בס"ד

כ"ח ניסן תשע"ח, 13.4.2018

קצת מהשבוע שהיה 3

"את אותם דברים אך עם מנגינה''

השבוע ציינו ברחבי המדינה את יום הזיכרון לשואה ולגבורה. גם בבתי הספר במועצה ציינו את היום בטקסים רבים. המועצה ביד מרדכי התקיימה העצרת המרכזית לנעילת יום השואה לציון 75 שנה למרד גטו ורשה ו–75 שנה לעלייה על הקרקע של חברי הקיבוץ. בעצרת צוינו אירועים מרכזיים בתולדות העם היהודי הטכס המרשים התקיים למרגלות גבעת הכורכר שבראשה מתנוססים יחדיו שני סמלים: האנדרטה של מרדכי אנילביץ', מפקד מרד גטו וארשה ומגדל המים המנוקב ממלחמת העצמאות.

באירוע נשאו דברים נשיאת בית המשפט העליון- השופטת אסתר חיות, שר הביטחון- אביגדור ליברמן, שר האוצר- משה כחלון, מזכ"ל תנועת השומר הצעיר,- איתי זידנברג וראש המועצה האזורית חוף אשקלון. יאיר פרג'ון סיפר: "כשהייתי ילד שאלתי פעם את אבא שלי: 'על מה אתה חושב בזמן הצפירה הממושכת ?' אבא ענה: 'אני מודה לה' על כך שהמשפחה שלי לא בגלות ועל כך שיש לנו מדינה ואני מבטיח לעצמי להקפיד על כל חוקיה ולשמור עליה ללא עוררין. המשכתי והקשיתי: 'משפטים אלה אפשר לומר אותם תוך 30 שניות, על מה אתה חושב בשאר הזמן שנותר עד תום הצפירה?'.  ענה אבא: 'אני אומר את אותם דברים אך עם מנגינה'..".

צילום לירון מולדובן

שואה, גבורה ותקווה (צילום: לירון מולדובן)

 

תוצר איכותי מוגמר ומושלם

בית הספר היסודי בישוב באר-גנים  כמו כל הישוב ממשיך לצמוח ולהתפתח.  בשעה טובה ומוצלחת, השבוע סיימה המועצה את עבודות הקמתו של מגרש ספורט המשולב. המגרש ייתן מענה חברתי ספורטיבי , הן לענף כדורגל וכן לכדורסל. המגרש ישרת גם את תלמידי בית הספר וכן ישמש את כלל קהילת באר-גנים. סמדר בלדיגה, מנהלת מחלקת הספורט במתנ"ס, אמרה השבוע: 'עם השלמתו של המגרש המשולב אנו נערכים כבר בימים הקרובים להגדיל את כמות החוגים למגוון בני נוער'. ראש המועצה אמר כי אין ספק שתוספת של מגרש ספורט איכותי זה מהווה נדבך חשוב בהגדלת מגוון השירותים החברתיים לטובת כלל קהילת באר-גנים ומסר תודה להנהגת ההורים, לחברה הכלכלית ולהנהלת בית הספר.

מגרש ספורט חדש

קהילה ספורטיבית

 

שותפים בשמירה על הצבי הארץ ישראלי

ראש המועצה הוביל לאורך שנים רבות את תחומי הסביבה ושמירת הטבע באזור. בין היתר קידום הכרזת שמורת הטבע ניצנים  המשתרעת על פני כ- 20 אלף דונם והינה שמורת הטבע הגדולה ביותר במישור החוף  של הארץ.

בשנים האחרונות התבררו כמה עובדות קשות: אוכלוסיית הצבאים שהייתה מונה כ- 120 פרטים ירדה בשנים האחרונות לכדי מחצית. לאחר פעילות ניטור ובקרה של רשות הטבע והגנים, הסתבר כי אחד מהגורמים המשפיעים על דלדול אוכלוסיית הצבאים הינה הנסיעה הפראית והחופשית בשטחי הדיונות באמצעות רכבי שטח. המועצה קיבלה את המלצתם של גורמי המקצוע ברשות הטבע והגנים ונרתמת לסייע בתיחום השמורות על מנת למנוע את כניסתם של רכבי השטח לאזורים הרגישים. ועדת התמרור שבאחריותו של מאיר ירימי תתכנס בימים הקרובים על מנת לאשר את כל האזורים המיועדים לחסימות. זו הדרך להיות שותפים בשמירה על הצבי הארץ ישראלי  המהווה את אחד מהסמלים החשובים של ארצנו.

ישיבה עם הרטג

שומרים על הסמל

 

חופי הים פתוחים לכולם

במהלך החודשים האחרונים קיימה החברה הכלכלית של המועצה פעילות הכנה נרחבת להכשרת חופי הרחצה האהובים שלנו- ניצנים וזיקים. החכ''ל בראשותו של מר גיורא נחשון פרסמה מכרז לתפעול ואחזקת החופים ובסיומו נבחרה חברת "010 יזמות" מקבוצת "הפורום". במהלך חול המועד פסח נפתחה עונת הרחצה 2018.

