בס"ד

א' תמוז תשע"ח, 14.6.18

 

המנוף החברתי-עסקי של חוף אשקלון    

יחידת ההתנדבות במועצה יוצאת במיזם קהילתי עסקי חדש שימנף את העסקים בקהילת חוף אשקלון וגם יתרום לקהילה. "אנו פונים לכל בעלי העסקים בתחומי המועצה, בכל תחום עיסוק ועל ידי כך שיתרמו לקהילה, הם יזכו לחשיפה מוגברת. במילים אחרות- הפעילות תתרום להרחבת הקשרים העסקיים ולהגדלת מעגל הלקוחות ("נטוורקינג")", אמרה שלהבת כהן- מנהלת יחידת ההתנדבות. לדבריה, בעלי העסקים שיתנדבו לקהילה, יתרמו גם לעצמם ולחיזוק הקהילה העסקית באזור.

את המיזם מובילה יחידת ההתנדבות ומרכזת אותו (בהתנדבות) הדס קרמזין, יזמית ובעלת עסק עצמאי במועצה. "ההשראה למיזם נולדה מתוך האמונה האמיתית שלי, שככל שאתה נותן -אתה מקבל. כל בעל עסק עצמאי- שרשרב, יועץ מס, עו"ד, מאמנים אישיים ועוד -מקומכם איתנו. הצטרפו אלינו ונבנה קהילת עסקים גדולה", אמרה הדס. ב-15 ביולי יתקיים מפגש חשיפה במועצה כולל הרצאה של יהונתן שוורצמן, מנהל תחום התנדבות במשרד העבודה והרווחה. למפגש מוזמנים בעלי העסקים מיישובי המועצה המעוניינים לקחת חלק פעיל בתרומה לקהילה. התכנית תלווה מעת לעת במפגשי העשרה ותכנים מקצועיים לבעלי העסקים.  לפרטים:  שלהבת- 052-3356908. הדס- 052-2656118

הדס ושלהבת

בעסק הזה כולם מרוויחים

 

  ביקור ההסתדרות הציונית העולמית   

ההסתדרות הציונית העולמית ערכה השבוע ביקור סולידריות ביישובי עוטף עזה וביקרה בקיבוצים זיקים ויד מרדכי ובעיר שדרות. מטרת הביקור היתה ללמוד מקרוב על התמודדות התושבים בעת חירום וכמובן בשגרה. בין חברי המשלחת של ההסתדרות יו"ר אברהם דובדבני, ממלא מקומו יעקב חגואל, מזכיר ההנהלה הציונית ראובן שלום ומנהל מרחב דרום בחטיבה להתיישבות איציק בר. "ההסתדרות בחרה לקיים סיור בעוטף עזה על מנת לחוות את מה שהתושבים חווים מעת לעת ולהביע את ההזדהות באיזור", אמר ראובן שלום. "ביקרנו תחילה בשדרות וכאן בקיבוץ זיקים עמדנו על פיתוח הקיבוץ אבל גם של כל המועצה האזורית  והתמודדותה בשגרה וגם בחירום, שיותר משפיעה על הישובים באזור. שמחנו לשמוע על התפתחות והרחבת הישובים, על הקליטה וההתרחבות והבניה בכל מקום ואנחנו גאים בעושים במלאכה ובתושבים". טל מור רכז המשק בזיקים סיכם: "סיפרנו למשלחת על האירועים מהתקופה האחרונה ועל החוסן הקהילתי המיוחד שיש בקיבוץ זיקים ועל השילוב של האוכלוסיות שבחרו לחיות כאן מתוך רצון להקים ביחד משותף לכולם. אנחנו כאן, תמיד".

ביקור סולידריות ההסתדרות הציונית

"גאים בעושים במלאכה ובתושבים"

 

 מפגש הוקרה למורי ומנהלי בביה"ס 

לקראת סיומה של שנת הלימודים תשע"ח, אגף החינוך של המועצה קיים השבוע מפגש הוקרה למורים, למנהלים ולסגל החינוכי של בתי הספר שלנו. המפגש, שהתקיים במתנ"ס בבת הדר, כלל ארוחת צהרים, דברי ברכה של מנהלת אגף החינוך במועצה יפית בוכריס והרצאה של ד"ר גוטרמן בנושא מצוינות. בוכריס העניקה בשם המועצה שי למנהלים, למנהלי האחזקה ולמזכירות לאות תודה על הפעילות המסורה לאורך של השנה.  

