בס"ד

ד סיוון תשע"ח, 18.5.18

הנחה בארנונה - בפקודה !

בשבוע שעבר אישרה מליאת המועצה "פה אחד" את ההמלצה לתת הנחה בגובה עד 5 אחוזים למשרת במילואים פעיל. ההחלטה תכנס לתוקף החל מהחודש. נועה דן, מנהלת אגף הגביה במועצה, מסבירה : ''הגדרת "חייל מילואים פעיל" משמעותה היא כל מי שמשרת במילואים לפחות 20 ימי שירות מצטברים בתקופה של 3 שנים, או לחילופין חייל מילואים שטרם מלאו לו 3 שנים לשחרור מצה"ל וביצע 14 ימי שירות בתקופה של שנה/שנתיים'' (צמודות אחת לשנייה).

לעומדים בקריטריונים תונפק תעודת משרת מילואים פעיל. ההנחה תוענק לתושב המועצה אשר יציג תעודה זו או בהצגת אישור תקף מצה"ל כי הוא משרת מילואים פעיל.  תושב המעוניין לקבל פרטים  בנוגע לזכאותו לקבלת התעודה יכול ליצור קשר עם מוקד המילואים: 03-6553655 או במייל: moked_miluim@mail.idf.il

להגשת בקשה ניתן לפנות לאגף הגביה במועצה לצורך זכאות להנחה. שימו לב! יש  לבחור בסוג הנחה משרת מילואים פעיל 5% ולצרף צילום תעודת מילואים פעיל ("בהצדעה"). לפתיחת הקישור ליחצו כאן: 

edi_6213

שומרים על הבית- מקבלים הנחה בארנונה

 

מהנדס חדש למועצה

המועצה שלנו מקדמת את נושא התכנון בין היתר באמצעות הועדה המקומית במגוון נושאים, ביניהם הרחבות בישובים, מוסדות ציבור דרכים ,הכנת תכנית מתאר חדשה, פיתוח שטחי תעשיה ומסחר וקידום פרויקטים הנדסיים. בימים אלה, לאחר שנים של עשיה מקצועית ומבורכת, נפרדת המועצה מהמהנדס שלה,  דודי דרורי, שבנוסף לקידום התכניות שימש גם כמהנדס הועדה המקומית. המועצה מודה בחום ובהערכה רבה לדודי דרורי על פעילותו המקצועית והאיכותית.

ועדת האיתור לבחירת המהנדס החדש בחרה ביורי לוברסקי (40), תושב ערד נשוי ואב לשלושה ילדים. יורי הוא מהנדס קונסטרוקציה במקצועו, בוגר תואר ראשון להנדסה אזרחית בפקולטה להנדסת מבנים באוניברסיטת אריאל ובוגר תואר ראשון במכללה האקדמית סמי שמעון בבאר שבע בפקולטה לניהול ובניה. מתחילת  דרכו לפני 16 שנים, עסק בתכנון מבני פלדה ובטון במגזר הפרטי. בתשע השנים האחרונות תפקד כמהנדס מפעל הפלדה הכי גדול בארץ "ברנד תעשיות בע"מ" בירוחם וניהל תחתיו צוות של 20 מהנדסים והנדסאים. הוא היה שותף להקמת מבני תעשיה גדולים כמו "כי"ל ים המלח", תחנות כוח של חברת החשמל באשקלון ובחדרה. "החלטתי שהגיע הזמן לעבוד ברשות מקומית למען הציבור, לתרום מהניסיון שלי מתוך רצון טוב ואני רואה בתפקיד כשליחות ציבורית", אמר לחברי המליאה.

מהנדס חדש

יורי: "רואה בתפקיד המהנדס שליחות ציבורית"

 

טקס האזכרה השנתי לחללי קרב ניצנים

בכ"ט באייר השבוע, 14 במאי, התקיים יום ניצנים לזכרם של הנופלים בקרבות בניצנים בתש"ח.  המפגש החל בטקס האזכרה השנתי בבית העלמין בניצנים הישנה והמשכו נערך בבית ההנצחה בקיבוץ ניצנים, בהשתתפות משפחות שכולות, חברי הקיבוץ ואורחים. ביוזמת בית יד לבנים ראשון-לציון למדו תלמידי כיתות ה' מביה"ס "ניצנים" בראשון-לציון, בניהולה של גב' גילת הרפז, את סיפור גבורתם של לוחמי ניצנים וערכו עבודת חקר לזכרם של 33 הנופלים במערכה.

עבודת החקר של התלמידים כללה גם אתגר יצירתי תחת הכותרת "זיכרון ושיר, בשבילך". התלמידים התבקשו להקדיש לכל נופל גם שיר ישראלי נבחר ולהוסיף לו "בית", פרי עטם. את חוויותיהם מעבודת החקר הציגו התלמידים במסכת מרגשת במהלך הטקס ובסיומו השתתפו בנטיעת עץ לזכרם של הנופלים. מנהלת אגף מורשת ישראל ובית יד לבנים בראשון-לציון, גב' שרה אשר, הודתה לאנשי קיבוץ ניצנים ולחברות העמותה למורשת ניצנים, גב' דורית אלקין וגב' נאווה זלינגר על פתיחות הלב והמחשבה שאפשרה להשתלב, זו שנה שנייה, בהנצחה של הנופלים. "בזכות השם המשותף 'ניצנים', יצאתם למסע של חקר, גילוי ויצירה, זכיתם ללמוד "שיעור מולדת" בדרך מקורית, במלאת 70 שנה למדינה", אמרה שרה.

