בס"ד

ה אלול תשע"ח, 16.8.18

 

כבוד השופטת : יועצת משפטית חדשה במועצה
בשבועות האחרונים קיימה המועצה שלנו הליך לבחירת יועץ משפטי חדש. הליך הבחירה התנהל בהתאם להוראות המנהליות הרלוונטיות ובתום התהליך, נבחרה עו"ד נחמה נצר, שפרשה לפני כשנה מכהונתה כשופטת בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. במועצה מאחלים הצלחה ליועצת המשפטית החדשה על הצטרפותה לשדרה הניהולית המקצועית ומשוכנעים כי  הגב' נצר תעניק למועצה שירות וייעוץ משפטי איכותי ומיטבי לאור ניסיונה הרב בכל תחומי המשפט הרלוונטיים לפעילות המועצה. במועצה ביקשו להודות  לעו"ד אלי בן מוחא, אשר ליווה את המועצה שנים רבות בנאמנות ובמקצועיות כיועץ המשפטי.

יועצת משפטית חדשה במועצה

 

שוע"ל 

במהלך השנה מקיימת המועצה שלנו מספר תרגילים בשיתוף הצבא ופיקוד העורף. בשבועות האחרונים התקיימה השתלמות נוספת להטמעת מערכת חדשה- שוע"ל" שמה המהווה מוקד שליטה ובקרה לעורף הלאומי. את ההדרכה המקצועית העבירו במועצה שני נציגים מטעם פיקוד העורף- עידן גלעד ומנור וקנין לעובדי המועצה, לרבש"צים, לצוותי צח"י ועובדי המועצה המשובצים במל"ח (משק לשעת חירום). המערכת משמשת ככלי פיקוד על אירוע ביטחוני, חירום או אסונות טבע  ובעזרתו ניתן להתנהל ביעילות רבה. ל"שוע"ל" מחוברים כוחות הביטחון וההצלה והמטרה היא שכל המכלולים במועצה יטפלו באירוע בצורה מהירה ומיטבית תוך יצירת אינטגרציה בין כלל הכוחות. באגף הביטחון ציינו כי ההדרכה היתה מוצלחת.

מערכת שועל

 

משלחת ספורט

בתיכון "שקמה" קיימת מגמת ספורט ענפה במיוחד ומעת לעת התלמידים משתתפים בתחרויות ומגיעים להישגים מרשימים. גם בימים חמים אלה של אוגוסט, משתתפים התלמידים באירוע ספורטיבי במסגרת חילופי משלחות נוער שהם יוזמתם הברוכה של המורים לספורט. המשלחת, המונה 14 תלמידים ותלמידות מתיכון "שקמה" בקיבוץ יד מרדכי, יצגו את המועצה בגאווה רבה. את המשלחת ליוו המורים נאווה גל ומנחם כתב.

משלח ספורטיבית בחול

 

הצטיידות

במסגרת היערכות לפתיחת שנת הלימודים הוגדלו מרכיבי הביטחון למוסדות החינוך במועצה שלנו. מדובר בהשלמת ציוד מגוון: ערכת דפיברילטור (החייאה) וציוד עזרה ראשונה, הותקנו לחצני מצוקה בכל בתי הספר, כל המוסדות יצוידו במכשירי קשר חדשים לשעת חירום, קסדות ושכפ"צים וגם ארון ערכת חילוץ והצלה (המיועד לפינוי נפגעים מהריסות בשל רעידת אדמה). במסגרת ההצטיידות, הוצבה עמדת אבטחה בשער האחורי בתיכון כפר סילבר, הושלמה התקנת מערכת מיזוג בכל עמדות האבטחה בביה"ס וסופקה תאורת חירום לכל הממ"דים במוסדות החינוך. יגאל מצרפי, קב"ט מוסדות החינוך, מאחל שנה שקטה עם ביטחון ובטיחות.

מכשירי קשר

 

מצטיינים

משרד החינוך פרסם השבוע את רשימת בתי הספר המצטיינים בישראל לשנת הלימודים תשע"ז. ברשימה מופיעים מעל 200 בתי ספר בכל הארץ, כאשר כ-45 הם מהמרחב הכפרי. אנו שמחים לבשר כי התיכונים "שקמה" ו"כפר סילבר" מופיעים ברשימה של ביה"ס המצטיינים, מה שמביא גאווה לסגל החינוכי, לתלמידים, למורים ולמועצה. המדדים שנבחרו בתי הספר הם זכאות לבגרות, אחוזי נשירה, ערכיות, שיפור ביה"ס ביחס לעצמו וגם קידום והכלת החינוך המיוחד. המורים בביה"ס הללו יקבלו תגמול דיפרנציאלי חד פעמי כבונוס על תרומתם להצלחת בית הספר. מנהלת אגף החינוך במועצה, גב' יפית בוכריס, בירכה על ההישג המרשים ואמרה: "אנו מצפים להצטיינות גם על שנת הלימודים תשע"ח".

