בס"ד

 

ז' אב תשע"ח, 19.7.18

 

חדש בתיכון "שקמה" ! מסלול ייחודי לאומנויות מכיתה ז'

בימים אלה נערך אגף החינוך של המועצה שלנו לפתיחת שנת הלימודים תשע"ט ולראשונה הוחלט לפתוח מסלול יחודי לאומנויות ב"שקמה". המטרה היא לאפשר לתלמידי כיתה ז', בעלי אוריינטציה אמנותית, ללמוד תחומי אומנות שונים ולהתמחות בתחום האהוב עליהם. התחומים הם: אמנות פלסטית, תיאטרון, מחול, קולנוע ומוזיקה. את המסלול תוביל שרה מלכא, רכזת המסלול לאומנויות ומדריכה לאומנות במחוז דרום של משרד החינוך."פתיחת המסלול תואמת את התפיסה ארוכת השנים בשקמה לחינוך, תרבות ואומנות. אנו רואים בחינוך לאומנויות חלק מן החינוך הערכי שאנו מאמינים בו ב'שקמה'", אמרה המנהלת אופירה גל.

הרעיון לפתיחת המסלול נדון בוועדת החינוך במועצה ונבחנה לאורך השנה האחרונה. לשם כך, הוקמה ועדת היגוי שבדקה את הנושא לעומק, את התכנים הלימודיים ואת הביקוש. לבסוף, כאמור, הוחלט שבשכלול הנתונים תיפתח הכיתה ב"שקמה". המסלול האומנותי כולל ארבע שעות שבועיות בתחומי התיאטרון, מוסיקה, אמנות פלסטית, קולנוע ומחול. בנוסף, שעתיים שבועיות יוקדשו לבחירה באחד התחומים כהתמחות. כמו כן, יתקיימו חמישה סיורים בשנה שיוקדשו לכל אחד מהתחומים ותתקיים למידה בין תחומית במקצוע הומניסטיקה ואמנות. 

רכזת המסלול, שרה מלכא הוסיפה: "היום יש במשרד החינוך מגמה לתת מקום ודגש לאומנויות. יש תלמידים עם נטיה לתחום האומנות שלא תמיד קיבלו מענה מהמערכת ועד כה לא היה להם היכן ללמוד אומנות פלסטית או מחול. לכן, מדובר במשהו חדש ויחודי במועצה, שמתחבר למסלולי הבגרות בביה"ס (מקצועות קולנוע, מוסיקה, תיאטרון ואומנות פלסטית)". לפי התכנון, המסלול החדש יאפשר בעתיד לגשת לבגרות במגמה חדשה- מגמת מחול. "זה חשוב לדבר לעוד פלח תלמידים. כבר היום יש מחקרים שמראים ששילוב אומנויות מפתח גם את הצד הריאלי של התלמידים. המסלול החדש בהחלט יגביר את אמון הילדים וההורים במערכת. ילד שטוב לו- יבוא בשמחה לבית הספר", אמרה שרה. ההרשמה בעיצומה ומתבצעת מול מזכירות ביה"ס. התלמידים המעוניינים ירשמו לכיתה ז' ויבקשו להירשם למסלול ולאחר מכן יעברו ראיון אישי וביצוע יצירתי. 

ניסים לוי, יו"ר ועדת החינוך במועצה: "אנו שמחים שיש היענות למסלול החדש. כל מי שיש לו ילד או ילדה עם יכולות וכשרון אמנותי, שיידעו שלא צריך להרחיק למקום אחר - ואנו משוכנעים שזה יצליח". מנהלת אגף החינוך במועצה, יפית בוכריס, סיכמה: "כחלק מקידום המצוינות בכל התחומים במועצה, אנו מעודדים פתיחתם של מסלולים חדשים והעשרתם לטובת אפשרות בחירה לכלל תלמידי המועצה".

שקמה

"יש במשרד החינוך מגמה לתת דגש לאומנויות"

 

 

אורחים בכירים מרשות המיסים

המועצה שלנו אירחה השבוע את מנהל רשות המיסים, ערן יעקב ופמלייתו (מירי סביון, אמיר דהן מנהל מס רכוש, צחי פקיד שומה מאשקלון) במסגרת פגישת עבודה עם ראשי המועצות האזוריות ביישובי עוטף עזה. המטרה היא לבחון דרכים לסייע בעיקר לעסקים הקטנים בתחום התיירות. הנהלת המועצה ציינה כי הפקידים מרשות המיסים מגיעים תוך מספר שעות לטפל בכל אירוע שתושבים ניזוקים (בשל המצב הביטחוני) ומעניקים להם שיפוי. אלא שהאתגרים הגדולים מתחילים כאשר יש הפסדים עקיפים שאינם מוגדרים וקשה לחזות אותם, בעיקר בתיירות, למשל כשאירוע מבוטל או בחקלאות, כשפועלים לא מגיעים לעבודה. נציגי הרשויות ביקשו מאנשי רשות המיסים ומס הכנסה לבדוק האם יש דרך, בתוך סבך הבירוקרטיה, שבה כן  ניתן לסייע לאותם עסקים קטנים ובעיקר תיירותיים. מנהל רשות המיסים, ערן יעקב אמר בסיום הפגישה: "הגענו השבוע על מנת לחזק את ידיהם של המועצות האזוריות בשל האירועים הביטחוניים בתקופה האחרונה ומתוך רצון לחזק את התושבים ולראות האם ניתן לעזור בפיצוי ישיר וככל שהדברים יתאפשרו, נעשה זאת".

