דלג לתוכן העמוד

קצת מהשבוע שהיה 28

בס"ד

כ"ד חשוון תשעט, 2.11.18

 

 בחירות למועצה 2018  

ביום שלישי השבוע התקיימו הבחירות לרשויות המקומיות בישראל. במועצה האזורית חוף אשקלון התמודדו ארבעה מועמדים ולאחר ספירת הפתקים בקלפיות, התברר כי ייערך סיבוב שני בין שני מועמדים שקיבלו את מירב הקולות. הבחירות יתקיימו בתאריך 13.11.18.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, יסיים את תפקידו לאחר שתי קדנציות. יום לאחר הבחירות, התייחס לראשונה לעניין בפומבי בפוסט שהעלה בנושא. מצורף קישור לכתבה באתר "כאן דרום":  https://www.kan-ashkelon.co.il/hof-ashkelon/26749

 

 

 השתלמות מקצועית לעובדי אגף רחו"ק  

כ-40 עובדי האגף לשירותים חברתיים במועצה שלנו (רחו"ק- רווחה, חברה וקהילה) קיימו בתחילת השבוע שני ימי עיון והשתלמות בתל אביב. ההשתלמות, במימון משרד הרווחה, יועדה לעובדים הסוציאליים, עובדי מרכז חוסן, תחום זיקנה והמנהלות האדמיניסטרטיביות וכללה הרצאות, סדנאות גיבוש וייעול מתן השירות לתושב. במהלך ההשתלמות קיימו העובדים גם סיור בתל אביב-יפו. מנהל האגף לשירותי רווחה, חברה וקהילה, מעוזיה סגל: "כמדי שנה אגף רחו"ק משקיע בעובדיו על מנת לרענן את הכלים הטיפוליים ואת תודעת השירות כלפי התושב ובגיבוש האגף כיחידה מתפקדת בשגרה ובחירום".

img-20181031-wa0280

סיור בתל אביב

 

 "השומר הצעיר" פותח שנה  

כ-80 חניכים ומדריכים מהשומר הצעיר מקן "שקמה" בחוף אשקלון יצאו בסוף השבוע לטיול פתיחת שנה של איזור דרום. מנהלת תחום נוער במועצה, שירן שושן, ציינה כי הטיול התקיים באזור פארק הראשונים שליד קיבוץ רוחמה והוא סבב סביב הסיפור של הקמת ישובים בנגב. המשימה של הקבוצה הייתה להציל את הנגב בעזרת הקמת ישובים חדשים. במהלך הטיול הקבוצה עברה "אתגרים" - הכרת הנגב, חיבור לאדמה, כוחה של קבוצה והגנת הישוב.

השומר הצעיר

השומר הצעיר 2018

 

 קירוי ושדרוג מגרשי הספורט  

החברה הכלכלית שלנו מסרה השבוע בשעה טובה את שני מגרשי הספורט המשודרגים לבית הספר התיכון "שקמה" ולביה"ס הסמוך "חופים". מדובר בפרויקט שעלותו כ-1.7 מיליון שקלים כאשר המועצה גייסה לשם כך את משרד הפנים. הפרויקט כולל צביעה מחודשת של המגרש, תאורת לד חסכונית, עמודי קונסטרוקציה וקירוי של כ-1300 מ"ר. קירוי המגרשים יאפשר קיום משחקים גם בגשם שוטף וגם ביום שמש חם. את חניכת המגרש ציינו בתיכון "שקמה" בטורניר כדורגל בין מורים לתלמידים שהתקיים בהפסקת הצהריים ביום ראשון השבוע. בשיעור שלאחר ההפסקה התקיימו טורנירים לחטיבת הביניים בהובלה של כל צוות הספורט בבית הספר.

img-20181026-wa0142

המגרש החדש

 

 מחבקים את הקהילה היהודית בארה"ב  

בסוף השבוע האחרון אירע טבח בבית הכנסת בפיטסבורג, ארה"ב. 11 בני אדם נרצחו על ידי מפגע אנטישמי. מקהילת חוף אשקלון שלחו השבוע חיבוק חם ומלא סולידריות לקהילה היהודית הגדולה בעולם. תלמידי המועצה (תלמידי "שקמה", "ניצן", "מורשה" ותלמידי הגנים "הדר" ו"אביב") הצטלמו עם שלטים המעודדים ומחזקים את הקהילה שם. מנהלת מחלקת גני הילדים במועצה האזורית חוף אשקלון, אביבה פולד, אמרה: "אנו חשים הזדהות מאוד עמוקה עם הקהילה בפיטסבורג. אנו חייבים להביע את הכאב שלנו וכתושבים שגרים וחווים את המציאות שלנו כאן, ביישובי עוטף עזה, אנחנו בהחלט מבינים את הכאב של הקהילה היהודית בארה"ב". מנהלת אגף החינוך במועצה, יפית בוכריס בירכה על שיתוף הפעולה מצד מנהלי בתי הספר והגננות וכמובן לתלמידים.  

