בס"ד

כ"ו אייר תשע"ח, 11.5.18

המועצה אירחה את מנכ"ל משרד החינוך

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, ביקר השבוע במועצה ונפגש עם הצוות החינוכי והמקצועי של אגף החינוך, בניהולה של גב' יפית בוכריס ועם מנהלי בתי הספר. אבוהב הגיע עם מנהלת מחוז דרום במשרד החינוך- גב' עמירה חיים והם קיבל סקירה על נתוני החינוך. אבואב שאל את כל המנהלים שאלות אישיות בנושא תפיסת החינוך האישית שלהם ועל האקלים הלימודי הקיים בבית ספרם. המנכ''ל התייחס להתפתחות מערכת החינוך במועצה, שקשורה לפינוי גוש קטיף. "בזמן ההינתקות, היינו כולנו בשליחות גדולה- לקחת את כל הקהילות, שעברו רעידת אדמה ולנסות לבנות מחדש את כל אבני חבל הארץ שהתפרק. היינו לידם, ימים כלילות ואני שמח לראות שקהילות גוש קטיף תקעו יתד של חיים בחוף אשקלון וכל העצב הנורא הפך לבניית חיים מחודשת ורואים את הרוח ממשיכה", אמר המנכ"ל.

בסיום הביקור אמר: "מאוד שמחנו להתארח במועצה, לפגוש את המנהלים ובעיקר לראות את הצמיחה של מערכת החינוך".

המנכ''ל ציין כי למועצה בסדר גודל כמו חוף אשקלון אין אח ורע בהקמתם של כל כך הרבה בתי ספר בתקופה קצרה יחסית. המנכ''ל גילה בקיאות וציין את בית הספר התיכון שקמה ,ביה''ס היסודי חופים, היסודי באר גנים היסודי ניצני קטיף, אולפנה לבנות נווה דקלים ישיבת בני יששכר ובית הספר לקידום נוער. "כל אלה בתקופה קצרה יחסית זאת תוך כדי התמודדות תקציבית לא פשוטה  גם בהישגים הלימודיים וגם בהישגים החברתיים ולראות את האתגרים העומדים בפנינו בהשלמת הבינוי והמשך התנופה וההתפתחות של מערכת החינוך. יש כאן הישגים מרשימים ואתגרים משמעותיים לעתיד ובכוחות משותפים נצליח לעמוד במשימות הרבות שיעמדו בפנינו".

2018-05-08 14.57.50

יפית, עמירה והמנכ"ל

 

יש על מי להישען

במהלך השנה וחצי האחרונות פעלה במועצה, בשיתוף אגף רחו"ק, תכנית מתלות לעצמאות של עמותת "כתף לכתף". מדובר בתכנית שנועדה ללוות משפחות לעצמאות כלכלית, תוך עבודה בכל תחומי החיים.  14 משפחות השתתפו בתכנית ועברו תהליכים שגרמו לשינוי משמעותי בחייהן. בתחילת השבוע התקיים במועצה מפגש סיכום עם הגורמים לרגל סיום המחזור השני של הקבוצה. בימים אלה נערכים באגף רחו"ק לפתיחת המחזור השלישי של משפחות. לפרטים נוספים ויצירת קשר: אפרת 050-2229812

כתף לכתף

העובדות הסוציאליות שלנו לצד מירב ואפרת מארגון "כתף לכתף"

 

 

תלמידי "חופים" למען משאלת לב

התלמידים בביה"ס היסודי בקיבוץ יד מרדכי, בהובלת מחנכות השכבה (מלי, עדי ודקלה), קיימו היום את ההפנינג המסורתי זו השנה השמינית שכל הכנסותיו יועברו לעמותת "משאלת לב". קדם ליום ההפנינג תהליך של למידה ערכית, רלוונטית המשלבת את מעורבות התלמידים והקהילה על משמעות הנתינה. השנה הפעילו תלמידים דוכנים פרי יצירתם: אורגמי, תכשיטים, צמחים, ציור על כלים. בסוף היום נאספה תרומה בגובה 13,020.90 ש"ח במטרה להגשים חלום של ילד/ה החולים במחלה מסכנת חיים. המנהלת דניאלה: "בהגשמת המשאלה אנו שואפים להעניק לילד ולמשפחתו חוויה מיטיבה של תקווה, כוח ושמחה בתקופה הקשה בחייהם".

