בס"ד

יט אלול תשע"ח, 30.8.18

 

  חדש במחלקת הביטחון: נגררי כיבוי וטרקטורון כיבוי  

מחלקת הביטחון במועצה שלנו התחדשה השבוע עם שלושה נגררי כיבוי וטרקטורון כיבוי אחד. לפני כחודש נתרמו עוד שני נגררי כיבוי הנמצאים בישובי העוטף. המטרה היא להתמודד בצורה יעילה עם טרור העפיפונים ובלוני התבערה שנשלחים מרצועת עזה. במועצה שלנו מברכים את היחידה להתיישבות במשרד הביטחון ואת עמותת "מציל חיים" שסייעו ברכישת הנגררים ולארגון "קרן היסוד" שתרם את הטרקטורון. כל נגרר מצויד במיכל בעל קיבולת של 700 ליטר מים כולל זרנוק והפעלה בלחץ, שמופעל על ידי מנוע בנזין ולפי דרישות משרד הפנים. טרקטורון הכיבוי מחברת "פולאריס" מצויד במיכל מים עם קיבולת של 300 ליטר. כלי זה הוא בעל עבירות גבוהה בתנאי שטח קשים ומטרתו לתת מענה ראשוני. "מטרת הנגררים והטרקטורון הוא להגיע למוקד השריפה ולתת את המענה הראשוני על מנת שהאש לא תתפשט. בכך, נוריד את המעמסה מלוחמי האש שגם ככה עסוקים", אמר שמוליק רז, מנהל מכירות בחברת "מרססי רז", שייצרה את הנגררים. לדבריו, המועצה האזורית  חוף אשקלון היא הראשונה שמצטיידת בכלים אלה בכל אזור הדרום. עובדי מחלקת הביטחון- קב"ט המועצה גדעון שרעבי, קב"ט מוסדות חינוך יגאל מצרפי ושרהל'ה סייג, רבש"צים מיישובי עוטף עזה שבמועצה וקצין העורף מהאוגדה רס"ן אלעד הורן, השיקו השבוע את הנגררים החדשים. בטקס, שהתקיים בבת הדר, הרימו כוסית לחיי השנה החדשה תשע"ט והודו למי שסייע ברכישה. שרעבי הודה לתורמים ולחברת "האחים רז" ובראשם אלי רז, מנכ"ל החברה, על השירות האדיב והמהיר שניתן למועצה עד לקבלת הציוד.

20180828_123123(0)
 
20180828_123342

כוח עזר ללוחמי האש

 

 במטוס סילון עם חוף אשקלון 

חברת "אל- על" אירחה ביום רביעי השבוע מעל 100 ילדים ובני משפחותיהם מעוטף עזה ומהעיר רחובות לטיסת השקה חווייתית בשמי הארץ. מדובר במטוס "דרים-ליינר" השישי של החברה ושמו "רחובות". רגע לפני ההמראה, בטיסה מספר 001, נערך טקס רשמי להשקת המטוס ובמסגרתו גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על קיבל בברכה את הילדים מהמועצה האזורית חוף אשקלון, מהמועצה האזורית אשכול ואת ילדי העיר רחובות. המטוס חלף מעל ירושלים, משם לכיוון אילת ובחזרה. במהלך הטיסה קיבלו הנוסעים ארוחת בוקר קלה ונהנו ממופע של הצמד "קטריקס ודורון". נציגי המועצה- ילדים מקיבוץ יד מרדכי והוריהם (שנבחרו לטוס במסגרת הגרלה)- לבשו חולצות שהודפסו במיוחד ועליהן כתוב: "במטוס סילון עם חוף אשקלון". בתמונה יוסי דהרי מנהל המתנ"ס עם הילדים רגע אחרי הירידה מהמטוס.

20180829_121324

הרגליים על הקרקע, הראש בעננים

 

 

  "הגננות בחוף אשקלון עם ברק בעיניים" 

מחלקת גני הילדים באגף החינוך של המועצה קיימה ביום ראשון כנס לגננות ולסייעות. בכנס השתתפו מפקחות גני הילדים הממלכתיים גב' ליליאן אברהם ומפקחת גני הילדים הממלכתיים דתיים גב' גילה מויאל. השתיים ציינו לטובה את הגננות והסייעות במועצה והדגישו שמדובר בצוות עבודה מקצועי מסור, ערכי ואחראי לטובת התקדמות והתפתחות הילד בסביבת לימודים נאותה. "הגננות בחוף אשקלון מגויסות לקדם את הגנים עם ברק בעיניים וזה מאוד מרגש", ציינה גב' מויאל. קב"ט מוסדות החינוך יגאל מצרפי נתן דגשים ביטחוניים לפני תחילת השנה ואת המסרים השלים יחיאל מליחי יועץ בטיחות מטעם משרד החינוך. במסגרת הרצאת אורח סיפרה הסופרת שרה אנג'ל על סיפור חייה המורכב וסיימה עם המסר הברור: החינוך מהבית ומערכת החינוך מבססים את יסודותיו של האדם ומחזקים את יכולותיו. לאחר מכן התקיים פאנל אנשי מקצוע.