יפית בוכריס והמורים והמנהלים

מסיימים שנת חינוך בחיוך

 

  נעל"ה מכפר סילבר לכנסת             

מזה 25 שנה פועלת בכפר סילבר תכנית נעל"ה (נוער לפני הורים), במסגרתה, מאות בוגרים נקלטו עשו את צעדיהם הראשונים בישראל בכפר, התחברו ונקשרו למדינת ישראל וכיום ממלאים את השורות במקומות שונים בחברה הישראלית. השבוע, ביוזמת מנהל כפר סילבר, ח"כ לשעבר שמעון סולומון, עלו תלמידי י"ב מתכנית נעל"ה לירושלים והתארחו בלשכת ח"כ יואל רזבוזוב. רגע השיא היה כאשר העניק לכל אחד מהם את תעודת הזהות הישראלית. "כעולה חדש לשעבר, זהו כבוד עבורי להעניק תעודות זהות לקבוצת ציוניים צעירים מתכנית נעל"ה מכפר הנוער סילבר' אותו מנהל חברי, ח"כ לשעבר שמעון סולומון", אמר רזבוזוב. סולומון סיכם ואמר: "הכפר מממש עד עצם היום הזה את חזון המייסדים כמקום חינוכי-חקלאי המשלב את כל סוגי האוכלוסיות בחברה הישראלית, קולט עלייה, ומייצר אזרחים טובים ומועילים לחברה הישראלית ובכך מגשים את הציונות הלכה למעשה".

בכנסת

מעצימים את הזהות הישראלית

 

 אגף רחו"ק מארח ידידים מארה"ב  

לפני כשנה אירחה עמותת "שלום ישראל", של הקהילה היהודית בניו יורק, את עובדי אגפי הרווחה מרשויות בעוטף עזה. במסגרת זו, ביקרה גם משלחת של עובדות אגף רחו"ק (רווחה, חברה וקהילה) מהמועצה שלנו. הביקור כלל מפגש עם עובדים סוציאליים, מפגש עם נציגי הקהילה היהודית ועוד. בנות המשלחת התארחו בשעתו אצל מספר משפחות יהודיות. השבוע, הגיעה לישראל אחת המשפחות המארחות מארה"ב- מרק ולינדה והתארחו בביתה של אסתי, עובדת הזכאות באגף. אסתי: "אני, ענבל ועידית (עובדות האגף) סיירנו יחד איתם ביישובי המועצה, באזור עוטף עזה, במרכז מורשת גוש קטיף והם אפילו הניחו אבני פסיפס בחומת 'נתיב לשלום' במושב נתיב העשרה". לאחר מכן, מרק ולינדה ביקרו במבנה המועצה ובלשכתו של מנהל האגף, מעוזיה סגל. "בפגישה הסברתי להם על המועצה, על האתגרים שאנו מתמודדים איתם. הפגישה היתה טובה מאוד ואני בטוח שהם יעבירו את המסרים לקהילה היהודית בניו יורק", אמר סגל.  

ביקור באגף הרווחה

הביקור במשרדו של סגל

 