20180718_103640

"באנו מתוך רצון לחזק ולעזור"

 

חדש ! אישור תושב דיגיטלי עבור מס הכנסה. ויש מוקד תמיכה

כחלק משדרוג השירות של אגף הגביה במועצה שלנו הוחלט לייעל את השימוש בטפסים השונים. לאחרונה, עברו חלק מהטפסים באתר המועצה לטפסים מקוונים, כלומר ניתן למלא אותם במחשב ולשלוח. למשל: הנחות בארנונה, פטורים, בקשות שונות ועוד. בימים אלה טופס נוסף עומד לרשותכם בצורה דיגיטלית: מדובר בטופס אישור תושב להקלות במס. טופס זה מיועד לישובים הזכאים במס, שהם יישובי העוטף: קיבוץ גברעם, קיבוץ יד מרדכי, קיבוץ זיקים, קיבוץ כרמיה ומושב נתיב העשרה. כמו כן זכאים להטבה זו גם ישוב מבקיעים ומושב חלץ. מנהלת אגף הגביה במועצה נועה דן אמרה השבוע: "את הטופס ניתן למלא בקלות מהמחשב הביתי שלכם. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לדף הבית של המועצה ובסרגל העליון ללחוץ על "פניות ישירות לאגף הגביה". השלב הבא הוא הורדת טפסים חכמים וללחוץ על הקישור לפתיחת הטופס". לנוחיותכם, הטופס הדיגיטלי מופיע בקישור הבא:  https://www.mast.co.il/153/form/D6F9BCE0-EAF2-40D6-AFA9-0620A7F405A7

 

צוות הגזברות

לשירותכם, צוות אגף הגביה

מספר שיא של ילדים בקייטנות הקיץ

בימי החופש הגדול תשע"ח נשבר שיא חיובי במספר התלמידים שמקהילת חוף אשקלון שהשתתפו בקייטנות הקיץ של המתנ"ס. מדובר בלמעלה מ-1700 ילדים מגילאי גן עד כיתה ו' שהשתתפו בקייטנות המגוונות אשר הסתיימו השבוע. הילדים נהנו מתכניות המשלבות פעילות חינוכית ערכית והעשרה של חוגים והפעלות. מנהל המתנ"ס, יוסי דהרי, אמר השבוע: "אני מודה לצוותים החינוכיים שלנו, למנהלים ולשירלי מצוינים מנהלת הקייטנות שלנו וכמובן להורים על הבעת האמון שלכם בנו. ניפגש בפעילויות הקיץ "עפים על זה". לקישור לפעילות עפים על זה ליחצו כאן: https://www.hof-ashkelon.org.il/news/381/

 

קייטנות הקיץ

קיטנות הקיץ 2

 

עסקים מקומיים מתחברים לקהילה

לפני כחודש סיפרנו לכם על המיזם הקהילתי-עסקי החדש של יחידת ההתנדבות במועצה שלנו. הרעיון הוא למנף את העסקים בקהילת חוף אשקלון על ידי נתינה לקהילה בכל תחום. מעבר להתנדבות, בעלי עסקים יזכו לחשיפה מוגברת וכך למעשה ירחיבו את מעגל הלקוחות (נטוורקינג) בצורה הטוב ביותר. התכנית תלווה מעת לעת במפגשי העשרה ותכנים מקצועיים לבעלי העסקים. את המיזם מובילה מנהלת יחידת ההתנדבות שלהבת כהן ומרכזת אותו (בהתנדבות) הדס קרמזין, יזמית ובעלת עסק עצמאי במועצה. השבוע התקיים במועצה ערב חשיפה לבעלי העסקים, כולל הרצאה של יהונתן שוורצמן, מנהל תחום התנדבות במשרד העבודה והרווחה. שלהבת: "המפגש הראשון היה מוצלח מאוד ופתח את הצוהר להמשך פעילות של בעלי עסקים במועצה לטובת הקהילה. התרגשתי לראות את רוח ההתנדבות והרצון לפעול ביחד לטובת קהילת חוף אשקלון. אנו קוראים לכם, בעלי העסקים, להצטרף, להיות שותפים לעשיה ולהיות חלק ממאגר העסקים במועצה. המטרה היא להתארגן תחת גג אחד שיהיה הכתובת לעסקים במועצה". ניתן עדיין להצטרף לקבוצה. לפרטים:  שלהבת- 052-3356908  /  הדס052-2656118

עסקים לקהילה

מרחיבים את המעגל העסקי

 

אחוז הגיוס לצה"ל מחוף אשקלון- מהגבוהים בישראל !