2018-08-26 15.47.45

 כנס היערכות גננות וסייעות

 

  חוסן מצולם מבעד לעדשה  

ביום חמישי שעבר התקיימה בספריה תערוכת צילומים מרהיבים שתיעדה קבוצת ילדים מיישובי עוטף עזה שבמועצה שלנו. מדובר באירוע שיא של סדנת "פוטו-תרפיה", שיזם מרכז חוסן בניהולה של שירה רייניץ ובהדרכת הצלם אדי ישראל. התלמידים, בני נוער בגילאי 13-15, מתמודדים עם המורכבות הביטחונית והמטרה היא ללמוד כיצד להשתמש בצילום ככלי לביטוי רגשי. בתערוכה הוצגו, בין היתר, צילומים המתארים זוויות שונות של השדות החקלאיים השרופים במועצה בשל בלוני ועפיפוני התבערה שנשלחו מרצועת עזה. שירה ציינה שהתמונות מאוד משקפות מה שהילדים חוו והרגישו והדגישו את המסר, שמתוך תיעוד השדה השרוף, ניתן לראות את התקווה, הצמיחה וההתחדשות. הצלם אדי מסכם: "גם ככה הילדים היום נמצאים הרבה מול המסכים. אז לקחנו אותם להתמודד עם השמורה השרופה והראינו שהטבע חזק מהכל. הצלחנו להוציא מהילדים את המיטב והם נהנו מהצילום מנקודת המבט הכואבת להם. הילדים מבטאים עולם שלם ומורכב בצילום. כדאי לשים לב לזה". התערוכה תהיה פתוחה לציבור בספריה בשבוע הקרוב. לכתבה היכנסו כאן: https://www.kan-ashkelon.co.il/hof-ashkelon/24053

20180823_175545(0)

אדי ושירה: "מוציאים מהילדים את המיטב"

 

  יום חשיפת חוגים בבת הדר ובאר גנים  

צוות המתנ"ס שלנו במועצה הכין עבור הילדים תכנית עשירה ומגוונת של חוגים. השבוע התקיים הפנינג כפול: אחד בבאר גנים והשני בבת הדר, אשר חשף את הפעילויות החדשות לשנת הלימודים תשע"ט. בהפנינג הילדים נהנו ממופע קרקס ולהטוטנות, מתקני שעשועים, תחנות ספורט נפגשו עם המדריכים החדשים ונחשפו למגוון רחב של החוגים. יוסי דהרי, מנהל המתנ"ס: "שמחנו לראות את מאות הילדים שהשתתפו בהפנינג. הכנו סל עשיר ומגוון של פעילות חוגית ונשמח לראות את הילדים משתלבים בפעילות ספורט והעשרה". 

הפנינג חוגים

הפנינג חוגים שמח לילדים

 

  אווירת חג בכפר חב"ד 

לאורך כל השנה מתקיימות פעילויות מגוונות ומעשירות במרכז יום בבת הדר. מעת לעת, גם יוצאים לטיולים ולאתרים בארצנו היפה. השבוע, לקראת ראש השנה, הוציא מרכז יום בשיתוף מרכז חוסן 120 וותיקים וותיקות לביקור בכפר חב"ד. הסיור כלל ביקור בביתה כנסת של הרבי מילובאביץ', ניגונים ושירי חג. לאחר מכן התקיימה סדנת שופרות, טיול בפרדס אתרוגים וסיור בכפר חב"ד. אושרית לב מגירה, מנהלת מרכז יום, ציינה שהוותיקים נהנו מאוד מהפעילות החוויתית והמגבשת.

2018-08-29 18.42.00

אז איך מכינים שופר? 

 

 עוד אירוע תרבותי-מוסיקלי במועצה 

מחלקת התרבות שלנו במועצה ממשיכה להביא אמנים לישובים במחירים סימליים. ביום שני השבוע התקיימה במושב חלץ מופע של הזמר והיוצר סגיב כהן. המופע כלל קלאסיקות ישראליות לצד מיטב שיריו ולהיטיו מחמשת אלבומיו ומהאלבומים המשותפים עם דקלון וגלי עטרי. מנהלת תחום התרבות כרמלה מיכאלי מזכירה לכם שיש עוד שתי הופעות קרובות: ערב ספרות מוסיקלי  - החיים והשירים על יצירתו וחייו של הזמר והיוצר  לאונרד כהן בהשתתפות : קובי מידן - שתרגם את ספריו ושיריו והמוסיקאי איתי פרל.  במוצאי שבת  1.9.2018 בשעה 21.00 במרכז הכנסים בקיבוץ יד מרדכי. הזמר אביתר בנאי במופע סולו - גיטרה ופסנתר עם השירים, הפיוטים האהובים ביום שלישי 13.9.2018 שעה 21:00 באולם המופעים במתנ”ס בבת הדר. לקישור עם המידע המלא היכנסו: https://www.hof-ashkelon.org.il/activity/

סגיב כהן

סגיב כהן בהופעה

 

   פרשת השבוע   

בפרשת השבוע "כי תבוא" מופיעות 98 קללות, ללמדנו שאם לא הולכים בדרך הישרה, הן עלולות חס וחלילה לבוא עלינו. ומדוע התורה מביאה קללות אלו בפרשה זו? ענין זה מתחבר לפסוק: "תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה". כך גם פרשת "כי תבוא", שתמיד תופיע בסיומה של השנה, לפני תחילת השנה החדשה. מי יתן ונדע את הברכות היפות הכתובות בפרשתנו: "ברוך אתה בעיר, ברוך אתה בשדה, ברוך אתה בצאתך ברוך אתה בבואך".

שבת שלום.