בס"ד

כ"ה סיוון תשע"ח , 8.6.18

עבודות ברחוב הזית

לפני כשלושה חודשים החלה החברה הכלכלית של המועצה את העבודות ברחוב הזית שבמושב ניר ישראל. עלות העבודות מוערך בכ-1.4 מיליון שקלים. בתקופה זו בוצע קרצוף בכביש, הוקמה מדרכה והוחלפו התשתיות הישנות. עבודות הפיתוח כוללות גם הסדרת ניקוז נגר עילי ברחוב, אשר אורכו כ-900 מטר. ביום ראשון השבוע הגיעו משאיות מלאות באספלט והדחפורים סללו את הכביש מחדש. מנכ"ל החכ"ל, גיורא נחשון, מעדכן כי בשלב הבא תתבצע עבודה להחלפת התאורה.

רחוב הזית-סלילה

רחוב הזית- מלמעלה. צילום רועי צסנר

סוללים ברחוב הזית. מבט מהאוויר ומהיבשה (צילום רועי צסנר)

 

רואים רחו"ק

לפני מספר חודשים החל אגף רחו"ק במועצה (רווחה חברה וקהילה) ביישום הרפורמה של משרד הרווחה. הרפורמה כוללת מיחשוב, יישום שיטות טיפול חדשות, שינוי ארגוני וקליטת עובדים חדשים. האגף הצליח לבצע את כל מטלות הרפורמה בצורה מהירה ומיטבית וממשיך לתת שירות יעיל ומהיר לתושבים ככל הנדרש.

השבוע קיים משרד הרווחה טקס חגיגי להענקת תעודות הוקרה לרשויות אשר סיימו בהצלחה להטמיע את הרפורמה בשירותי הרווחה. גם אגף רחו"ק שלנו זכה להוקרה בטקס החגיגי שהתקיים במועצה האזורית שפיר במעמד מנכ"ל משרד הרווחה- אביגדור קפלן ומנהלת ארגון מינהל ופיתוח ברשויות המקומיות- ד"ר דיצה מורלי-שגיב. מנהל אגף רחו"ק, מעוזיה סגל ועוזר מנהל האגף, שמואל אטיאס , קיבלו תעודת הערכה חתומה על ידי שר הרווחה ומנכ"ל המשרד. מעוזיה סגל: "אגף הרווחה חברה וקהילה בחוף אשקלון רואה לעצמו חובה וזכות לתת מענה לתושבי המועצה בצורה מיטבית מקצועית ומכבדת".

2018-06-06 15.17.17

מתמידים במקצועיות 

 

אביב חלילי מבאר גנים הוא אלוף אירופה בקפוארה !

יש לנו אלוף אירופה בקפוארה! אביב חלילי (24), מבאר גנים, זכה השבוע בתואר במסגרת התחרות שהתקיימה ביוון. אביב גילה שההתמדה והנחישות באימונים הניבו תוצאות ברמה הבין לאומית: "אחרי שהשתתפתי בתחרויות בארץ וקטפתי את המקומות הראשונים, החלטתי לנסות גם באירופה. אחרי המון אימונים אינטנסיביים, התמדה ואמונה- עשיתי את זה גם פה".

אביב הוא הבן הרביעי מתוך שישה ילדים (חמישה בנים ובת) של נחשון ויעל חלילי. המשפחה התגוררה בשעתו בישוב מורג, שבחבל גוש קטיף וכבר אז, כילד בן 11, החל להתאמן בקפוארה וזכה בגביעים של ביה"ס ובחוגים וזכה עד היום באליפות הארץ שלוש פעמים כבוגר. אשתקד זכה במקום השני באליפות אירופה והשבוע, כאמור, הוסיף לרזומה שלו את התואר "אלוף".

אז מה החלום הגדול שלו, אתם שואלים? כך השיב אביב: "החלום הגדול הוא להגיע לריו שבברזיל, להתאמן עם הטובים ביותר ולהשתתף שם באליפות העולם שתתקיים בשנה הבאה וגם, אולי, להביא איזה גביע". המועצה האזורית חוף אשקלון מברכת את אביב על ההישג ועל הכבוד הבין- לאומי שהביא למדינה, לדרום וכמובן למשפחה.

לכתבה על אביב היכנסו: https://www.kan-ashkelon.co.il/sport/20465

img-20180605-wa0022

הישג ספורטיבי מקומי-בין לאומי

 

משואה לתקומה- 50 שנה למוזיאון יד מרדכי

בשנה זו, שנת ה-70 לעצמאות מדינת ישראל, מציינים גם 50 שנה להקמת מוזיאון  "משואה לתקומה" בקיבוץ יד מרדכי. לציון האירוע, התקיים השבוע יום עיון ל-40 מדריכים לפולין, שמלווים את משלחות תלמידי בתי הספר.

