בס"ד

י"ד אב תשע"ח, 26.7.18

 

יחד מובילים חינוך

כחלק מתכנית האגף האסטרטגי של משרד החינוך, נבחרה המועצה שלנו להיות אחת מ-70 הרשויות מכל רחבי הארץ, אשר בה תיושם תכנית רשות מחוז- "יחד מובילים חינוך". מדובר בתוצר של מהלך אסטרטגי שנבנה במהלך השנה עם הקהילה וקיום מפגשים של שולחנות עבודה. המפגש הראשון יתקיים ב-19 באוגוסט באגף החינוך. מנהלת אגף החינוך במועצה, יפית בוכריס, אמרה השבוע: "המטרה היא בניית חזון חינוכי לרשות שלנו, חוף אשקלון, בשיתוף מנהלי בתי הספר והקהילות ולפי צרכי המועצה. אנו במועצה רואים חשיבות רבה בהצמחת מערכת החינוך שלנו תוך הקשבה מתמדת לצרכי הקהילות וחתירה למצוינות והעלאת הישגים בכל התחומים במערכת החינוך הציבורית. אני מזמינה את ההורים למפגש ההתנעה הראשון, בחודש באוגוסט".

yafit buchris

בוכריס: "חשיבות רבה בהצמחת מערכת החינוך"

 

מחלקת התחבורה ממלאת מצברים לקראת תשע"ט

במהלך שנת הלימודים, עובדי ונהגי מחלקת התחבורה של המועצה שלנו נותנים שירות אדיב ומקצועי. בכל בוקר הנהגים מסיעים את הילדים אל מוסדות החינוך ובחזרה ומעת לעת מתקיימים גם ימי עיון וריענון. כעת, גם כאשר הילדים בעיצומה של החופשה הגדולה- מחלקת התחבורה לא נחה לרגע. השבוע העובדים קיימו השתלמויות מקצועיות: במלון גני דן באשקלון האזינו להרצאה של דני שטורזמן ויום לפני כן, במסגרת יום שאירגן מרכז חוסן, יצאו העובדים לשוק מחנה יהודה בירושלים, שם מילאו משימות מאתגרות ואפילו נעזרו בחבר הכנסת לשעבר, בני בגין (שעבר במקרה). בהמשך, שוחחו עם פסיכולוגית על מצבי חירום והתמודדות הנהגים באותם רגעים עם ציבור הנוסעים- התלמידים באוטובוס. הנהגים שיתפו את חבריהם בתובנות שלהם ואת היום קינחו בארוחת צהריים.  

תחבורה

האנשים שמאחורי ההגה

 

"הכל אני יכול בחופש הגדול..."

מחלקת הנוער במועצה שלנו מציעה מגוון פעילויות לאורך כל השנה, כולל בחופש הגדול. שירן שושן, מנהלת תחום הנוער,מספרת: "שלוש תנועות הנוער של המועצה נמצאות בימים אלו בשטח. החניכים חווים ומכירים את היערות והנחלים של מדינת ישראל דרך הרגליים וכך מתגבשים כקבוצה מועצתית וחוזרים אלינו מועצמים ומלאי חוויות. המשך קיץ בטוח". אז מי יצא ולאן?

ביום שני השבוע יצאו כ-150 חניכי כיתות ד'-ו' של בני המושבים אל יער התנועה בצפת למחנה קיץ בן שלושה ימים. במחנה הקיץ נהנו הילדים ממסלולי מים, פעילויות חברתיות והדרכות של מד"צים.

בני המושבים

21 בוגרי כיתה ט' יצאו ביום ראשון לקורס הדרכה ה"מדצופי" (המילה מורכבת משתי מילים: "מדע" ו"צופים") ביער הקיבוצים בכפר סאלד. בתום תשעת ימי הקורס יחזרו הצעירים אל קיבוצי המועצה ויהוו את צוות ההדרכה לשנת הפעילות הבאה בקן השומר הצעיר. פעילות נוספת היתה של בוגרי כיתות ט', " הסיירים של תנועת הנוער בני עקיבא". השבוע, ביום שני, הם יצאו לעין זיתים שליד צפת. שם הם טיילו, התגבשו וקיבלו את תפקידי ההדרכה לקראת שנת הלימודים תשע"ט.

השומר הצעיר

הנוער של חוף אשקלון

 

נציגות חוף אשקלון בשנת שירות בטוסון

שתי בוגרות תיכון "שקמה"- רון בנאקוט ממושב מבקיעים ורותם רפפורט ממושב נתיב העשרה- ייצאו בסוף החודש לשנת שירות בקהילה היהודית בטוסון, אריזונה. שנת שירות בטוסון מתקיימת במסגרת שותפות ביחד חוף אשקלון- קרית מלאכי- טוסון של הסוכנות היהודית. "אנחנו יוצאות להרפתקה מסקרנת, מיוחדת ומאתגרת עם הזדמנות לתרום לחיזוק השותפות בין חוף אשקלון וטוסון . אנחנו יוצאות בתחושת שליחות ועם רצון עז לחזק את החיבורים הקיימים בין הקהילות ולהעצים אותם", הן אמרו השבוע.