2018-05-07 12.07.44

ערבות הדדית כמסורת בית ספרית

 

טובות השתיים

"ידיעות אחרונות" מקיים תחרות לבחירת המורה של המדינה. שישה מורים יגיעו לקו הסיום ויקבלו תעודה מנשיא המדינה. שתי מורות המייצגות את חוף אשקלון זכו להגיע לרשימת ה-15 המורים המועמדים להוקרה המיוחדת מתוך עשרות אלפים בכל הארץ.

זכות היא לנו לפרסם את שמותיהן של המורות: הגב'' שירי לוי ממושב גיאה, מחנכת ומורה בכיתה ט' לחינוך מיוחד בביה"ס אורט אפרידר באשקלון. שירי היא חברת ועדת תרבות במושב ורכזת מועצת תלמידים בביה"ס. עבורה כל התלמידים שווים וכך היא משלבת אותם בפעילויות קהילתיות והתנדבותיות. 

המורה השנייה היא שגית אהרוני, מחנכת כיתות א'-ב' בביה"ס "חופים". היא מתגוררת באשקלון ויש לה אג'נדה קהילתית מיוחדת: היא מקיימת פעילויות סביבה לניקיון חופי הים ובפינת החי של הקיבוץ וגם מלמדת ספרות ומלווה מורים חדשים. נאחל להן בהצלחה בהמשך !

לכתבה המלאה היכנסו:

https://yeshuvnik.net/article/285768/5

המורה שירי

המורה שגית

החינוך מתחיל מהבית

 

סלינו על כתפינו

"אין 'אני' בקבוצה, אבל יש 'אני' בניצחון". כך אמר שחקן הכדורסל לשעבר מייקל ג'ורדן. גם אצלנו במועצה האזורית חוף אשקלון יש קבוצת בוגרים שכל אחד מהם תרם רבות העונה מהכישרון וההתמדה. והתוצאה לא איחרה לבוא: מקום שלישי לקבוצה בליגה !

הקבוצה שלנו הפגינה יכולת מרשימה לאורך כל העונה ובמשחק האחרון בשבוע שעבר ניצחו בהפרש ניכר: 90 נקודות מול 66 נקודות בלבד של הקבוצה היריבה. הקבוצה סיימה את העונה עם 15 ניצחונות ועם הישג מרשים ומכובד שנותן מוטיבציה רבה להמשך. סמדר בלדיגה, מנהלת מחלקת הספורט במתנ"ס המועצה, מודה לדידי, לדודק, לעפרה ולכל המעודדים, העוזרים והמלווים במשחקי הבית.

כדורסל

כדורסל מעולם אחר

 

 

מועצה אזורית אלונה בביקור לימודי במועצה

האגף לאיכות הסביבה במועצה שלנו, בניהולה של מרלין סבן, אירח בשבוע שעבר את נציגי המועצה האזורית אלונה, הנמצאת ליד זיכרון יעקב. בביקור השתתפו תושבים וחקלאים, אשר רצו לשמוע וללמוד על הליך החקלאות באזור הדרום. הבוקר התחיל ביד לאישה הלוחמת עם דברי מורשת. המשלחת התארחה בחממות קיבוץ זיקים וכרמיה של מפוני גוש קטיף. לאחר מכן נפגשו עם חקלאי נתיב העשרה והגיעו לתצפית על רצועת עזה והדבקת פסיפס בחומת נתיב לשלום.

ביקור לימודי

באים ללמוד מאיתנו

 

קבלת דרגה

לפני כשנה נכנס איתן סויסה, תושב אשקלון לתפקידו כיקל"ר (יחידת קישור לרשות) מטעם פיקוד העורף במועצה. תפקידו הוא לתת מענה וללוות את המועצה ואת אגף הביטחון בהתנהלות בחירום. סויסה (50), נשוי אב לארבעה ילדים, הוא גמלאי צה"ל וכיום הוא מכהן גם כרכז קהילה של מושב עוצם וגם כמורה לשל"ח בביה"ס אורט ימי באשדוד. "אני רואה בתפקיד שלי סוג של שליחות, לבוא ולתרום ככל שניתן לתושבים ואני מברך על שיתוף הפעולה מול אגף הביטחון בחוף אשקלון". לאחרונה, קיבל סויסה דרגת סגן אלוף מאלוף פיקוד העורף, תמיר ידעי, במפקדת הפיקוד ברמלה.