20180514_185456

נוטעים עץ לזכר נופלי תש"ח בניצנים

 

מסע אל השורשים וליום ירושלים
תלמידי ישיבת בני יששכר יצאו למסע לציון 70 שנה למדינת ישראל. הם נפגשו עם מדליקת המשואה מרגלית זינתי, נצר אחרון למשפחת כהנים אשר עבדה בבית המקדש והתגוררו בישוב העתיק. היא נחשבת ל"שומרת הגחלת היהודית בפקיעין" וגרה שם עד היום. לאחר מכן התלמידים ביקרו באתר מורשת הקרב שיירת יחיעם. השבוע, התלמידים עלו לעיר הבירה ירושלים לכבוד יום ירושלים, סיירו במשכנות שאננים, ביקרו בהר ציון ו"נסעו" בזמן לתקופת בית שני.

בני יששכר בירושלים

בני יששכר עם שומרת הגחלת

מסעות בעיר הקודש

 

פיתוח המסוגלות התעסוקתית

בני נוער מקהילת בני המנשה מניצן ומבאר גנים משתתפים בפרויקט פיתוח מסוגלות תעסוקתית בשיתוף הביטוח הלאומי-"עתיד בטוח". בשבוע שעבר התקיים טקס לסיום מוצלח של הפעילות בתכנית מנהיגות עסקית צעירה. במכללה למינהל ראשון לציון קיבלו הנערים הנרגשים תעודות לרגל גמר הפרויקט ותעודות על סדנאות הבישול אותן קיימו במהלך חופשת הפסח. ארז צייזלר, מנהל התכנית מטעם מרכז הצעירים במועצה, הופתע בעצמו כאשר הנהלת התכנית מנהיגות עסקית צעירה בחרה להעניק לו תעודת הוקרה. בתעודה נכתב: "על נתינה מכל הלב לקידום מנהיגות עסקית צעירה בקרב בני הנוער בישראל במסגרת עתיד לנוער".

סיום יזמות צעירה

יגעת ומצאת-  תאמין

 

 חוסן כפול

מרכז חוסן, האחראי גם על הקמת צוותי החירום בישובים (צח"י) ולפעילות השוטפת, היה שותף לתרגיל משולב שהתקיים במושב נתיב העשרה עם אנשי פיקוד העורף, הצח"י המקומי וכיתת הכוננות. מנהלת מרכז חוסן, שירה אמיתי רייניץ ציינה שהמרכז ימשיך לסייע בהכשרה תרגול ושימור הצוותים. בימים אלה, נערכים לפתיחת צח"י לגיל הזהב, מתן מענה לאוכלוסייה הוותיקה.

בתוך כך יצוין כי לפני כשבוע קיים מרכז חוסן יום פעילות בנושא הטמעת נהלים וגיבוש של מכלול הנדסה. הפעילות התקיימה במרכז הארץ בהשתתפות אביבה ושרה מאגף הביטחון, דודק מנהל המכלול, יפת, שירן, החכ"ל וחיה בוקובזה עו"ס בחוסן. קב"ט המועצה גדעון שרעבי הדגיש שהפעילות תורמת להעמקת הידע המקצועי של אנשי המכלול ולגיבושו.

תרגיל צחי

מכלול הנדסה

חוסן בפעולה: תרגיל צח"י מימין ויוםגיבוש מכלול הנדסה

 

פותחים את "היכל הספר"

ביה"ס ניצני קטיף קיים בשעה טובה השבוע את טקס פתיחת הספרייה החדשה. מנהלת ביה"ס, אלישבע אקווה, סיפרה שהספרייה נקראת "היכל הספר" בעקבות העובדה שמשמעות ספר לעם היהודי היא מאוד עמוקה. הספרייה צבעונית והקירות נצבעו בגוונים מרגיעים המוסיפים לאווירה המיוחדת. על העיצוב אחראית עדי לוסטינגר. הספרייה מורכבת למעשה משתי כיתות ענקיות מחוברות ומציעה מספר מרחבי למידה. אלישבע מספרת: "התכנון מאוד יפה ומציע מדפי הספרים, מקום לשבת ולקרוא (כסאות ושולחנות) ומקום לחוויה פעילה. השקענו בכל נושא האוריינות ובספריה יש לוחות פעילים, לוחות מגנטים והמקום יכול לשמש להתכנסות של התלמידים עם המורה". בביה"ס התורני "ניצני קטיף" לומדים כיום כ-340 תלמידים ותלמידות באגפים נפרדים והספרייה ממוקמת בין המבנים. המנהלת אלישבע הודתה לשותפים למיזם: למועצה, לאגף החינוך בניהולה של יפית בוכריס ולסיוון יוספי מהנהגת ההורים.