מדובר במוזיאון השלישי בגודלו בישראל העוסק בשואה כאשר חלק נכבד ממבקריו הם תלמידי המועצה האזורית חוף אשקלון. מעת לעת, במסגרת סיורים וימי עיון של שיעורי היסטוריה, הם מבקרים בו ולומדים על הפרק הקשה בתולדות העם היהודי ועל הצעדים הראשונים בדרך להקמת המולדת. ביום העיון למדריכי המסע לפולין התקיים שיח מחנכים על הרלוונטיות של הנושא "משואה לתקומה" בשיח הישראלי ועל החיבור ביניהם. בהמשך, התקיים סיור ופעילות במוזיאון ואתרי ההנצחה, הרצאה של ורד בר סמך אוצרת המוזיאון על "תולדות התפתחות מפעל ההנצחה ביד מרדכי". פרופ' אבינעם רוזנק הרצה על "הגות יהודית בעולם של פוסט שואה-מגמות סותרות". בפתיחת היום נכח ראש המועצה והסביר להם על אתר המורשת ביד מרדכי.

20180604_102202

גיא טיומקין מנכ"ל המוזיאון ומדריכי פולין

 

מנהלת אגף החינוך במשלחת חינוכית לארה"ב

מנהלת אגף החינוך במועצה, יפית בוכריס, חזרה השבוע מביקור בניו יורק במסגרת משלחת מטעם הפדרציה היהודית של ניו יורק. יחד איתה נכחו מנהלי אגפי חינוך מאשדוד, שדרות, חיפה ועוד. מדובר במיזם של גשר עמותה לקידום והבנה בין דתיים לחילוניים. הסיורים כללו ביקור באתר המהגרים היהודים הראשונים וכיצד הקימו קהילות, בתי ספר, מערכת תקשורת ועוד. ד"ר אילן אזרחי הסביר למשלחת על האתגרים של להיות יהודי- אמריקני בעיקר בגיל הלימודים בקולג'.

המשלחת למדה על התמודדות הקהילה היהודית כמו התבוללות ומניעתה, שימור וטיפוח היהדות. יפית סיפרה שהמשלחת ביקרה בבתי ספר ונפגשה עם תלמידים, פגשו סטודנטים מאוניברסיטת קולומביה ועוד. בניו ג'רסי פגשו את נציגי הקהילה הישראלית שחוששת לעתיד זהות ילדיהם ובשל כך מקיימים פעילויות לחיזוק המורשת. יפית סיפרה שהתארחה במהלך השבת אצל משפחת שפירא, שאירחה את פרופ' רות וייז יו"ר קרן אביחי, שכיהנה כראש חוג ללימודי יידיש באוניברסיטת הרווארד והשבוע קיבלה פרס ממדינת ישראל על היותה אחת מ-70 אישים אמריקנים שהשפיעו לטובת המדינה. יפית: "את היום האחרון למסע התחלו במפגש בחברה לייעוץ אסטרטגי. לקחנו מספר רעיונות לשדה החינוכי ולעבודה בתוך בתי הספר וצוותי החינוך". אירוע השיא של המשלחת היה השתתפות בצעדת תמיכה בישראל בנוכחות אלפי אנשים. "זה היה מחזה מדהים ומרגש, חוויה של פעם בחיים. כל בתי הספר, הקהילות, הזרמים ממדינות ארה"ב לצד סנאטורים אמריקנים וישראלים הגיעו לתהלוכה" אמרה יפית וסיכמה: " לדברי ליאור ערוסי : 'שינוי זה סך כולל של אנשים. תאמין בכוח שיש לך ולא במה שאין לך'. בתקווה שנמשיך להצליח ולהאמין בכל אחד ואחת במערכת החינוך שלנו".

img-20180606-wa0012

נציגת חוף אשקלון עם המשלחת החינוכית

 

האישה שמניעה את המדע ב"שקמה"

