בס"ד

כה תשרי תשע"ט, 4.10.18

מה הבטיח שר התקשורת בביקור במועצה השבוע ?

ביום חמישי השבוע ביקרו במועצה האזורית חוף אשקלון שר התקשורת איוב קרא ומנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין. הביקור החל במושב נתיב העשרה , שם פגשו תושבים ונציגות צח"י ושמעו על דרך ההתמודדות עם השריפות מטרור העפיפונים. הוחלט כי תיבחן הדרך לסייע למושב להקים סניף דואר ובינתיים, בימים הקרובים, יחל שירות חדש של דואר נע של בנק הדואר כדי לתת מענה לתושבים במקום לנסוע לסניף באשקלון. מנכ"ל הדואר, דני גולדשטיין, אמר: "בנק הדואר יגיע לכאן כל יום כדי לתת שירות בנקאות גם לעובדים הזרים וגם לתושבי המקום ובסך הכל, במן חירום, שירותי הדואר ימשיכו לתפקד ויגיעו כל יום ובזמן. אנחנו נמצאים פה למען התושבים".

עוד סוכם עם השר כי כל מרחב עוטף עזה ירושת בתקשורת סולארית על מנת להתמודד בעתיד עם תרחיש של נפילת מערכת חשמל או נפילת מערכת התקשורת הקיימת.  את הביקור במושב חתמו בתצפית על אזור עזה והמרחב החקלאי. הביקור המשיך בקיבוץ כרמיה, שם שמעו מתושבים על התרחבות הקיבוץ ועל התמודדותם עם המצב הביטחוני. הסיור הסתיים בבאר גנים והשר קרא הזכיר כי היה בין השרים הבודדים שהתנגדו להליך ההינתקות מגוש קטיף. כדי לייעל את מתן השירות לתושב, סוכם כי כבר בתחילת 2019 תוקם בבאר גנים סוכנות דואר ויוצבו עוד 150 תיבות דואר. השר הבטיח לסייע בהקמת תחנת רדיו מקומית. השר נענה בחיוב לבקשת המועצה להקים תחנת רדיו מקומית, עם תדר מוגדר משלה, שגם תיתן מענה גם למגמת תקשורת במוסדות החינוך במועצה. עוד הציע השר לבחון את הדרך להפוך את המועצה ל"מועצה חכמה", בה הקידמה הטכנולוגית תייעל את התקשורת במרחב, כמו WI FI  חופשי ועוד."לא סתם הגעתי לכאן היום", אמר השר בהתרגשות, "זה בדיוק תאריך נפילת אחד מחברי הטובים, סגן מפקד אוגדת עזה אל"מ נביה מרעי ז"ל לפני 22 שנה, אחד המפקדים המהוללים שהיה לו עתיד גדול. אני מקווה שכל האיזור הזה ייקרא על שמו יום אחד. עד שיגיע שלום, אני מאחל שתושבי נתיב העשרה ועוטף עזה יהיה להם שקט ונעשה הכל כדי שזה יקרה".

20181004_125234
20181004_143951

שר התקשורת בנתיב העשרה ובכרמיה 

 

קייטנות הגנים

מחלקת הקייטנות שלנו קיימה בחול המועד סוכות את קייטנת החגים. 130 ילדים בשישה מוסדות חינוך ברחבי המועצה השתתפו בפעילויות המגוונות תחת הכותרת "קרקס בסוכה". בין הפעילויות שנמשכו שלושה ימים: חוג חיות, תיאטרון בובות ועוד. כל גן וצוותו החינוכי הפעילו את הילדים. שירלי מצוינים זך, מנהלת המחלקה, אמרה השבוע: "החופשה של הילדים שלכם זו העבודה שלנו. תודה להורים על האמון במערכת. הקייטנה הבאה תיפתח בחג חנוכה בכל הגנים ובתי הספר (כיתות א'-ו') במחיר מסובסד על ידי משרד החינוך ומשרד המדע. ניתן לעקוב אחר הפרסומים באתר המועצה ובפייסבוק של המועצה".

2018-10-02 10.31.58

הקייטנה הבאה בחנוכה

 

נגישות בתוך הבית

"העמותה למען הקשיש חוף אשקלון" החלה השבוע לחלק 1000 ידיות אחיזה (מאחזי יד) בשווי 50 אלף שקלים לתושבי ותושבות המועצה הוותיקים. כל תושב/ת מעל גיל פנסיה, הזקוקים לידית האחיזה, יוכלו לקבל אותו בחינם. מאחזי היד יותקנו בחדר המקלחת ובחדר השירותים ותתבצע באופן עצמאי (על ידי בן משפחה או איש אחזקה בקיבוצים). "העמותה יצרה תחילה קשר עם רכזי הישובים במועצה על מנת לקבל רשימה של אנשים הזקוקים למוצר ולפי זה התחלנו לחלק", אמרה אושרית לב-מגירה, מנהלת העמותה. "המטרה היא להנגיש את הבתים והסביבה הטבעית לוותיקים וכמובן לשמור על הביטחון שלהם", הוסיפה אושרית. יצוין כי לפני שלוש שנים חילקה "העמותה למען הקשיש חוף אשקלון" מאחזי יד רק לוותיקים החברים בפרויקט "קהילה תומכת", שנועד לתת מענה רפואי וחברתי, כמו לחצני מצוקה, מאחזי יד ועוד. הפעם, העמותה תחלק 1000 מאחזי יד לכלל התושבים המבוגרים הזקוקים לכך. לפרויקט שותפים מלאים רכזי הקהילות במועצה האזורית חוף אשקלון. לפרטים נוספים ויצירת קשר ניתן לפנות לאושרית לב מגירה בטלפון 052-5369622

