בס"ד

צמיחה של כ-50% במספר התלמידים הניגשים לחמש יחידות במתמטיקה

אגף החינוך במועצה שלנו שוקד לאורך השנה על קידום תכניות לעידוד המצוינות של התלמידים. בשנה החולפת הוקם מרכז מצוינות, הוכנסו תכניות חדשות לעידוד המקצועות המדויקים (מדעים) בתיכונים וגם מספר תלמידי התיכון הלומדים באקדמיה נמצא במגמת עליה. לפני מספר ימים התברר כי הדגש החינוכי מתבטא גם במספרים. על פי נתוני משרד החינוך, מספר התלמידים שניגשו לבחינת הבגרות במקצוע מתמטיקה ברמה של חמש יחידות לימוד כמעט והכפיל את עצמו. מהנתונים עולה כי בשנת 2014 ניגשו לבחינה זו 27 תלמידים ונכון ל-2018 ניגשו לבחינה 47 תלמידים. על פי הצפי, בשנת 2019 תחול עליה נוספת וכ-65 תלמידים ייגשו לבחינה זו ברמה של חמש יחידות. מנהלת אגף החינוך במועצה, יפית בוכריס, אמרה השבוע כי עבורה מדובר בסוג של "סגירת מעגל": "כבר בתפקידי הקודם, כממונה במחוז דרום מטעם משרד החינוך על תחום המתמטיקה, עודדתי את ערך הנחישות כדרך חיים. מחמם את הלב לראות את העלייה המתמדת במצוינות תלמידי המועצה ובראייה דיפרנציאלית של כל תלמיד ותלמידה. אני מעריכה רבות את צוותי החינוך והמנהלים העושים ימים כלילות למען הצלחת ילדינו. נמשיך לעודד את תלמידינו ולטפח מצוינות".

היכנסו לכתבה בקישור: https://www.yeshuvnik.net/article/302507/17

יפית בוכריס

בוכריס: "נמשיך בטיפוח המצוינות"

 

המועצה אירחה את ראשי המועצות האזוריות

השבוע הגיעה לביקור באזורנו משלחת מכובדת של ראשי מועצות אזוריות מרחבי ישראל. מטרת הביקור היתה לסייר בישובי עוטף עזה, להתוודע למציאות המורכבת בדרום וללמוד על ההתמודדות של החקלאים והתושבים עם המצב הביטחוני. הסיור החל בהתכנסות בבת הדר והמשיך באוטובוס אל שמורת כרמיה השרופה. שם, ראו ראשי המועצות מקרוב ההשלכות של בלון התבערה. התחנות הבאות בסיור כללו נקודת תצפית על שכונת סג'עיה בעזה, הסבר מגורם צבאי וביקור במועצות אזוריות שכנות. יו"ר מרכז המועצות האזוריות, אמיר ריטוב, אמר לאחר הסיור: "אנחנו רוצים לצאת עם קריאה לתושבים שלנו שיבואו לטייל כאן באזור שלכם, לחוות ולהיות איתכם. אנו מבינים את הפגיעה הכלכלית והרעיון הוא לחזק ולהזדהות עם התושבים".

ראשי מועצות מקומיות

הביקור בשמורת כרמיה

 

מתיחת פנים לבית העם במושב הודיה

החברה הכלכלית שלנו ממשיכה להוציא אל הפועל פרויקטים שונים ברחבי המועצה עבור קהילת חוף אשקלון. השבוע החלה החברה בפרויקט חדש במושב הודיה: שיפוץ בית העם של המבנה הישן. את העבודות תבצע החברה "בהוה גבס ועשיה בע"מ" והן כוללות טיח חוץ ופנים, ריצוף, תאורה, תקרות אקוסטיות, צבע, שירותים חדשים ופיתוח סביבתי. הפרויקט, שנאמד בכ-800 אלף שקלים, מתוכנן להסתיים בעוד כשלושה חודשים.

שיפוץ בית העם

חדש, חדיש ומחודש

 

