בס"ד

ט"ז חשוון תשע"ט, 25.10.18

מנכ"ל משרד הביטחון

מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף במיל' אהוד (אודי) אדם, התארח במועצה שלנו השבוע. במפגש, שהתקיים במושב נתיב עשרה, הוא פגש את נציגי המועצה ותושבים. הוא סייר בהרחבה ובאזור ההרחבה המתוכננת, ביקר בתצפית, קיבל הסבר על הגיזרה וההתמודדות הביטחונית ועמד מקרוב על הקמת החמ"ל החדש שבמושב. בפגישה רכזי הקהילה העלו בפניו נושאים שונים לטיפול והמנכ"ל אדם הביע הערכה רבה על חוזקם וחוסנם של התושבים. המנכ"ל ציין שההשקעה במרכיבי הביטחון ניכרת במושב ולא חוסכים בהנקת מענה למען ביטחון התושבים. בסיום, המנכ"ל ציין כי ייבחנו הנושאים שהועלו לדיון וינתן סיוע בנושא. גדעון שרעבי, קב"ט המועצה, אמר לאחר המפגש: "מערכת הביטחון מלווה, תומכת ומסייעת לישובי המועצה לאורך שנים באמצעות זרוע ביצועית- היחידה להתיישבות בראשות נוחי מנדל, שגם נכח במפגש. הביקור היה חם וידידותי עם הרבה הערכה רבה לישוב, שמתמודד עם האתגר הביטחוני לצד הפריחה והשגשוג המבורכים".

img-20181022-wa0233

אודי אדם בחמ"ל החדש

 

מערך ההסעות משתדרג

לאורך כל השנה, בכל מזג אוויר, נהגי ההסעות של המועצה שלנו עושים את עבודתם נאמנה. הם מקבלים מדי בוקר את הילדים בדרכם למוסדות החינוך ובחזרה בדרך הביתה. השבוע התחדשו הילדים וגם הנהגים בשני אוטובוסים חדשים צהובים ומבריקים ובהתאם להקצאת משרד החינוך. האוטובוסים מתוצרת וולוו וסופקו על ידי מפעל מרכבים. נכון להיום, יש 13 אוטובוסים צהובים של המועצה, אשר מפזרים 3000 תלמידים בשמונה בתי ספר ברחבי המועצה. הוספת האוטובוסים החדשים למעשה מחליפים חלק מקבלני המשנה של המועצה לטובת הנהגים שלנו. "נמשיך לתת שירות טוב ומענה זמין עם אוטובוסים ברמה טובה", אמר מנהל מחלקת התחבורה במועצה, ששון ערבה, "המחלקה מתייעלת ונמשיך לתת מענה לכל צורך של בית ספר, לפעילויות חוגים, להסעה לחג המעלות ועוד".

2018-10-23 09.49.04

אוטובוסים חדשים מ"הניילונים"

 

 

פורום מנהלים

אגף החינוך במועצה דואג לקיים קשר מקצועי ורציף עם מנהלי בתי הספר. אחת לחודש מתקיים פורום מנהלים יחד עם מנהלת האגף, יפית בוכריס, במטרה לשפר כל העת את התכנים וההישגים של תלמידינו. מפגש המנהלים החודשי שהתקיים אחרי החגים עסק בתכנית הרשותית ובחינוך הדמוקרטי. הישיבה נפתחה בבית מדרש דמוקרטי, במסגרתו למדנו יחד טקסטים מספרו של דן לסרי - "חינוך בביצת הפתעה" וכל ממנהל בית ספר הביע את ה'אני מאמין שלו', תוך התחברות לתכנית ולתכנים. בשלב השני הועלו המדדים שהוחלטו בפורומים המוקדמים ובניית תכנית עבודה רשותית  (שולחנות עגולים, ועדת חינוך, ועדות היגוי מורחבות ומצומצמות ).

המדדים שנבחרו הם:

למידה והישגים : פיתוח מסוגלות , סקרנות ועניין בלמידה. קידום הישגים לימודיים במקצועות הליבה תוך מיקוד בפיתוח לומד עצמאי.

ערכים ואקלים חינוכי : קרבה ואכפתיות בין מורים לתלמידים ובינם לבין עצמם ופיתוח תנועות הנוער.

