בס"ד

ביקור המנכ"ל

במסגרת העבודה השוטפת, שתכליתה מתן שירותים לחברי קהילות המועצה, קיים השבוע ראש המועצה יאיר פרג'ון והצוות המקצועי של המועצה פגישת עבודה עם מנכ''ל משרד השיכון חגי רזניק וצוות המשרד. לאחר ישיבות העבודה לשחרור חסמים בירוקראטים, התקיים סיור משותף במושב נתיב העשרה היושב על הגדר עם רצועת עזה. במושב נתיב העשרה הסתיימו לא מזמן עבודות הפיתוח להרחבה ב' לבני המושב וכבר עתה המועצה יחד עם מנהיגות המושב בסיוע משרד השיכון נערכים לצאת לפיתוח הרחבה ג'. המשך הסיור עם המנכ''ל היה במושב מבקיעים שנמצא בתהליך צמיחה מבורך. בימים אלה מתגבשת ההיערכות לצאת לפיתוח ההרחבה של  100 מגרשים נוספים.

 מנכ''ל  משרד השיכון רזניק סיכם ואמר: "אנו עובדים  עם המועצה חופא''ש באופן צמוד ועניני לאורך כל השנה. מנקודת מבטי, ככול שאני רואה, אני מברך על עבודת הצוות העניינית והמקצועית בין המועצה האזורית  והמנהיגות המקומית של המושבים הרואים עין בעין את האינטרס המשותף על מנת להביא עשיה מבורכת והצלחה בפרויקטים".

מנכל משרד שיכון

מקדמים פרויקטים בישובים

 

כנס אקולוגי ראשון מסוגו בארץ

הצלחה גדולה לכנס יערת הדבש שהתקיים השבוע במועצה כאשר מעל 120 איש השתתפו ביום העיון המרתק. במהלך היום התקיימו ארבעה פנלים מקצועיים שעסקו במיזם ייחודי שמובילה המועצה זה מספר שנים.

עיקרי המיזם, הנושא את השם "יערת הדבש", נועד לעזור לטבע  לשפר את המאזן האקולוגי  שנפגע בעקבות ההתפתחות האורבנית, כמו: סלילת כבישים, תעשייה, בניית בתים וחקלאות אינטנסבית. המועצה למעשה נערכת להכין תכנית מתאר כוללת על כל שטחי המועצה בהם יהיה אפשר לנטוע עצים ולשתול שיחים העשירים בתנובת הצוף.

הצמחייה  הצופנת תאפשר הגדלת שטחי המרעה של דבורת-הדבש, אשר אחראית לייצור מעל 40% מהמזון שלנו, על ידי פעולת האבקה שהיא עושה באופן טבעי.

מסתבר כי פרויקט אקולוגי זה מעניין מוסדות מחקר שונים והם מעוניינים להיות שותפים במיזם ייחודי זה, אשר תרומתו לאדם ולסביבה היא עצומה. את הכנס הנחה מנהל שלוחת מו"פ (מחקר ופיתוח) חוף אשקלון , פרופ' אבי לוי. לפרויקט שותפים נוספים, כמו מועצת הדבש הקרן הקיימת לישראל, מכון וולקני ועוד.

 בכנס השתתפו: פרופ' אבי פרוולוצקי  ממכון וולקאני, פרופ' דיני איזיקוביץ  מאונ' תל אביב, פרופ' יפתח בן אשר מנהל מו''פ לחקר מדבריות החוף,  ד"ר יעיל מנדליק מהאונ' העברית, ד"ר אהוד אפק מנהל אגף הדבורים במשרד החקלאות, מר זאב מידן מנהל מועצת הדבש, מר מתן – יעקב גולן מדריך לגינון אקולוגי, מר יגאל בר יוסף יו''ר ועד מושב גיאה המקיים במושב חלקה צופנית, רמי סלאוב רכז מנהל יחידה סביבתית באיגוד ערים לאיכות הסביבה, יאיר פרג'ון ראש המועצה, דניאל גיגי מנהל מרחב דרום קק''ל וקוצי מנהל מו''פ יד מרדכי, גב' סימה כגן מתכננת נוף, פבלו צרקסקי מנהל משתלת קק''ל בגילת ומר ליאב שלם אדריכל נוף.

נמסר כי במועצה האזורית חוף אשקלון לוקחים את פרויקט יערת הדבש ברצינות רבה ומכאן שאנו עתידים לשמוע עליו עוד במהלך השנה.

כנס 1- אלעזר לרנר

הסטארט אפ הירוק של המועצה

 

ביקור ח"כ במועצה

 פעילות חשובה שנוקטים בה במועצה  הינה לשמר על קשר קבוע  ורצוף עם כל המגזרים הפוליטיים במדינה. השבוע אירחה המועצה את שני חברי כנסת מש''ס את ח"כ דני סיידה, האחראי על תיק ההתיישבות ועמיתו ח"כ מלכיאל מיכאלי, חבר ועדת חוקה חוק ומשפט ובוועדת העלייה והקליטה והתפוצות.

