בס"ד

ד תשרי תשע"ט, 13.9.2018

מנהלת חדשה למרכז חוסן

בימים אלה התמנתה חיה בוקובזה כממלאת מקום מנהלת מרכז חוסן של המועצה שלנו עד להוצאת מכרז לתפקיד. חיה, עובדת סוציאלית במקצועה, עובדת במועצה שבע שנים: היא החלה כעובדת סוציאלית בתחום הנערות ובשנים האחרונות כעובדת סוציאלית קהילתית במרכז חוסן. במסגרת זו, חיה מרכזת את תחום ההיערכות לחירום. סמנכ"ל המועצה ומנהל אגף רחו"ק  )רווחה חברה וקהילה ), מעוזיה סגל, שאחראי גם על מרכז חוסן, אמר השבוע: "לחיה ניסיון רב בעבודה עם תושבים בחירום, בעיקר מול צוותי חירום בישובים והקמתם. אני מאחל הצלחה לחיה בתפקיד החשוב אותו היא ממלאת". חיה אמרה השבוע: "'להתאסף זו התחלה, להישאר ביחד זו התקדמות, לעבוד ביחד זו הצלחה' (הנרי פורד). עבודה אחד עם השני ולמען השני בשגרה ובחירום זהו חוסן. שנה טובה ומבורכת". מעוזיה ביקש להודות לשירה אמיתי-רייניץ, "על ניהול למופת של מרכז חוסן בשנים האחרונות ולאחל לה בהצלחה בתפקידה החדש באשקלון. שירה החלה את דרכה אצלנו כעו"ס נערות ועו"ס חוק לנוער ובהמשך ניהלה את מרכז חוסן". לקבלת מענה של מרכז חוסן 08-6775598

img-20180912-wa0079

מעוזיה וחיה בפגישת עבודה

 

דייב גרבר התמנה למ"מ מנהל מרכז המוסיקה

המרכז למוסיקה בחוף אשקלון פותח שעריו לעוד שנה של ניגונים, צלילים וזמר. בימים אלה מתחדש המרכז בממלא מקום מנהל חדש: דייב גרבר, תושב כוכב מיכאל.  דייב הוא מוזיקאי, נגן, מורה ומנצח הרכבים בעל 30 שנות ניסיון בהוראת מוזיקה. הוא הקים את בית ספר מנגן ביה"ס מנגן וניהל קונסרבטוריון במועצה אזורית אשכול. השבוע אמר על תפקידו החדש במועצה שלנו: "הפוטנציאל ענק, האחריות מרובה והאתגר גדול. שיתוף פעולה עם כל בתי הספר במועצה יכול להניב מרכז גדול תוסס ומקצועי עם תזמורת והרכבים שונים, שיתנו מענה לכל פעילות חברתית שתתבצע. שיתוף פעולה עם מגמת המוזיקה בשקמה גם הוא יהיה צעד ענק קדימה תלמידים יוכלו לגשת לרסיטל בגרות בנגינה כמקובל בארץ. כל הפעולות הללו ואפילו חלקן לא יכולות להתבצע ללא עבודתה הנאמנה והיסודית של ליאור רייזל מזכירת המקום. כמו כן צוות המורים המקצועי הוא ערובה להצלחה. שתהיה לנו שנת גדילה והתפתחות ושקט שנה טובה".

img-20180903-wa0079

גרבר: "פוטנציאל ואתגר גדול"

 

גרעין עודד חוף אשקלון מספר 41

גרעין עודד קיים במועצה שלנו כבר 41 שנה, במסגרתו מתנדבים במושבים השונים מדריכים בשנת שירות. הפעילות כוללת הדרכת צעירים, הפעלת מועדוני נוער בישובים ובשיתוף המד"בים וכן פעילויות עם תכנים ערכיים. בימים אלה יצא לדרך מחזור געח"א 41 (גרעין עודד חוף אשקלון). במסגרת זו חמישה גרעינרים חדשים פועלים כעת עם הצעירים. הפעילות של גרעין עודד שייכת לתחום הנוער במועצה, אותה מלווים שירן שושן מנהלת מחלקת הנוער, שחר ברגר רכז הקיבוצים, נמרוד פורת רכז מנהיגות והכנה לצה"ל ורכז הדרכה של המועצה ורכז המושבים ומלווה הגרעין אוהד צ'רניס- טסטה. בשבוע שעבר התקיים טקס החניכה בתלמי יפה, הוקרה לגרעין היוצא וחניכה לחדש. "הפעילות בשנה הקרובה תתמקד בגיוס משמעותי לצה"ל", אמר אוהד. 