שוויון הזדמנויות נבחרו : צמצום הפערים בתוך הרשות וחיזוק ההתמדה.

פיתוח הצוות החינוכי: יתמקד בחיזוק שביעות רצון מורים ומחויבותם למערכת ופיתוח וקידום מקצועי.

בגיל הרך יימשך פיתוח סביבות הלמידה בגן והתמקצעות הסייעות.

התכנית לחינוך דמוקרטי תפעל כתכנית מועצתית וכפחחלוט בניצן, חופים ובאר גנים. יפית בוכריס הודתה לכל השותפים לעשיה: "לקהילות הנפלאות והפעילות בוועדת חינוך המדהימה בראשותו של ניסים לוי, משרד החינוך- המפקחים והמדריכים, המנהלים ואנשי החינוך בתי הספר ולכל גורמי המועצה והשותפים לדרך".

פורום מנהלים

 

תכנית מצוינות - מחזור חדש

השבוע התקיים מפגש חשיפה לתכנית המצוינים שנכנסת לשנתה השניה. שמחנו לראות את הורי כיתות ג ,המחזור החדש שיצטרף לכיתות ד וה שממשיכים לשנה נוספת . בשנה זו נמשיך לטפח את הילדים בתחומי החשיבה, פיזיקה וכימיה. תודה לכל ההורים על האמון , נמשיך בחיזוק התכנית החשובה כלכך. רכזת החינוך היא אודליה גוטליב בהובלת יפית בוכריס.

חינוך

 

על קו הזינוק: תכנית מצוינות באתלטיקה

חינוך גופני כיום הוא לא רק טרנד חולף, כי אם דרך חיים. אצלנו במועצה יש מיזם חדש שלוקח את העניין צעד אחד קדימה. באגף החינוך שמחים לבשר כי בעקבות שיתוף פעולה עם כפר סילבר, מנהלת הספורט במועצה בונים כעת תכנית מצוינות באתלטיקה. המודל שנבחר הוא מודל תכנית המצוינות במתמטיקה ומדעים. מנהלי בתי הספר במועצה נחשפו לתכנית והיו שותפים לה ובימים אלה רכזי החינוך הגופני מאתרים את הילדים שמתאימים למסלול זה. ובהמשך יפורסם ערב חשיפה.

סילבר

 

 

חג המעלות

השבוע ציינו במועצה את "חג המעלות" המסורתי, המסמל את כניסתם של החניכים החדשים לתנועות הנוער של בני המושבים. מדובר באירוע מרגש , בו מתקבל החניך החדש למשפחה הרחבה והקהילתית של תנועות הנוער בחיבוק גדול. כ-550 ילדים ובני נוער השתתפו במפעל אשר במהלכו טיולו בשדות כוכב מיכאל, עברו הדרכות על ידי צוות ההדרכה הצעיר תוך התמקדות בייחודיות ובאחדות של כל קבוצהשיאו של הערב הוא בהדלקת כתובות אש הנושאות את שמותיהם של המושבים שלנו במועצה. החניכים הצעירים עוברים בין הכתובות המאירות וחווים "טבילת אש", כאשר עבורם מדובר באירוע מכונן. שירן שושן, מנהלת תחום נוער במועצה אמרה: "זו גאווה להיות חלק ממפעל שכזה. בני הנוער עמלו ללא הפסקה על מנת להפיק את חג המעלות. והם עשו זאת ביצירתיות ובהמון אחריות, על מנת שחויה זו תיחקק בליבם של החניכיםבהזדמנות הזו אודה לרכזי הנוער ביישובים אשר מייצרים לילדנו פעילות ערכית משמעותית במהלך כל השנה ובאירועי השיא

2018-10-23 19.54.35

"יש לי יום יום חג"

 

מלגות לסטודנטים

מרכז צעירים במועצה שלנו מציע פתרונות לצעירים מגילאי 18 עד 40 כולל הכוונה בתחומי לימודים, תעסוקה ומעורבות חברתית. במסגרת זו, מעודדים את הצעירים לקחת חלק פעיל בתכנית פר"ח -פרויקט חונכות של תלמידים ברחבי המועצה. ביום שלישי השבוע התקיים טקס חלוקת המלגות בחדר הישיבות במועצה במעמד סמנכ"ל המועצה מעוזיה סגל ומאיה ממרכז צעירים. 30 סטודנטים וסטודנטיות קיבלו מלגות פר"ח ממשרד החינוך הכוללות גם תמריץ כספי מטעם המועצה שלנו. מרכז צעירים ואגף החינוך שלנו מאחלים הצלחה לסטודנטים והסטודנטיות ומודים על תרומתם לילדי המועצה.