  תלמידי "חופים" חוקרים ושרים לזכר נופלי תש"ח  

100 תלמידים ו-50 הורים מביה"ס "חופים" מקיבוץ יד מרדכי התארחו השבוע בבית יד לבנים בראשון לציון ב"ערב מורשת ושירה-הוקרה ללוחמי גבעתי תש"ח". במסגרת הערב, שעמד בסימן 70 שנה למדינה, התקיימה תערוכת "זיכרון ושיר, בשבילך..." שיצרו תלמידי "חופים". מדובר בעבודות חקר לזכר הנופלים בקרבות תש"ח בחוליקאת. כל זוג תלמידים הקדיש שיר לזכרו של נופל ועליו הכינו את עבודת החקר וגם חיברו "בית" נוסף משלהם לשיר. את האירוע הנחה איש התקשורת נועם גילאור ובהשתתפות הזמרת אילנה כץ והפסנתרן קובי משעל. באירוע השתתפה מנהלת ביה"ס, דניאלה כהן ומורות מביה"ס. המיזם מתקיים ביוזמה של שרה אשר, מנהלת אגף מורשת ישראל ובית יד לבנים ראשל"צ ובשיתוף "חופים" ובאדיבות וועד המשפחות השכולות.

המנהלת דניאלה: "מלוחמי תש"ח לתלמידי תשע"ח, התלמידים חוקרים, לומדים ומנציחים וממחישים את העבר". תלמידים סיפרו: "כשהתחלנו לעבוד על עבודת החקר, חשבנו שזו עוד עבודה, אבל אט אט סיפורי החיים של הלוחמים הפכו לסרט והרגשנו את החלומות, האהבות והאכזבות שלהם. זו הדרך הקטנה והצנועה שלנו להודות להם על שנלחמו למען ארצנו".

תלמידי חופים

"הדרך הקטנה והצנועה שלנו לומר תודה"

 

  מגמת הקולנוע ב"שקמה" מציגה: ביכורי סרטים  

בתיכון "שקמה" קיימת מגמת קולנוע אשר משנה לשנה מתפתחת וגדלה בהתאם לביקוש מצד התלמידים. כמיטב המסורת בשנים האחרונות, גם הפעם הוקרנו סרטי הביכורים של התלמידים שלנו באולם במכללה האקדמית "ספיר". תלמידי שכבות י"א וי"ב הגיעו עם הוריהם חברים ואנשי הצוות והסגל החינוכי והתרגשו יחד מהקרנת התוצרים הקולנועיים. המנהלת אופירה גל הודתה לרכז המגמה, דורי ריבקין ולמורה במגמה חגי ארד- אמנים יוצרים ומרצים ב"ספיר" המחברים את התלמידים לאקדמיה ולעשייה האמנותית.

ובאותו עניין: בימים אלה נרקמת תכנית למזג בין מגמת המוסיקה לבין מגמת המוסיקה. הרעיון: תלמידי הקולנוע יפיקו ויביימו את הסרטים ותלמידי מגמת המוסיקה יחברו פסקול מתאים שיעטר את הסרטים של חבריהם. כחלק מגיבוש הרעיון, התארחו השבוע תלמידי שתי המגמות והמורים בסינמטק בשדרות, קיימו מפגש למידה ועברו סדנה בנושא הכנת פסקול לסרטים.

המנהלת אופירה גל והתלמיד שקיבל הוקרה

התלמיד גל שי מקבל תעודת הוקרה

 

יום קהילה – משטרה בבאר גנים

יום קהילה ומשטרה התקיים השבוע בבית הספר באר גנים ביוזמת מש"ק ניצן-באר גנים, רס"מ גבריאל כהן ובשיתוף מנהלת בית הספר, רות לזר. אחת לשנה, נערך יום כזה במוסד חינוכי אחר.  מטרת היום זה היתה להדק את הקשר בין הקהילה למשטרה ולהציג לילדים את פעילות המשטרה  וכוחות החילוץ וההצלה: כיבוי אש, חברת חשמל, מש"קים, סיור, תנועה, חבלה, כלבנים, פרשים, משמר הגבול, יס"מ, השיטור הימי והצוללנים. היום התחיל עם תצוגת תכלית של יחידת הפרשים. שני סוסים הציגו את יכולותיהם לפיזור הפגנה. לאחר מכן, יחידת הכלבנים הדגימה כיצד הכלב המאולף מוצא בקלות כלי נשק עטוף בחולצה לאחר שהוחבא באחד השיחים. הרובוט של יחידת החבלה, אשר מתופעל במקרים של חפץ חשוד, הלהיב במיוחד את הילדים ולוחמי האש פתחו את זרנוק המים וציננו מעט את הילדים מהחום הקיצי. התלמידים עברו בין התחנות השונות ולמדו על אביזרי השיטור הימי, משמר הגבול, הזיהוי הפלילי (התלמידים התנסו בטביעות כף היד), מד"א (בדיקת לחץ דם למשל), חברת החשמל (ציוד חילוץ עם כבל נגרר) ולוחמי האש (מספריים חותכות מתכת ולבוש חסין אש) ועוד.  המנהלת רות סיכמה:  "זה היה יום פעילות חוויתי לילדים ואחת המטרות בחינוך היא להראות את העולם האמיתי. אני חושבת שהיום הזה הדגים זאת היטב".