תכנית "שותפות ביחד" של הסוכנות היהודית פועלת משנת 1995 בין קרית מלאכי, חוף אשקלון והקהילה היהודית בטוסון, אריזונה. השותפות מובילה ומקדמת פרויקטים רבים בקהילות בתחומי החינוך, תרבות, רווחה, פיתוח אזורי וחדשנות, שיח בנושא העם היהודי וקשרי גומלין. עדי שחם, רכזת קשרי הגומלין של שותפות יחד: "זו גאווה עצומה של השותפות שיוצאות השנה שתי בנות, תושבות האיזור, שיביאו את סיפורן האישי, הסיפור של הקהילות שבהן חיות וייצרו חיבורים אישיים עם הקהילה השותפה בטוסון. בעבור רון זוהי סגירת מעגל של שותפות מרגשת- לפני 5 שנים השתתפה בפרויקט של השותפות  עם טוסון ותיכון שקמה והיום, בחרה לעשות שנת שירות בטוסון".

טוסון

רון ורותם עם עמיר עדן- מנהל מרכז ישראל בטוסון

 

אתם "תעופו" על זה !

בהמשך להצלחה הגדולה באירועי הקיץ בשנה שעברה, מתנ"ס חוף אשקלון שמח להציג בפניכם את מגוון הפעילויות המרעננות והחינמיות לכלל התושבים. כולם מוזמנים ליהנות מאווירה של כיף בשעות אחר הצהריים לבילוי משמח עם הילדים והמשפחות. ביום חמישי התקיים במושב חלץ האירוע הראשון של הפנינג "עפים על זה" עם מתנפחים, סדנאות יצירה והופעות (דוכנים במחיר סימלי). מנהל המתנ"ס, יוסי דהרי: " אשמח לראות את קהילת חוף אשקלון באירועים המגוונים שהכנו לכם בישובים נוספים. צוות המתנ"ס ימשיך להשקיע עבורכם. תעקבו אחר הפרסומים של 'עעפייים על זה וגם על יום כיף בסופרלנד ובמימדיון וגם על חגיגות הזמר בניצן". לאירועי הקיץ ועוד- ליחצו על הקישור: https://www.hof-ashkelon.org.il/activity/

2018-07-26 18.41.38

חוויה קייצית בישובים

  

מאות משתתפים בהפגות הקיץ

מאות ילדים, בני נוער ומשפחות מיישובי עוטף עזה שבמועצה שלנו השתתפו בשבועיים האחרונים בפעילויות הפגה ברחבי ישראל. אז מה היה שם? הצגות ילדים ב"אמפי-גג" במגדל עזריאלי, מופע פסטיפאן בהיכל התרבות בקרית גת, אירוח בפארק הלגו במרכז פרס בחולון, הופעה של שרית חדד בפסטיבל כרמיאל, פעילות הפגה לנוער בירושלים, פעילות למשפחות בתל אביב, פעילות לנשים ב"פסטיבל המדבר" ביתיר ואירוח ילדים בקאנטרי תל אביב. על כל הארגון אחראי צוות המתנ"ס של חוף אשקלון. יוסי דהרי ציין שמתוכננות עוד מספר הפגות ליישובי העוטף גם במהלך חודש אוגוסט.

הפגות

מתרעננים ברחבי הארץ

 

סטנד אפ במושב הודיה

מחלקת התרבות שלנו במועצה ממשיכה לקיים מופעים מגוונים לאורך השנה וגם במהלך החופש הגדול. השבוע, באווירה קייצית, התקיים ערב סטנד אפ מרענן ומצחיק במיוחד של רביטל ויטלזון יעקבס במושב הודיה. ההופעה, המיועדת להורים עייפים, נגעה בפרטים הקטנים של חיי היום יום וגידול הילדים ובמשך למעלה משעה עשתה מהם "מטעמים" בהומור משעשע. מנהלת תחום התרבות במועצה, כרמלה מיכאלי, אמרה אחרי ההופעה: "שמחנו לארח את רביטל שזרקה כמה טיפים להורים העייפים. אנו ממשיכים לארגן עבור התושבים ערבי תרבות נודדים ביישובי המועצה. תעקבו אחר הפירסומים באתר המועצה". 

רביטל

העולם מצחיק אז צוחקים

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע "ואתחנן" מתארת את משה רבנו, אשר התפלל 515 תפילות על מנת להיכנס לארץ ישראל. בורא עולם אמר לו: "רב לך אל תוסף דבר אלי עוד". מכאן, שאם משה רבנו היה מתפלל עוד תפילה אחת, תפילתו היתה מתקבלת. כוחה של תפילה הוא בריבוי תפילות. מי יתן ותתקבלנה תפילותינו ברצון.

שבת שלום.