20181023_173930

תורמים לקהילה ומקבלים בחזרה

 

ביקור משלחת טוסון

משלחת בת 43 איש מטוסון, אריזונה שבארה"ב, ביקרו במועצה השבוע במסגרת שותפות "ביחד" של הסוכנות היהודית, המקדמת ומחזקת את הקשרים בין קהילות קרית מלאכי-חוף אשקלון והקהילה היהודית בטוסון. תוכנית הביקור של המשלחת באזורנו הייתה מגוונת וכללה ביקור בקרית מלאכי בסניף "כנפיים של קרמבו", תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" הזוכה לתמיכת השותפות בשנתיים האחרונות העניק לקבוצה הזדמנות להכיר מקרוב את פעילות התנועה בעיר ולהיחשף לסיפורים מרגשים מהעשייה. עמיר עדן, מנהל מרכז ישראל בטוסון אמר: "מרגש לראות פעילות כזאת ב'כנפיים של קרמבו', תנועה אחת מבין מגוון פרויקטים הזוכים לתמיכת השותפות בעיר ובשיתוף פעולה נהדר". מקרית מלאכי המשיכה הקבוצה לחומת "נתיב לשלום" במושב נתיב העשרה, שם נפגשה עם האמנית היוצרת –צמרת זמיר. בסיום הפעילות המתינו לקבוצה משפחות מארחות אשר התנדבו לארח את חברי המשלחת לארוחת ערב בביתם. משפחות אשר פתחו את ביתם וליבם והעניקו לשותפים שלנו מטוסון חווית שותפות ביתית, מחברת ובלתי נשכחת. שגרירי השותפות הם אלו אשר גייסו מתנדבים מהמועצה ואירחו בבתיהם: מירב בנאקוט (מבקיעים), עירא בן יהודה (גברעם), ורד אלמוג ששון (נתיב העשרה), ורד חנגלי משיח (זיקים), יוכי אזרן (בת הדר).  רינת לוי מבת הדר סיכמה את החוויה: " זו הייתה חוויה נעימה ומהנה, דרך האירוח הכרנו אנשים מקסימים, שהשיח איתם היה מהנה ומפרה. תודה לשותפות שאפשרה לילדנו ללמוד מהי נתינה, הכנסת אורחים וחברות. נשמח לקחת חלק בפעילויות שותפות נוספות. ביתנו תמיד פתוח".

img-20181024-wa0093

החברים בביקור השבוע

 

יום הזיכרון לרצח רבין

השבוע צוין יום הזיכרון להרצחו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל במגוון טקסים ועצרות בכל רחבי המדינה. גם במועצה שלנו צוין האירוע הטראגי ששינה את פני החברה הישראלית בסימן של סובלנות, סובלנות ועם מסר ברור: שאפשר להתווכח, אבל בדרכי נועם. בביה"ס ניצן שרו הילדים את השיר האחרון ששר רבין בכיכר באותו לילה- שיר לשלום ואלד התלמידים אף ניגן את הלחן בסקפוסון. בביה"ס שדות סילבר ציינו את הטקס בסימן פתרון סכסוכים בדרכי שלום. בתיכון שקמה למשל קיימו ציינו שבוע "ייחודיות ואחדות" וזה גם היה נושא הטקס, שהובילה שכבת יא, התלמידים והצוות החינוכי. תלמידי מגמת תיאטרון המחיזו את המסר: לא לאלימות. השבוע בשקמה כלל שיעורי אזרחות עם חיבור לתכנים של הטקס, מעגלי שיח בכיתות ועוד.

img-20181021-wa0097
dsc_4958

המסר ברור: די לאלימות !