img-20180506-wa0071

סויסה בטקס הענקת הדרגות

 

הענן של מעיין

מעיין שחר פרטקין (11), תלמידת כיתה ה'2 בביה"ס "חופים" זכתה בתחרות של משרד החינוך ואגודת הסופרים עם שיר שכתבה: "הענן שלי". השיר של מעיין ישובץ בספר מיוחד עם 70 יצירות שכתבו תלמידים מכל הארץ, מתוכם 11 תלמידים מהדרום. מנהלת ביה"ס דניאלה כהן ואגף החינוך של המועצה האזורית חוף אשקלון בירכו את התלמידה על הכישרון וההישג המכובד.

מעיין מתגוררת בקיבוץ גברעם ושרה במקהלה של קיבוץ יד מרדכי ולאחרונה השתתפה בעצרת המרכזית של יום הזיכרון לשואה ולגבורה. למעיין יש עוד שתי אחיות והיא נכדתה של בת-אל שחר, הגננת המיתולוגית (20 שנה היתה מחנכת בגברעם וכיום מחנכת בגנים בכרמיה). אמה של מעיין, חגית שחר, עוסקת בכתיבה בעצמה בתור מחזאית, שכותבת תסריטים מקוריים למסיבות סוף שנה של ביה"ס. מעיין אמרה השבוע בהתרגשות כי היא עדיין לא מאמינה שזכתה בהישג...

לכתבה המלאה עם השיר שכתבה מעיין, היכנסו:

 https://www.yeshuvnik.net/article/287074/3

מעיין

הכשרון מחוף אשקלון

 

הנה באה שיירת הרוכבים

אירוע הספורט "ג'ירו ד'איטליה", מותג ספורט מוביל בעולם (השני בחשיבותו אחרי טור דה פראנס) נמשך בישראל שלושה ימים. חלקו האחרון התקיים ביום ראשון מבאר שבע לאילת. כ-300 תלמידים שלנו (ומלווים) מהתיכונים שקמה וסילבר הגיעו לעודד, קיבלו חולצות והתרגשו מאוד כאשר רכבו על אופניים בחלק קטן מהמסלול, לצד הרוכבים המקצוענים.

במעמד חגיגי זה, כחלק משיתוף הפעולה בין מתנ"ס חוף אשקלון ואיגוד האופניים וקבוצת "סייקלינג אקדמי" הישראלית, נתרמו 10 זוגות שישמשו לעידוד קבוצות רכיבה של תלמידים. נכון להיום, הוקמו במסגרת פיילוט (תכנית ניסויית) שתי קבוצות רכיבה בביה"ס ניצני קטיף ומורשה. מנהל המתנ"ס, יוסי דהרי, אמר כי לאור הצלחת הפיילוט, תורחב הפעילות לבי"ס נוספים בשנת תשע"ט.

תלמידי סילבר

ג'ירו דה חוף אשקלון

 

יצירת מרחב קהילתי במושב חלץ

בשבוע שעבר התקיימה פעילות קהילתית במושב חלץ לשיפור פני המרחב הציבורי ולהגברת המעורבות של התושבים בחיי הקהילה שלהם. היוזמה לפעילות הגיעה מתושבים ומהוועד המקומי בשיתוף עם המחלקה הקהילתית במועצה. הפעילות נעשתה בליווי הספק "יוצרים עם הטבע", בפעילות יצרו התושבים פינת ישיבה ומשחק ומשחקים מוזיקליים שונים. קורין חג'ג', שמלווה את הפרויקט מטעם המחלקה הקהילתית, סיפרה: "הפעילות היתה מוצלחת וגרמה לתושבים, בייחוד לדור הצעיר להרגיש שותפים לקהילה והגבירה אצלם את הצורך והרצון לפעילויות קהילתיות נוספות".

יוצרים עם הטבע חלץ 2

יצירה בקהילה

 

פרשת השבוע

פרשת בחוקותי מדברת על הברכות, אחת מהן היא: "והשיג לכם דיש את בציר".

המילה דיש מורכבת מהמילים "די" ו"יש". כשאדם אומר: "די במה שיש לי", הרי שהוא מבורך בכל ויקויים בנו הפסוק בפרשה: "ונתתי שלום בארץ".

שבת שלום.