המועצה שלנו מתגאה לאורך שנים באחוז מתגייסים גבוה מעל הממוצע הארצי. לפיכך, יש תכניות לעידוד הצעירים עוד מבתי הספר על ידי תכניות לעידוד המצוינות וגם בתחום החינוך הבלתי פורמלי הפעילות הברוכה כוללת את תחום הנוער של המועצה ותנועות הנוער ובני המושבים. החינוך לערכים, לאהבת הארץ וגם מיקומה הגיאוגרפי של המועצה, מניב אחוז גבוה מאוד של מתגייסים לצבא ולא בכדי. כדי להגיע לנתונים המרשימים וגם לשמור עליהם לאורך זמן, הפעילה המועצה מספר תוכניות המיועדות לנוער לפני גיוס, כמו פרויקט "אחרי" (כושר גופני והכנה מנטאלית) בשיתוף משרד החינוך, צה"ל ומתנדבי נח"ל במועצה (גרעין עודד).השבוע התפרסמה בעיתון ישראל היום כתבה על נתוני הגיוס העדכניים על פי משרד החינוך. מהנתונים עולה כי שיעור המתגייסים מחוף אשקלון עומד על 98.9 אחוזים ! ישר כוח לעוסקים במלאכה וכמובן לנוער האיכותי שלנו.

ישראל היום-גיוס

מי הם השחקנים הצהובים של מרכז צעירים ?  

"מרכז צעירים" של המועצה האזורית חוף אשקלון נותן מענה לאורך כל השנה לצעירים מגילאי 18 עד 40 בייעוץ והכוונה במגוון נושאים: תעסוקה, השכלה גבוהה ומעורבות חברתית. "מרכז צעירים" של המועצה האזורית חוף אשקלון נותן מענה לאורך כל השנה לצעירים מגילאי 18 עד 40 בייעוץ והכוונה במגוון נושאים: תעסוקה, השכלה גבוהה ומעורבות חברתית. השבוע, אחרי שהסתיימה חגיגת הכדורגל העולמית- המונדיאל,  התקיים טורניר כדורגל בשער הנגב שהפגיש את מרכזי הצעירים מכל הארץ. גם קבוצה ייצוגית ומכובדת של מרכז הצעירים שלנו השתתפה וייצגה את המרכז בכבוד, כאשר התמודדה מול מספר קבוצות. ג'ולי בבאי, מנהלת מרכז צעירים, אמרה: "מדובר באירוע שמתקיים בפעם הראשונה השנה על ידי המשרד לפיתוח הנגב והגליל. אני מודה לכל צעירי המועצה שהשתתפו בטורניר ובמיוחד לישראל חטב ממושב ברכיה שסייע להקים את הקבוצה".  "מרכז צעירים" של המועצה מזמין אתכם להירשם בדף הפייסבוק "תפוס כיוון" ולעקוב אחר הפעילויות הבאות.

facebook_1531906112710

נציגות מכובדת על כר הדשא

לאן כולם רצים?

"קבוצות הריצה" הפכו לטרנד פופולארי במיוחד במטרה להיכנס לכושר. אצלנו במועצה לקחו את הרעיון צעד אחד קדימה ובמסגרת פרויקט "מועצה ללא אלימות", שמובילה רונית ואקנין באגף לשירותים חברתיים (רחו"ק), הוקמה בימים אלה קבוצת ריצה לנוער. מדובר למעשה בשתי קבוצות, אחת לבנים ואחת לבנות, הלומדים בכיתות ז'-ט'. ההשתתפות בקבוצה, בהדרכתו של מאמן הכושר והריצה המוסמך טל ביבי, עולה סכום סמלי ומטרתההיא להעצים את הנוער, לחזק את תחושת המסוגלות, להקנות אורח חיים בריא וכמובן לשפר את הכושר הגמישות והיציבה והכל בצורה חווייתית ומהנה. ואקנין אמרה השבוע כי ניתן להצטרף. לפרטים : רונית ואקנין    רחלי עו"ס להב"ה:

  צפו: סרטון העפיפון   

סרטון העפיפון

אז מה עושים כאשר מגלים בלון או עפיפון חשוד ? היכנסו לסרטון של משטרת ישראל, הפנימו ושתפו את המשפחה והסביבה.

לפתיחת הקישור לסרטון ליחצו כאן

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע היא פרשת "דברים", אשר פותחת את החומש "דברים",החמישי מחמשת חומשי תורה. הפרשה נפתחת בפסוק "אלה הדברים". כל מקום שנאמר במקרא "דברים", הכוונה היא לדיבור קשה. משה רבנו מוכיח את עם ישראל לפני הכניסה לארץ ישראל על חטאיהם במדבר, אך עושה זאת רק ברמז. ללמדך, שגם כאשר מוכיחים את האדם, יש לעשות זאת בעדינות.

שבת שלום.