המפגש היה לרגל חג הפסח. בטקס הרמת כוסית נכחו גם כ- 20  נציגי ש"ס מרשויות ברחבי הארץ. הרב יעקב אביטן בירך את הנוכחים בברכת חג חרות שמח, ראש המועצה ברך את מסירותם של חברי הכנסת למרחב הכפרי ומאיר ירמי מנהל מחלקת דת ורכש במועצה הודה לחברי הכנסת אשר מטים אוזן קשבת וגישה עניינית במשרדי הממשלה.

ביקור חכים משס

אירוח המשלחת

 

מעוזיה סגל אות שיקום למופת

סמנכ"ל המועצה שלנו, מעוזיה סגל, מנהל כעשר שנים את אגף רחו"ק- רווחה, חברה וקהילה במקצועיות וברגישות. עובדי האגף מתמודדים יום יום עם מצבים מורכבים אשר קשורים בנושא רווחה של תושבי המועצה. מעוזיה עצמו מתמודד עם מציאות לא פשוטה כנכה צה"ל בדרגת נכות 100+, לאחר שנפצע אנוש במלחמת ההתשה שלאחר מלחמת יום כיפור.

בתחילת השבוע התקיים טקס במחוז דן- אגף שיקום נכים של משרד הביטחון בנוכחות שר הביטחון לשעבר, חבר הכנסת עמיר פרץ שהיה בין מחלציו של מעוזיה מהמוצב בו נפצע וחבר הכנסת אילן גילאון חברו הקרוב מזה שנים. מעוזיה קיבל אות "מופת בשיקום".  בתעודה נכתב: "על התמודדותך המרשימה עם השיקום המורכב ויכולתך להמשיך בדרכיך ובשאיפותיך בכל תחומי החיים המהווים דוגמא וסמל למופת שיקומי". בטקס נכחו סמנכ"ל וראש אגף שיקום נכים תת אלוף (מיל.) חזי משיטה ומנהלת מחוז דן של אגף השיקום שרית קדרון וחבריו לפלוגה של מעוזיה, לוחמי קרב הצנחנים בחווה הסינית ובני משפחת סגל. סגל אמר לאחר הטקס: "התרגשתי מאוד מהמחווה המיוחדת ומהטקס המושקע. עצם ההערכה וההכרה בדרך המאוד מיוחדת שעברתי מצעירותי ועד היום מעוררת בי חדווה גדולה ואני אומר לעצמי: 'וואלה, עשיתי משהו בחיים, לא בזבזתי אותם על בכי ותסכול, ניצלתי אותם הכי טוב שיכולתי שהרי בסופו של דבר בכי לא מצמיח רגליים חדשות'".

מעוזיה וחבריו

חיבוק והוקרה גדולה לסגל

 

מרכז יום

במרכז יום לאזרח הוותיק במועצה מתקיימות פעילויות רבות ומגוונות לאורך השנה כמו ימי פולקלור, הרצאה בנושא פרשת השבוע, סדנאות ציור ועוד. גם את בואם של מועדי ישראל מציינים במרכז. לאחרונה התקיימה חגיגת פורים ססגונית והשבוע הסבו חברי מרכז יום סביב שולחן ערוך וחגיגי וקיימו בצוותא את סדר פסח. המנהלת אושרית לב מגירה מספרת: "האווירה היתה נהדרת והיה מרגש גם עבור צוות העובדים לראות 100 משתתפים חוגגים ושרים יחד עם הגדה ביד".

סדר פסח במרכז יום

מה נשתנה הלילה הזה...

 

קייטנת פסח

הצלחה גדולה לקייטנת החגים שהתקיימה באמצעות אגף החינוך ומתנ"ס המועצה שלנו: 1512 ילדי גנים ובי"ס נרשמו השתתפו בפעילויות השונות. הקייטנה, אשר נועדה לאפשר רצף של מסגרת חינוכית לילדים וגם נוחות להורים העובדים לקראת החג, הציעה מגוון תכנים. למשל: פעילויות עם חיות, סדנאות אומנויות לחימה, יצירה, הכנת מצות ועוד. מנהלת אגף החינוך יפית בוכריס ויוסי דהרי מנהל המתנ"ס ציינו שהושקע מאמץ רב בגיוס כוח אדם כדי לאפשר את הפעילות המבורכת.

קייטנה

פנאי והעשרה בקייטנה 

 

נבחרת הכדורגל באילת

ביה"ס לכדורגל של מתנ"ס חוף אשקלון ממשיך לשגשג ולהתמקצע גם על כר דשא מרוחק.  ילדי כיתות ג' עד ו'  הדרימו בשבוע שעבר עד לאילת, שם השתתפו בטורניר בן יומיים של משחקי ידידות. מנהלת מחלקת הספורט סמדר בלדיגה מספרת שהילדים הפגינו ספורטיביות ונחישות ונהנו גם מבילוי מגבש ספורטיבי וחוויתי ובלילה לנו באכסניית הנוער בעיר.

תלמידי הכדורגל באילת

כדורגל, גיבוש, חוויה

 

רגע לפני חג הפסח

רב המועצה, הרב יעקב אביטן, הכין עבורכם ברכה לכבוד חג האביב. היכנסו לסירטון בקישור:

https://youtu.be/-zTborV70GY

להזכירכם, עובדי המועצה יוצאים לפגרת חג בימי חול המועד.

חג פסח כשר ושמח ושבת שלום.