2018-09-12 11.53.00

שנת שירות מתחילה (צילום: נמרוד פורת)

 

ערבות הדדית לקראת ראש השנה

בשבוע שעבר, רגע לפני כניסת השנה החדשה, ארזו תלמידי כיתות י"ב1 ויב2 מתיכון "שקמה" 140 חבילות מזון שנתרמו על ידי המועצה האזורית חוף אשקלון, קיבוץ יד מרדכי ומשפחות תלמידי בית הספר. החבילות חולקו למשפחות המוכרות על ידי אגף רחו"ק (רווחה, חברה וקהילה) במועצה שלנו. למבצע המבורך ולארגון שותפים מחלקת הרווחה וצוות החינוך החברתי והמעורבות הקהילתית ב"שקמה". על הפרויקט אחראי עו"ס שי אגמון בסיוע ארז צייזלר, שניהם מטעם אגף רחו"ק ואמיתי מן, אחראי מעורבות חברתית בביה"ס. ישר כוח לתלמידים ולמי שלקח בכך חלק.

2018-09-06 17.40.26

פעילות ערכית ברוח המסורת 

 

יוצרים במרחב הציבורי

המחלקה לעבודה קהילתית במועצה שלנו מקיימת לאורך כל השנה פעילויות במרחב הציבורי בשיתוף הקהילות מהישובים השונים. במסגרת זו, בני הנוער במושב חלץ מובילים יחד עם המד"בית (מדריכת נוער) רון בן שלמה ונטלי כהן פרויקט צבעוני במיוחד לקישוט וצביעה של שתי מיגוניות כחלק מתהליך ארוך טווח, שמטרתו היא להוסיף צבע ויצירתיות למרחב הציבורי. "הפעילות הזו תורמת גם לחיזוק הקשר בתוך הקהילה ולחיזוק השייכות והגאווה המקומית", כך ציינו השבוע במחלקה הקהילתית. בהמשך השנה, כך הדגישו, מתכוונים להעמיק את העבודה במרחב הציבורי בישובים נוספים וליצור מקומות מפגש נעימים ומשמעותיים.

fb_img_1536821892032
img-20180912-wa0126

סביבה, יצירה, חברה

 

עוד שנה של כדורגל

בשבוע שעבר התקיימה ישיבת היערכות במתנ"ס שלנו לקראת פתיחת שנת נכדורגל החדשה תשע"ט. המפגש התקיים בנוכחות היועץ מקבוצת הפועל באר שבע קובי טובול, הרכז המקצועי של חוף אשקלון, המאמן טל מכלוף והמאמנים ערן מצרפי, צחי זלינגר, מוטי אטדגי ומעיין בטיטו. מנהלת מחלקת הספורט במתנ"ס סמדר בלדיגה מזמינה את ילדי הגנים עד כיתות ח' להצטרף לביה"ס לכדורגל של המועצה. הרישום מתבצע באתר המועצה בקישור רישום ופעילויות חוגי המתנ"ס תשעט. לנוחיותכם, הקישור מופיע כאן. ליחצו: https://www.hof-ashkelon.org.il/373/

 

2018-08-29 20.12.39
 

מקצועיות וספורטיביות על כר הדשא

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע "וילך" נקראת גם "שבת שובה" והיא למעשה השבת שבין ראש השנה ליום הכיפורים אשר נקראת על שם ההפטרה "שובה ישראל עד ה' אלוקיך". התשובה, אין בה היגיון, אלא היא מתת אל, שבה האדם תמיד יוכל להתחיל את חייו מההתחלה. לכן זו תשובה שנתן לנו הקב"ה, הבה ננצל אותה לפתיחת דף חדש.

שבת שלום, שנה טובה וגמר חתימה טובה.