2018-10-29 16.19.03

הבעת סולידריות

 

 

 נתיב העשרה מציג: הסיפור שלנו  

מופע מרהיב וססגוני, המשותף לכל תושבי מושב נתיב העשרה, הועלה ביום שני השבוע במסגרת פרויקט: "הסיפור שלנו- נתיב העשרה 2018".  מדובר בשיתוף פעולה בין המחלקה הקהילתית במועצה, מרכז חוסן, המושב והמשרד לפיתוח הנגב והגליל שתיקצב את המיזם לטובת פעילות ייחודית שמטרו אחת: הנעה קהילתית שתעורר לכידות חברתית. מאחורי הקלעים פעלו להעלאת ערב זה מורני צברי, יפה מלול ומיכה ביטון כאשר הקונספט היה שיתוף הקהילה והעלאת מופע אומנותי. בתהליך ההפקה לקחו חלק עשרות תושבים, מבוגרים וילדים, שותרמו מכישרונם להכנת תלבושות, תפאורה ואביזרים נוספים למען המופע. 11 קבוצות מגילאים שונים התלכדו סביב רעיון עליו החליטו יחד, כל אחד בתחום אחר: שירה, משחק, ריקוד, נגינה. ארוחת ערב קהילתית ומופע מקומי ו"אפטר פארטי" הכולל שירה בציבור בליווי נגני המושב. את התהליך ליוותה המחלקה הקהילתית של המועצה. עו"ס ביחידה הקהילתית שקד הס- חבויניק אמרה השבוע: "ערב מקסים ומושקע בהשתתפות מעוררת השראה של קהילת נתיב העשרה".

img-20181101-wa0003
img-20181101-wa0005

הפקה קהילתית מושקעת (צילום: אמנון זיו)

 

  בית ספר מנגן   

מזה חמש שנים מרכז המוסיקה בחוף אשקלון מפעיל את פרויקט "בית ספר מנגן" בבית הספר שבבאר גנים הודות לשיתוף הפעולה הפורה מצד המנהלת רות לזר. מדובר למעשה בפרויקט בו הילדים נחלקים לקבוצות נגינה, כאשר כל קבוצה לומדת על כלי אחר. הפרויקט המוסיקלי, אשר החל לפני מספר שנים במועצה עם כלי נגינה אחד, תפס תאוצה וכיום מציע מגוון רחב של כלים. הפרויקט, אשר נועד להנגיש לילדים את האפשרות לנגן, הוא במימון ביה"ס והמועצה. במרכז המוסיקה שמחים לבשר כי הפרויקט לשנת תשע"ט  בבאר גנים מתקיים במתכונת עשירה במיוחד, המציעה לילדי כיתות המשתתפות בפרויקט (ד' עד ו') לימודי גיטרה, קלרינט, חליל צד ודרבוקה במקביל. ממרכז המוסיקה נמסר כי הם מברכים על הפרויקט אשר מעודד וחושף את התלמידים למגוון רחב של כלי נגינה ומציינים כי ההרשמה ללימודים פרטניים ממשיכה. לפרטים: ליאור רייזל 052-3923111

img-20181031-wa0279

בתמונות-הדגמה לכיתות א'

 

 

    מירוץ הלפיד  

מרוץ הלפיד לזכרו של לוחם השייטת, יוחנן הילברג ז"ל, התקיים ביום שישי שעבר למרות מזג האוויר החורפי.  במרוץ השתתפו השנה כ-450 רצים, ביניהם תלמידי כיתות ה'-ו' מבתי הספר "ניצני קטיף" ו"באר גנים", בני נוער, משפחות, חניכי מכינות קדם צבאיות ורצים מכל הארץ. סמדר בלדיגה, מנהלת מחלקת הספורט של המתנ"ס, ציינה כי להפקת האירוע שותפים מתנ"ס חוף אשקלון, מרכז קטיף, ועד מתיישבי גוש קטיף ועוד חברות שנתנו חסותן. במקצה הקבוצתי זכו במקום הראשון נוער כרמי קטיף ולמקום השני הגיעו חניכי פנימיית נווה חנה מקרית גת.

מירוץ הלפיד
 

מירוץ הלפיד בסימן יום ההליכה הבין לאומי

 

 

  פרשת השבוע   

פרשת השבוע "חיי שרה" מתארת את מיתתה של שרה ובה נקרא על בניית הבית בין יצחק לרבקה. כלומר, דור הולך ודור בא והארץ לעולם עומדת ועל החשיבות להמשיך במסורת אבות. כשנפטרה שרה נכתב: "כבה הנר באוהל והוסר הענן מעל האוהל" ועם כניסתה של רבקה לאוהל חזר הכל למקומו.

שבת שלום.

 

לארכיון "קצת מהשבוע שהיה"-  ליחצו כאן:  https://www.hof-ashkelon.org.il/412/

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il