פרס הצטיינות מטעם "קדימה מדע" על שם סר מוריס האטר הוענק למנהלנית בתיכון "שקמה"- הדס אנג'ל מן. הפרס הוענק על תרומתה האישית ודאגתה לקידום לימודי המדעים ביה"ס. המנהלת אופירה גל הוסיפה: "הדס שלנו תורמת לקידום כל דבר בביה"ס. אין נושא או תחום שאינה מעורבת ואינה תורמת לקידומו והכל מתוך מסירות". בהמלצתה לוועדת הפרס ציינה המנהלת כי הדס "פועלת באופן תמידי לקדם תחומי דעת בבית הספר ובכללם גם את תחום המדעים, דואגת לרכוש ציוד איכותי ויעיל בזמן, מנהלת את תקציבי המגמות המדעיות באופן מושכל ומדרבנת הכנסה של פרויקטים ייחודיים בתחום המדעים על אף העלויות הגבוהות , ולו רק כדי להנגיש את תחום המדעים בביה"ס, לאוכלוסייה רחבה ככל שניתן". השנה, בתמיכתה ועידודה,  נפתחה קבוצת מצטיינים "שביט",  בכיתות ז', בתמיכה אקדמית של מכון וייצמן והוקמה קבוצת מצטיינים בכיתות ח' לאסטרונומיה, בשיתוף קרן רמון ואף הוגדל מספר התלמידים הלומדים פיזיקה ברמה של חמש יחידות ופיסיקה מחקרית בכיתות י'.

img-20180601-wa0181

המדע כדרך חינוכית

נוער נוער

בשבוע שעבר יצאו כ-60 בני ובנות נוער אל יער המלאכים במסגרת הכנה לקראת סמינר לכיתות ט' של בני המושבים ובהדרכת מחלקת הנוער של המתנ"ס שלנו. אוהד צ'רניס, רכז בני המושבים הנכנס, הוביל את הקבוצה יחד עם גרעין "עודד" (של מתנדבי שנת השירות) והצוות המחוזי בפעילות ערכית חינוכית ומגבשת. מכאן נאחל לנוער בהצלחה וישר כוח על הנכונות והאתגר לצאת לקורס הדרכה ולהדריך במועצה בשנה הבאה. 

תנועות הנוער

מניחים תשתית ערכית לדור הצעיר

 

ברייקדאנס בסטייל חוף אשקלון

האם ידעתם שבמתנ"ס חוף אשקלון יש חוג ברייקדאנס? מסתבר שהריקוד, שהיה מזוהה חלק מתרבות שנות ה-80', חוזר ובגדול וזוכה לביקוש. מדריך הברייקדאנס שלנו, בי בוי פוטר, בנה לאורך השנה להקה של תעירים מוכשרים ואת התוצאות הם הציגו השבוע ובגדול בפסטיבל היפ הופ VAV באשדוד.

מדובר בפסטיבל ישראלי בין לאומי של מוסיקת היפ הופ, ראפ וריקוד ברייקדאנס שהתקיימה ברובע ו' באשדוד כאשר באירוע השתתפו ילדי חוגים לריקוד ולראשונה להקת הברייקדאנס ייצגה את חוף אשקלון. הילדים הצעירים הלהיבו את הקהל עם להטוטי ברייקדאנס מורכבים וגרמו להתלהבות רבה בקהל. רוצים לפרגן להם? היכנסו לקישור הבא וצפו באירוע כפי שהעברנו בשידור החי בדף הפייסבוק של המועצה האזורית חוף אשקלון. לא לשכוח לתת להם לייק ! https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1693052460793945&id=100002676210985

2018-06-07 16.20.25

הקהל התלהב מלהקת חוף אשקלון

 

כבר נרשמתם לקייטנות הקיץ?

המרכז הקהילתי פתח את הרישום לקייטנות גני הילדים וקייטנות בתי הספר המיועדות לימי הקיץ.. יוסי דהרי מנהל המתנ"ס: מעל 600 ילדים כבר הבטיחו את מקומם בקייטנות המגוונות שלנו בתוך כמה ימים, מה שמעיד על האמון במערכת. צוות המתנ"ס הכין עבור ילדיכם תכנית עשירה ומגוונת. מהרו להירשם ושיהיה בהצלחה". היכנסו עוד היום לקישור הבא ובצעו את הרישום בנוחות וביעילות: https://www.hof-ashkelon.org.il/373/

 

האם כבר הצבעתם בתחרות ציפור המועצה? היכנסו לקישור. בהצלחה!

https://www.hof-ashkelon.org.il/419/

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע, "שלח לך", פותחת בפסוק: "שלח לך אנשים ויתורו את הארץ".

סופה של הפרשה נקראת "פרשת הציצית", שם נאמר: " ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם".

העיניים של האדם הן תרות, רואות ובוחנות. הן יכולות לראות דברים טובים ודברים פחות טובים.  תפקידנו הוא לראות את הטוב והיפה.

שבת שלום.