מעגל נשים מציג: אירוע פתיחת הקיץ

מרכז חוסן פתח במהלך השנה את "מעגל נשים", קבוצת מתנדבות מכל יישובי המועצה השייכת לעמותה ארצית ועולמית בשם זה. במרכזה של הפעילות: חברות ונתינה למען הקהילה כאשר ההכנסות מהן יחזרו לטובת פעילויות נוספות. אחת לחודש נפגשות נשות הקבוצה ומעת לעת מקיימות אירועים קהילתיים. עד כה "מעגל נשים" הכין לכבוד פורים משלוחי מנות לחיילים שלנו, לצבוע בתי וותיקים במסגרת "יום המעשים הטובים" ולקיים הפנינג לכבוד חג החנוכה. בשבוע שעבר הבנות ניצחו על אירוע פתיחת הקיץ של המועצה בנושא קיימות שהתקיים במושב מבקיעים. אז מה היה שם? מתחם יוגה לילדים, דוכני מכירת בגדים וצעצועים יד שניה, מתחם בועות סבון, עמדות יצירה מרהיבות (סידורי פרחים דחלילים ועוד), מכירת תוצרת מקומית טקסטיל לילדים עבודת יד קולינריה ועוד וגם סדנת מעגל מתופפים וכלי הקשה.  באירוע היו 30 דוכנים של בעלי עסקים, שהציעו את מרכולתם, כך שמדובר גם בהעצמה לקהילה העסקית של חוף אשקלון.

שירה רייניץ מנהלת מרכז חוסן: "האירוע היה מוצלח מאוד וכ-300 הורים וילדים השתתפו בו. גם העסקים פירגנו לנו וקיבלנו חיבוק גדול מצידם על עידוד התוצרת המקומית, בעיקר בתקופה זו. זה מעיד שהקהילה רוצה לפרגן לכוח המקומי". באירוע זה קיבלו הבנות תעודת הוקרה על פועלן מהנהלת המועצה ומסמנכ"ל המועצה, מעוזיה סגל. להצטרפות למעגל נשים של חוף אשקלון ניתן לפנות לחגית אלקובי מקיבוץ כרמיה 052-5265101

מעגל נשים

"מעגל נשים" קורא לכן להצטרף להצלחה

 

זה פשוט וקל לקבל שובר ארנונה בדיגיטל

תושבים יקרים, עד היום קיבלתם את שובר הארנונה לתשלום בדרך הרגילה- במכתב לתיבת הדואר הביתית שלכם. מהיום, כחלק משדרוג השירות של אגף הגביה במועצה שלנו, ניתן לקבל את שובר התשלום ישירות לדואר האלקטרוני (מייל) שלכם בקלות ובנוחות. אם ברצונכם לחסוך בזמן ולא להמתין לשובר התשלום וכמובן לא לעמוד בתור כדי לשלם אותו- זה הפתרון המושלם עבורכם. השירות החדש נקרא "ביל טו מייל" (חשבון לדואר) וניתן להתחבר אליו בקלות ובנוחות. מה עושים?  נכנסים לקישור, נרשמים ומקבלים שירות בקלות וביעילות:

https://www.mast.co.il/153/bill-in-mail

אפליקציה

משתדרגים עבור התושב

 

שירות חדש בספרית חוף אשקלון: מאזינים לספר באמצעות הסמארטפון !

אוהבים ספרים אבל אין לכם פנאי לקרוא? מרבים בנסיעות ארוכות ומחפשים למלא אותן בתוכן? לספריות האזוריות שלנו- בבת הדר ובניצני קטיף בניצן- יש עבורכם את הפתרון המושלם: 1600 ספרים מוקלטים נגישים להאזנה. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לספריה שלנו, להירשם כמנוי ולהתקין את האפליקציה בחינם. על מנת להפעיל את ההטבה, תקבלו קוד קופון באמצעותו תוכלו להאזין לרבי מכר מוקלטים היישר לטלפון החכם שלכם או במחשב הביתי. לרשותכם מגוון ז'אנרים ספרותיים להאזנה (בעברית): מתח, עיון, דרמה, רומנים, ילדים, נוער, ספרים מתורגמים ועוד. לספרים המוקלטים אפשר להאזין לבד או עם המשפחה בכל זמן ומקום: בטיולים, בנסיעות, בפעילות ספורטיבית או בכיף מול השקיעה.  מנהלת הספרייה רויטל לביא אמרה: "השירות החדש מביא קהלים חדשים ומציע דרך נעימה ומהנה להרחבת האופקים".  לפרטים נוספים :  08-6775566/7 או במייל  hofashkelon.lib@gmail.com

רויטל לביא

רויטל: "הטבה ייחודית למנויי הספריה"

 

יצאתם לגימלאות? מקומכם איתנו !