 

מרכז יום באילת

מרכז יום של המועצה שלנו דואג לפעילויות מגוונות לטובת הוותיקים. למשל: ימי פולקלור, ארוחות חגיגיות בחגים וגם טיולים. ביום ראשון השבוע, נסעו החברים הוותיקים והוותיקות לעיר הנופש הישראלית- אילת. אושרית לב מגירה, מנהלת מרכז יום, ציינה כי האירוח המפנק כלל שהות בית מלון, מופע של יהורם גאון ועינת שרוף, הרצאות של מושיק גלאמין, מופע של ננסי ברנדס, שייט בים האדום ועוד. 

img-20181022-wa0342
img-20181023-wa0175

מתרעננים ונהנים

 

צלילים וצבעים במרחב הציבורי

האגף לאיכות סביבה במועצה שלנו קיים השבוע פעילות חווייתית - סביבתית בשיתוף הקהילה בבאר גנים. תלמידי ביה"ס והוריהם היו שותפים מלאים בהקמתה של "גינה מוסיקלית", במסגרתה יצירו כלי נגינה מחומרים ממוחזרים בחצר בית הספר. המטר היא לטפח את המודעות לשימור איכות הסביבה וגם להעשיר את חווית הפעילות בהפסקות בצלילים נעימים וביצירה מקורית. ממלאת מקום מנהלת האגף לאיכות הסביבה במועצה, מרלין סבן, הודתה לקהילה שלקחה חלק בפעילות והודתה לרכזי הקהילה ובית הספר.

img-20181023-wa0221

מצמיחים "גינה מוסיקלית"

 

 

המשלחת ההונגרית בחוף אשקלון: "נפיץ בעולם את שמה הטוב של ישראל"

בשבוע שעבר הגיעה לישראל משלחת מהעיר סנטש שבהונגריה במסגרת ברית "ערים תאומות" עם המועצה שלנו. במהלך השבוע הזה הם ביקרו באתרים שונים בישראל, ביניהם: כנרת, ים המלח, מצדה, השתתפו בקטיף רימונים בקיבוץ משמר הנגב, התארחו גם ברהט,מנהלת ביה"ס לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית "ספיר" סקרה בפניהם את העשייה של המכללה והקשר שלה עם הקהילה, בקיבוץ יד מרדכי התארחו אצל משה הררי ב"משק חי" והתרשמו עמוקות מהעשייה הייחודית הטיפולית שמיועדת לטיפול וחינוך ילדים, נוער ומבוגרים הכוללת התמודדות עם חרדות וטראומות באמצעות בעלי חיים. לסיום, הם שתלו שתילי ירקות ופרחים צבעוניים. . תחילה המשלחת שהתה בחדרי אירוח בבת הדר ואת סוף השבוע עשו בבית מלון באשקלון עד ליום שני, יום חזרתם להונגריה.מנהל שירותי הרווחה, חברה וקהילה במועצה שלנו, מעוזיה סגל, אמר לחברי המשלחת: "ניסינו לחשוף אתכם למדינת ישראל, לכנסת, לכנרת, לאוכלוסייה הבדווית, למדיניות הרווחה. אני מקווה שלמדתם ונהניתם מהשהות אצלנו". מנהל מנהל אגף הרווחה בסנטש, אמר לנוכחים: "ראינו כל כך הרבה דברים יפים בישראל. אנחנו שמחים שהשארנו משהו קטן: שתלנו פרחים בקיבוץ יד מרדכי. האוכל הישראלי היה טעים ואת כל האהבה שקיבלנו אנחנו לוקחים איתנו לחו"ל וגם את השם הטוב של ארץ ישראל. בישראל האנשים טובים, אוהבים אחד את השני וגם נספר את סיפור גוש קטיף וכמו שלמדנו בביקור: מצדה לא תיפול שנית". מנהל שירותי הרווחה, חברה וקהילה במועצה שלנו, מעוזיה סגל, אמר לחברי המשלחת: "ניסינו לחשוף אתכם למדינת ישראל, לכנסת, לכנרת, לאוכלוסייה הבדווית, למדיניות הרווחה. אני מקווה שלמדתם ונהניתם מהשהות אצלנו". בסיום הוענקו תשורות הדדיות. המועצה חילקה תמונה קבוצתית, מגן עם סמלי הרשויות וגם עיתונים עם כתבות על הביקור שלהם בישראל. בשנה הבאה מתעתדת לצאת משלחת מהמועצה לביקור גומלין.

2018-10-24 18.37.51

השגרירים שלנו בהונגריה

 

פרשת השבוע