ספריה בניצני קטיף

הספריה בניצני קטיף-2

יש סיבה טובה לבוא לספריה

 

"הרגשתי שאני מדליקה משואה ליום העצמאות"

לפני כשבוע התקיים באשדוד טקס "מכחול הזהב" 2018 במסגרתו הוענקו שבעה אותות הוקרה לאנשי החינוך בתחום האמנות, שתרומתם ייחודית ומתרחשת לרוב מאחורי הקלעים. אות "מכחול הזהב" בקטגוריה של מורה פעיל לאמנות במסגרת חינוך יסודי פורמלי הוענק לשושי מנשה, המתגוררת בבאר גנים. השבוע אמרה שושי: "המעמד היה מאוד מכבד ומרגש. מאז יום העצמאות, כשבישרו לי שזכיתי, הרגשתי שאני מדליקה משואה לתפארת המדינה. המסקנה שלי היא שאם עושים כל דבר באהבה גדולה, יש לכך הוקרה".

שושי, נשואה ואם לארבעה ילדים, עובדת 15 שנה בתחום האמנות ומשמשת כמורה הראשית לתחום אמנות בבית ספר "יצחק רבין" באשדוד ומאז ניכרת טביעת אצבעה, כך אמרו בביה"ס.  לפני שנה חנכו בית הספר גלריה שהינה פרי יוזמתה והיא ממייסדות תכנית המצוינות באמנות שהחלה לפני כשבע שנים. ועדת הפרס ציינה כי "לאורך השנים שושי מדריכה את התלמידים ומעשירה את עולמם בטכניקות שונות סביב נושאים שונים ויוצרת עבורם לפחות פעם בשבוע, עבור כל שכבת גיל, סדנת אמן אמיתית. שוש משקיעה בעבודתה בסבלנות רבה בעלת נועם הליכות ונותנת יחס אישי לכולם. שושי מלווה לא מעט תלמידים עם צרכים מיוחדים או עם רגעי משבר וקושי ומלווה אותם להצלחות ולשיפור תחושת המסוגלות העצמית שלהם".

לכתבה עם סרטון על המורה שושי- היכנסו כאן: 

המורה שושי

האומנות כדרך חינוכית (צילום: ODREY פבל טולצינסקי)

 

מה הקשר בין קהילת חוף אשקלון והארוויזיון?

מזל טוב לנטע ברזילי, שקיבלה "דוז פואה" והביאה הרבה גאווה לישראל בתחרות הארוויזיון. גם לכם, הורים וילדים, יש הזדמנות להצביע בתחרות משלנו ולהעניק את מירב הנקודות במסגרת תחרות לבחירת ציפור המועצה. כזכור, בביה"ס היסודיים מתקיימת תכנית העשרה בנושא צפרות, שמובילה צפרית המועצה, גב' ציפו קליין. לרגל חגיגות ה-70 למדינה פתחנו את ההצבעה לבחירת הציפור האהובה על קהילת חוף אשקלון. מה עושים? נכנסים לאתר המועצה, בוחרים את הציפור האהובה עליכם מתוך 10 ציפורים ומצביעים ! היכנסו לקישור: https://www.hof-ashkelon.org.il/419/

הצביעו והשפיעו

חגיגת שבועות במרכז יום

מרכז יום לוותיקים והוותיקות בבת הדר לבש חג השבוע לקראת חג השבועות. ביום רביעי התקיימה סדנת הכנת מאפינס עם קצפת ופירות, הרב יעקב אביטן הגיע לברך, המפעיל עמי הרקיד את המשתתפים בשירי חג וארץ ישראל ובצהריים כולם נהנו מארוחה חלבית עם מגוון סלטים, גבינות ומאפים. בסיום, קיבלו המשתתפים סלסילת טנא מלא בפירות.

שבועות במרכז יום

מלאו אסמינו בר

 

פרשת השבוע

פרשת במדבר פותחת את החומש הרביעי ותמיד נקראת לפני חג שבועות, חג מתן תורה. לומר לך: שאדם שרוצה לקבל עליו את התורה, צריך לשים את עצמו כמו מדבר. כמו שבמדבר אין כלום וזה מסמל צניעות, פשטות וענווה, כך אדם שרוצה לקנות את ערכיה של התורה- צריך לבטל את האני שבו ועל ידי זה קונה את כל הקניינים של התורה.

ברכת רב המועצה לחג השבועות: היכנסו כאן

שבת שלום וחג שמח.

שבועות

* הערה: תושבים רבים שאלו:  "מדוע שונה שמו של העמוד והוא כבר לא מופיע בשם הקודם : ''משולחנו של ראש המועצה''.

תשובה : על פי כללי ועדת הבחירות הארצית במהלך 6 חודשים שלפני מועד הבחירות , ראש המועצה המכהן ואשר מתמודד לקדנציה נוספת, לא ישתמש במשאבי המועצה לטובת מערכת הבחירות.