2018-10-03 13.56.36

אורנית ממרכז יום עם מאחזי היד

 

נוער למען הקהילה

במתנ"ס בישוב ניצן משתתפים בני נוער בני 14-15, חלקם גם מקהילת בני המנשה, בחוג לאומנויות לחימה. לקראת חגי תשרי, הם לקחו חלק משמעותי בתרומה צבעונית, נאה וייחודית למען הקהילה. הנוער סייע לצבוע, לשפץ ולסדר את המתנ"ס והבית החם. מנהלת המתנ"ס, מרים בובליל, סיפרה: "הרעיון היה להכניס צבע למתנ"ס והם בשמחה נרתמו. בני הנוער צבעו ספסלים, מחסן, קירות וחלונות והכל משדר התחדשות וצבע במרחב הציבורי". הפרויקט לווה מטעם עו"ס בבית החם בניצן, הדר אלקיים ומטעם אגף רחו"ק במועצה (רווחה, חברה וקהילה). "היה חשוב לתת לנערים הזדמנות לחוות תרומה ונתינה לקהילה", אמרה הדר וציינה שהנוער השתתף גם באריזת חבילות מזון למשפחות ולאחרונה גם העבירו יום מלא תוכן ופעילות במועדונית לנערים בסיכון באשקלון.

img-20180917-wa0070

הנוער שלנו בפעולה

 

פסטיבל חול המועד 

גם השנה, כמו בכל שנה, התקיים בחול המועד סוכות "פסטיבל החול" המסורתי של מרכז מורשת גוש קטיף בניצן. מהנהלת המקום נמסר כי הם זכו לארח כ-2000 איש במהלך החג, ביניהם משפחות וקבוצות. מוכי בטר, מנהל המרכז מספר: "היתה חוויה מיוחדת של פעילויות לכל המשפחה, סיורים מרגשים במרכז המבקרים, יצירה וסרטים, פיסול בחול, פינת ליטוף ומופע חיות, סיורים ברכב ספארי לשמורה הקרובה. השנה הוספנו פעילות מדהימה: אמנית חול אשר המחישה במופע מקסים את סיפור מורשת גוש קטיף". במרכז מורשת גוש קטיף מכינים עוד פעילות שתתקיים בחג החנוכה. כל שנותר הוא לעקוב אחר הפרסומים.

20180925_135018
20180926_114729

המסורת נמשכת 

 

סמינר רכזי נוער

לקראת שנת פעילות חדשה, התקיים בין חגי תשרי סמינר פתיחת שנה לטובת רכזי הנוער של המועצה האזורית חוף אשקלון. מטרת הסמינר היא להעביר כלים שיסייעו לצוותים להתמודד במקצועיות עם האתגרים והמשימות העומדות בפניהם. שירן שושן, מנהלת תחום הנוער במועצה, ציינה כי הסמינר כלל הקניית כלים לניהול צוות, סיור בדרום תל אביבערב גיבוש, למידה על סמכות המדריך ולמידת עמיתים. "תודה לכם צוות יקר על מסירות, נתינה ועבודה מסביב לשעון. וכל זאת בהחלט אינו מובן מאליו", אמרה שירן ואיחלה הצלחה לרכזים.

facebook_1537651508648

מתחילים עוד שנת פעילות

 

מבעד לעדשה של גורן

גורן ויטקינד, תלמיד י"ב 1 מתיכון "שקמה", זכה בתחרות צילום של המינהל לחינוך התיישבותי. במסגרת שנת ה-70 למדינת ישראל, יזמה מועצת התלמידים והנוער של המנהל ההתיישבותי פנימייתי ועליית הנוער תחרות תמונות בנושא "מדינת ישראל בשבילי". במהלך התחרות נשלחו אל חבר השופטים יותר ממאה תמונות, מכפרי נוער בתי ספר אזוריים ישיבות ואולפנות מתלמידים ומורים כאחד. בסוף חודש מאי התכנסה הועדה לבחירת התמונות הזוכות. חברי הועדה היו מפקחים מהמחוז ונציגים של מועצת התלמידים המחוזית והם בחרו 23 תמונות, אחת מהן של גורן. המנהלת אופירה גל ציינה: "גורן הוא לא רק אמן, הוא גם בין השופטים כנציג מועצת התלמידים המחוזית. גורן בנוסף להיותו אמן מוכשר, פעיל במועצת התלמידים הבית ספרית והמחוזית כבר שלוש שנים, גורן משקיע בפעילותו את מיטב זמנו ומרצו לטובת כולנו...גאים בך". פתיחת התערוכה במעמד מנהלת המחוז, אילנה נולמן, תתקיים ב- 22.10.2018  יג בחשוון תשע"ט במבואת הכניסה של בניין משרד החינוך ברחוב השלושה 2 תל אביב. מחודש נובמבר תנדוד התערוכה בין בתי הספר, בצירוף דף פעילות מיוחד שבנתה מזכירות מועצת התלמידים. 

img-20180923-wa0046

הצילום של גורן

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע היא פרשת "בראשית". בפרשה זו מדובר על כך שתכלית בריאת העולם היא לצורך האדם. מכאן, שעל האדם לזכור תמיד, שבכל רגע הוא יכול להתחיל מבראשית, כלומר להתחיל מחדש.

שבת שלום.