מזה שמונה שנים שבמועצה שלנו הולכת וגדלה קבוצת מתנדבים איכותית המורכבת כולה מתושבים ותושבות אשר יצאו לגמלאות. את הזמן הפנוי שלהם הם מקדישים עבור ביקורי בית בבתי וותיקים אשר מרותקים לביתם. התכנית מתבצעת בשיתוף פעולה בין מדור אזרחים ותיקים באגף רחו"ק והאגף ליעוץ לקשיש בביטוח הלאומי באשקלון. את התכנית מובילות שלוש נשים: שתי עובדות סוציאליות מהמועצה- שלהבת כהן ונורית קדמון והגר אלימלך -מנהלת ייעוץ לקשיש בביטוח הלאומי אשקלון. השבוע, הן בחרו להודות למתנדבים והתנדבות היקרים שעושים עבודת  קודש ומוכנים לתרום מזמנם. הקבוצה תשמח לצרף אליה גמלאים –מתנדבים נוספים. לפניות ניתן להתקשר לאביבה שיאון: 054-4702626

קבוצת מתנדבים

ואלה רק חלק מהמתנדבים שלנו....

 

קונצרט סיכום שנה של מרכז המוסיקה

מרכז המוסיקה של מתנ"ס חוף אשקלון הרחיב השנה את פעילותו. מעבר למרכז המוסיקה בקיבוץ יד מרדכי והשלוחה הקיימת במתנ"ס בניצן, נפתחה השנה שלוחה נוספת גם בכוכב מיכאל. המגמה היא להגיע לכמה שיותר ילדים ובוגרים שילמדו לנגן במגוון כלים או לשיר. הקונצרט החגיגי המסכם את שנת הפעילות תשע"ח התקיים באולם המתנ"ס בבת הדר ובמרכזו קטעים שניגנו תלמידי מרכז המוסיקה משלושת המוקדים. ליאור רייזל, ממרכז המוסיקה ביד מרדכי: "ברכות לתלמידים ולמורים על העבודה המסורה והמקצועית לאורך השנה ועל ההישגים המרשימים". ההרשמה לשנת הלימודים תשע"ט בעיצומה. ניתן לפנות לליאור בטלפון: 052-3923111

קונצרט המרכז למוסיקה

את המנגינה הזו אי אפשר להפסיק 

 

השתלמות מקצועית בירוחם

כחלק מהתמקצעות עובדי האגף לרווחה, חברה וקהילה במועצה (רחו"ק), מתקיימים מעת לעת סיורי היכרות באגפי הרווחה ברשויות שונות בארץ. לפני כשבוע התקיים סיור בנוכחות 15 עובדי האגף בראשות מעוזיה סגל בעיר ירוחם. מעוזיה: "בביקור נפגשנו עם עובדים ועובדות סוציאליים אשר מחויבים לטיפול בתושבי העיר ונפגשנו עם תושבים ומייסדים שאהבתם לירוחם והעשייה היום יומית בתחום החברתי והחינוכי מעוררת השראה, גם בהתחשב בעובדה שמדובר בישוב מבודד".

רחוק בירוחם

מקבלים עצות ורעיונות 

 

"התקווה 6" בהופעה מחשמלת

המתנ"ס הקהילתי של חוף אשקלון ומפעל הפיס ארגנו ערב בלתי נשכח בקיבוץ כרמיה לקראת החופש הגדול. 2000 תושבים הגיעו להופעה של להקת התקווה 6 ונהנו מסגנון מוסקלי שמח של רגאיי והיפ הופ. יוסי דהרי, מנהל המתנ"ס אמר שבאירוע לקחו חלק גם חברי "חברים לרפואה" שנמצאים במסגרת פעילות קיץ באירגון נוער נווה דקלים ניצן. "תודה לצוות המתנ"ס על ארגון למופת, לקיבוץ כרמיה על האירוח והשיתוף פעולה, מפעל הפיס, כוחות הביטחון ובני הנוער", אמר דהרי. לאירועי הקיץ הנוספים תוכלו להתעדכן באתר המועצה.

התקווה 6

צלילי החופש

המורה המצטיינת

ברכות למורה שירי לוי ממושב גיאה שזכתה בתחרות ארצית לבחירת מורים מצטיינים. שירי היא אחת מתוך שישה מורים שבחר עיתון ידיעות אחרונות שראויים לפרס ההוקרה. בטקס רב רושם הוענקו תעודות ההוקרה מנשיא המדינה ראובן ריבלין. המועצה שלנו מברכת את שירי בהישג המרשים ובקיום הפתגם: "מורה טובה- מורה לחיים".

היכנסו לכתבה בקישור: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5283283,00.html

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע היא פרשת "פנחס", בה נקרא על בקשתו של משה רבנו: שבורא עולם יתן מנהיג לעם ישראל כאשר התכונה הנדרשת היא, לבקשת משה, שהמנהיג יהיה "איש אשר רוח בו". הכתוב בא ללמדנו כי דיעותיהם של האנשים הן שונות ולמנהיג צריכה להיות יכולת ללכת לפי רוחו של כל אחד ואחד.

שבת שלום.