במועצה מדגשים: הכניסה אל הרחצה בחופי הים היא ללא תשלום.  לכלל תושבי המדינה. המועצה בתיאום עם משרד הפנים מקצה לבאי חופי הרחצה החינמי חניה בעלת קיבול של עד 250 מכוניות בלבד. משלב בו החניה החינמית תהיה בתפוסה מליאה, לכל המעוניין תהיה אפשרות להיכנס למתחם החניה בתשלום.  כמו כן, כל מי שיהיה מעוניין לצרוך שירותים נוספים כמו לינה או קמפינג, שירות שזה יינתן בתשלום.

חשוב לדעת: תושבי המועצה עם הצגת תעודה מזהה ימשיכו להנות מכניסה חינמית  גם לאזור הקמפינג  בכל מצב.

לפניכם עדכון שעות הפעילות של חופי הרחצה:

ימים א'-ה':  10:00-18:00

יום שישי: 09:00-18:00 - החל מה - 1 ביוני:  09:00-19:00.

יום שבת: 08:00-18:00 - החל מה - 1 ביוני:  08:00-19:00.

צילום אדי ישראל. חוף הים

בוא אלינו לים

 

קהילות המועצה צועדת בסימן 70 למולדת !

במועצה שלנו קיימת מסורת שנמשכת כבר 23 שנים. מדובר בצעדת החולות הקהילתית בה משתתפת כל קהילת חוף אשקלון. הצעדה תתקיים השנה ביום ג', 1.5.2018, ט"ז אייר תשע"ח. הפעם החגיגה תהיה גדולה ומיוחדת במינה כאשר הצעדה תהיה בסימן 70 שנה לעצמאות מדינת ישראל. כמו תמיד, כולם מוזמנים לבוא וליהנות מחיק הטבע האביבי ולצעוד: הורים, ילדים, תלמידים וותיקים. נקודת ההתחלה בחוף ניצנים ומסלול הצעידה המעגלי יהיה בין 3-4 ק"מ בחולות בניצנים. בשטח יוצבו דוכני מידע ופעילויות בנושא קיימות, מחזור ושמירה על הסביבה. בואו בהמוניכם.

שמורת ניצנים

הקהילה צועדת וחוגגת יום הולדת 

 

תכנית אב לסיוע וותיקים

המועצה שלנו התברכה ב-21 ישובים, מושבים וקיבוצים ונכון להיום מספר התושבים מגיע לכ-18 אלף איש. מטבע הדברים, קיים צביון שונה בין הישובים השונים וזה מתבטא גם באוכלוסיית התושבים הוותיקים. על פי בקשת ראש המועצה ומתוך צורך שעלה בישובים השונים, הוחלט השבוע על הכנת תכנית אב לאזרחים וותיקים.

סמנכ"ל המועצה ומנהל אגף רחו"ק (רווחה, חברה וקהילה) מעוזיה סגל, הקים צוות חשיבה אשר יגבש את התכנית ויגיש אותה לאישור ראש המועצה. מטרתה של התכנית הרב-שנתית היא לספק מגוון פעילויות המותאמות לקהילת הגיל השלישי ויכולותיהם, ביניהם ניצולי שואה, גמלאים צעירים, קהילת יוצאי ג'רבה וכו'. מעוזיה הבטיח שהמענה יהיה יצירתי ויתן השלמה לפעילות המבורכת הקיימת במרכז יום לאזרח הוותיק.

מעוזיה

מעוזיה סגל מוביל תכנית אב לוותיקים

 

מסעות הנוער בפסח

תנועות הנוער במועצה יצאו למפעלי פסח, טיילו והכירו חלקים נוספים מארץ ישראל. החניכים ישנו בשטח, הדליקו ובישלו על מדורות, עברו הדרכות משמעותיות והתגבשו כיחידה חברתית אחת.

בני המושבים:  320 חניכים מכיתות ד' –ו' ביקרו בנאות קדומים.

השומר הצעיר: 60 חניכים מכיתות ד'0ו' ביקרו מצפה משואה.

אחריי: שני חניכים ביקרו בלטרון.

בני עקיבא: 175 חניכים מכיתות ד-ט' ביקרו בטבריה. 

67 חניכים מכיתות ז'-ח' היו בחניון גוונים במצפה רמון (טיול מחוזי).

שירן שושן מנהלת תחום הצעירים במועצה ציינה שכולם נהנו מאוד וחזרו עמוסי חוויות.

נוער בפסח

נוער, טיולים, ערכים

 

פרשת השבוע

בפרשת השבוע "תזריע מצורע" נאמר: "אישה כי תזריע וילדה זכר וטמאה". מדוע אישה, שמביאה חיים לעולם ומקיימת את הצו של "פרו ורבו" מיד לאחר הלידה, נטמאת ולא מתעלה לדרגה גבוהה יותר? מפני שרק בורא עולם הוא שנותן חיים והאישה צריכה תמיד לזכור שכל היותנו תלוי בבורא עולם ועל כך היא מכירה לו טובה ותודה.

שבת שלום.