yafit buchris

 

החלו העבודות בצומת בת הדר

בשעה טובה ומוצלחת החלה השבוע חברת נתיבי ישראל בביצוע העבודות לרימזור הצומת בת הדר- כביש 4. מדובר ב"פרויקט מוקד סיכון" שאושר לפני מספר חודשים וכעת יוצא לפועל, במקביל למאות פרויקטים של החברה. מדובר במהלך שלוב זרועות להסדרת הצומת המסוכן הן מצד תושבים, המועצה ובשיתוף אדוק עם חברת נתיבי ישראל. העבודות כוללות הצבת רמזור והתאמות גיאומטריות ועלותו נאמדת בכשני מיליון שקלים שהקצה משרד התחבורה באמצעות נת"י. וכמו שנאמר במקורות: "יש שכר לפעולתך...".

בת הדר

 

"ים של הזדמנויות"

מרכז החוסן של המועצה האזורית חוף אשקלון פתח לפני מספר שנים קורס גלישת גלים בהנחייתו של יואב בן יעקב. בני הנוער הגולשים בים נהנים מהחוויה תוך רכישת כלים לחיזוק ההתמודדות. במסגרת התכנית, בני נוער מתרגלים סיטואציות של מצבי לחץ, ניהול קונפליקטים חברתיים ויכולת מנהיגות, ערכים הנדרשים גם בהתמודדות עם סיטואציות ביטחוניות מורכבות.

מנהל אגף רחו"ק, מעוזיה סגל, אמר שהגלישה בים מהווה ענין רב והעצמת יכולות בקרב הילדים. "נער או נערה צריכים להיכנס למים, לעלות על גלשןף לתפוס גלים ולחזור בחזרה לחוף ולחשב איזו טכניקה תביא אותם אל היעד וברגע שהצליחו- הם ניצחו. כך גם במצב של חרדה- נער/ה הולכים הכי רחוק עם החרדה וצריך לדעת מהי הטכניקה הנכונה לעלות על גל נכון ולהגיע לחוף מבטחים". סגל הוסיף שאחד הדברים שמאמינים בו הוא בפתגם "מתוך שלא בא לשמה בא לשמה". כלומר תעשה משהו לא קשור לחרדות ובסוף זה יביא אותך להתמודדות נכונה".

גלישה

 

טקס הפעיל המצטיין

טקס הפעיל המצטיין של יחידת הנוער של המתנ"ס במועצה שלנו התקיים השבוע בבת הדר. בכנס השנתי חולקו תעודות הערכה לכ-30 פעילים מצטיינים, בני נוער מהמועצה שמתנדבים, תורמים ויוזמים ליצירת המרקם החברתי האיכותי של חוף אשקלון. את הערב קינח אורי חזקיה במופע סטנד אפ מלהיב (בתמונה). מנהלת יחידת ההתנדבות במועצה, שירן שושן, אמרה בטקס: "כל ההתנדבות והעשייה היא לא מובנת מאליה והיא מחברת ויוצרת קשר בין דורי על ידי מעורבות קהילתית משמעותית של בני הנוער. ערב זה התווסף למגוון עשיר של פעילות בלתי פורמלית חינוכית שלא יכלו להתקיים ללא מדריכי הנוער בישובים". מנהל המתנ"ס, יוסי דהרי סיכם: "זו הזדמנות להוקיר את בני הנוער שמתנדבים ותורמים לקהילה היישובית במועצה לאורך כל השנה. יש לנו נוער נפלא והנתונים מצביעים גם על אחוז גיוס גבוה, ברישום לשנת שירות ולמד"צים".

 

אורי חזקיה

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע- "שופטים"- פותחת בפסוק: "שופטים ושוטרים תיתן לך בכל שעריך". אין כוונת הפסוק רק על שופטים ושוטרים ברחבי המדינה ושערי העיר, אלא לכך שאדם צריך לשים לעצמו שופט ושוטר על כל שעריו הגופניים. למשל: על הפה, שלא ידבר לשון הרע או רכילות או על האוזניים, שלא ישמע לשון הרע ובכך כל אחד שופט ושוטר לעצמו.

שבת שלום.

* הגשת מועמדות לתפקיד מזכירי ועדות קלפי בבחירות 2018 למועצה האזורית חוף אשקלון. ניתן לפנות לאתר המועצה ולהיכנס לקישור הלשונית בחירות 2018. לנוחיותכם, מצורף הקישור. ליחצו כאן

* לידיעתכם, פורום "יחד מובילים שינוי", שעתיד להתקיים ביום ראשון  19 באוגוסט 2018 ח' באלול תשע"ח,  נדחה ליום שלישי  4 בספטמבר  2018 כד' באלול תשע"ח בשעה 13:00 באגף החינוך.