70 תלמידים יוצאים ליומיים באזור מצפה רמון.

תנועת הנוער השומר הצעיר:  כיתות ד'-ו' 60 נערים ונערות יוצאים ליער מצפה משואה.

 75 בני נוער מבני עקיבא ייצאו לפעילות בת יומיים באזור טבריה.

וכמו שכתב המשורר בשיר "שירת הנוער": "כל עוד הנוער לנו במולדת קום יקום חזון עם ישראל''. אז כולנו עם הנוער.

קישור:  https://www.youtube.com/watch?v=8BL3QhCSBmU

 

הכנות לטיולי פסח

הכנות למסעות ערכיים

 

כנס אקדמי אקולוגי ראשון בנושא יערת הדבש

ביום שני הקרוב 26.3.18 יתקיים במועצה האזורית חוף אשקלון את הכנס האקדמי האקולוגי הראשון מסוגו בנושא פרויקט "יערת הדבש". בכנס ישתתפו אנשי אקדמיה וחוקרים מתחום הסביבה, החקלאות, דבוראים ואנשי תכנון. את הפאנל יוביל פרופ' אבי לוי, מנהל שלוחת מו"פ קטיף בחוף אשקלון.

מטרת הפרויקט היא לבנות מודל בו יהיה ניתן לפצות את הארץ על שטח טבעיים שנגרעו כתוצאה   מסלילת כבישים בניה וחקלאות תעשייתית בעלת מגוון מצומצם של מני צמחים. הרעיון: לנטוע ולשתול צמחים עשרים בצוף שיגבירו את שדות הרעיה של דבורת הדבש, זו תגרום  לפעילות האבקה גדולה יותר ובכך תשביח את התוצרת החקלאית במדינה. השלב הבא של הרעיון הוא להוביל חקיקה בכנסת שתחייב כל רשות מקומית לייצר את כמות הצוף שיכלה לייצר לו לא הייתה משתמשת באופן מסבי בשטחים לצרכי בניה. הרעיון: רשות מקומית שלא תוכל לייצר את הכמות הנדרשת, תהיה חייבת לרכוש את הכמות החסרה באמצעות בורסת צוץ ארצית. המשמעות הכלכלית: רשויות מקומיות בעיקר במרחב הכפרי יוכלו להגדיל את ההכנסות לטובת התושבים באמצאות מכירת עודפי צוף.

להרשמה לכנס:

 https://www.hof-ashkelon.org.il/events/260/

יערת הדבש
 

אקולוגיה, חקלאות, יזמות

 

הרמת כוסית לכבוד חג הפסח

לאורך כל השנה עובדי המחלקות והאגפים השונים במועצה האזורית חוף אשקלון ממלאים את תפקידם ועבודתם בצורה נאמנה. כעת, רגע לפני חג הפסח, לקחו הפסקה קלה ושמחה במיוחד.  על רחבת הדשא, בסמוך למבנה מועצה, הרימו העובדים כוסית לחיים לקראת חג החירות. זה המקום לעדכן שהמועצה יוצאת לפגרה בימי חול המועד.

20180322_102200

מרימים כוס לחיים לחג שמח

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע, "צו", מדברת על קרבן עולה שכולו עולה לקב"ה ואין בו חלק לכהנים. אומרת התורה: צו את אהרון, מלשון זירוז. כיוון שלכוהנים אין חלק בבשר הקרבן, הם עלולים להתרשל בהקרבתו ולכן התורה מזרזת אותם לעשות כן. ומה אנו לומדים מכאן: שגם בדבר שאין לך בו אינטרס, עליך לבצע את המטלה שהוטלה עליך.

שבת שלום.