סוס משטרתי

רובוט משטרתי

יום חוויתי לילדים ולמורים

היכנסו לקישור הבא וצפו בסרטון:

https://youtu.be/lg1d0k1NOAE

 

מסיבת סיום חוגי המתנ"ס

הנה חלפה עברה לה עוד שנת פעילות גדושה ומלאה של מתנ"ס המועצה שלנו. כ-1500 ילדים וילדות השתתפו השנה בחוגים השונים: קרב מגן ישראלי, אמנויות לחימה, היפ הופ, ברייקדאנס, התעמלות אמנותית, כדורסל, כדורגל, קפוארה, טניס, בישול, אילוף כלבים, בית ספר למוסיקה ועוד. ביום שלישי השבוע התקיימה מסיבת הסיום לסיכום השנה באולם הספורט בקיבוץ ניצנים. ביום ד' התקיימה מסיבת סיום חוג הכדורסל בקיבוץ כרמיה ובהמשך תתקיים מסיבת הסיום של בית הספר לכדורגל בשיתוף הפועל באר שבע. מנהל המתנ"ס יוסי דהרי: "אני מודה לצוות החוגים: אתי כהן, סמדר בלדיגה ומרים בובליל, להורים שנתנו בנו אמון, למדריכים היקרים והמסורים וכמובן לילדים. אני בטוח שהפעילות בחוגים תרמה רבות להעצמתם האישית. בימים אלה המתנ"ס נערך לשנה הבאה ושוקל להכניס חידושים עם חוגים חדשים ובכפוף למספר הנרשמים הפוטנציאלים.

ריקוד אמנותי

אמנויות לחימה

חוג ברייקדאנס

חוג כדורסל

חלק ממגוון חוגי המתנ"ס

 

שעות פעילות המצילים בחופים           

לנוחיותכם מצורפות שעות פעילות המצילים בחופי הים שלנו, ניצנים וזיקים:

א'-ה':  10:00-18:00           

שישי: 09:00-19:00            

שבת: 08:00-19:00.

זכרו: יש לשמור על כללי הבטיחות ולהישמע להוראות המצילים. לאחר הבילוי יש לדאוג להשאיר את החוף נקי ולהשליך את הפסולת לפחי האשפה. החברה האחראית לתחזוקת ותפעול החופים היא "יזמות 010" מקבוצת "הפורום". טלפון לפרטים 077-4494260

20180522_151838

 

פרשת השבוע    

פרשת השבוע היא פרשת "קרח". במסכת אבות נאמר: "כל מחלוקת שהיא לשם שמיים- סופה להתקיים וכל מחלוקת שאינה לשם שמיים אין סופה להתקיים". מחלוקת לשם שמיים היא מחלוקת "הילל ושמאי" ומחלוקת שלא לשם שמיים זו מחלוקת "קרח ועדתו". ההבדלים ביניהן: מחלוקת לשם שמיים היא קבלת דעת האחר גם אם היא מנוגדת לדעתי ואני עדיין ממשיך לאהוב אותו. מחלוקת שאינה לשם שמים היא לניגוח וגורמת לריב, מדון ושנאה. הדעות בין בני אדם צריכות להיות חלוקות, אך האהבה עדיין חייבת להתקיים.

שבת שלום.

 

לארכיון "קצת מהשבוע שהיה"-  ליחצו כאן:  https://www.hof-ashkelon.org.il/412/