בס"ד

א' כסלו תשע"ט, 8.11.18

 

ערב הוקרה למתנדבים ולפעילי צח"י

המועצה שלנו מעודדת את ההתנדבות בארגונים ובקבוצות שהמועצה מפעילה בקהילה: מתמיד (השיטור הקהילתי), מיצוי זכויות, מתנדבי הביטוח הלאומי, עסקים למען הקהילה וגם לפעילי צח"י בישובים ולוועדים המקומיים. במועצה רואים חשיבות בתרומתם לקהילה, אשר מרכיבה את החוסן של התושבים. השבוע התקיים במתנ"ס המועצה ערב ההוקרה השנתי למתנדבים והמתנדבות. רכזת ההתנדבות במועצה, שלהבת כהן, אמרה: "כמדי שנה המחלקה הקהילתית ומרכז חוסן שבאגף רחו"ק מקיימים ערב הצדעה כדי לומר למתנדבים והמתנדבות תודה. הערב החברתי כלל ארוחת ערב, הופעה של להקת 'טרנזיסטור' במחווה לשירי אריק איינשטיין וחלוקת שי". להתנדבות במועצה מוזמנים לפנות לשלהבת כהן: 052-3356908

לסירטון המלא (שהפיק אשר דיין) על המתנדבים והמתנדבות שלנו- ליחצו כאן: 

 https://www.youtube.com/watch?v=JXBHlVYeB28&feature=youtu.be

2018-11-06 12.16.50

זה הזמן לומר תודה (צילום: VIEWׂ)

 

מצטרפים ליוזמה חינוכית - מקצועית

המועצה שלנו פותחת בימים אלה קול קורא למורים במועצה שלנו להשתתף במסגרת חילופי מורים בארה"ב במסגרת תכנית  עמיתי ארבל למורים ישראלים ב"היברו פאבליק". התכנית מאפשרת למורים לצאת לשליחות הכשרתית בת שנתיים ללימוד עברית ברשת אמריקנית מיוחדת של בתי ספר ציבוריים בארה"ב Hebrew public. לפני מספר חודשים התקיימה פגישת היכרות בין מנהלי אגפי חינוך ברשויות מקומיות בישראל לבין מייקל שטיינהרט, שמממן את הפרויקט. גם מנהלת אגף החינוך במועצה שלנו, יפית בוכריס, נכחה במפגש שמטרתו ליצור שיתוף פעולה ולגייס מורים לתכנית ארבל. מורים שיטלו חלק בכך מציעים הכשרה בהקניית שפה ואפשרות ללמוד לתואר שני בארה"ב. יפית בוכריס אמרה השבוע: "נמשיך לחזק קשרים עם כל גורם שיקדם את החינוך של המועצה". מורים במועצה המעוניינים להגיש מועמדות יוכלו לפנות לאגף החינוך.

יפית בוכריס

בוכריס: "נמשיך לחזק קשרים עם כל גורם שיקדם את החינוך של המועצה"

 

 

המועדון בגיאה שופץ

המועדון הקהילתי במושב גיאה עבר מתיחת פנים רצינית בחודשים האחרונים. החברה הכלכלית של המועצה שלנו שיפצה את המבנה שמשתרע על 280 מ"ר בעלות של כ-400 אלף שקלים. העבודות כללו ריצוף, תקרה אקוסטית, תאורה חיצונית ופנימית, דלתות ואלומיניום. המבנה כולל שני מטבחים חדשים ושירותים נגישים. המועדון, שנמסר לאחרונה למושב, מחולק כעת לשניים: חלק אחד מיועד לבני הנוער וחלקו האחר מיועד לקהילה לטובת קיום פעילויות ואירועים.

img-20181107-wa0166

מועדון חברתי קהילתי

 

 

מרכז יום מעודד אורח חיים בריא

מרכז יום מציע מגוון פעילויות לבני ובנות הגיל השלישי. מעבר לימי פולקלור, טיולים, סדנאות אומנות, קבלת שבת ועוד, דואגים בהנהלת המרכז להעביר מסרים של אורח חיים בריא. למשל תגבור פעילות גופנית ושיעורי בריאות על מזון בריא, הרצאות בנושא מניעת נפילות, נפש בריאה כתולדה של ראייה חיובית עם קרן פרחן, סדנאות צחוק עם סופי וגם הרצאות בנושא מניעת שבץ מוחי. לפני מספר חודשים הועברה במרכז יום חלקה הראשון של ההרצאה והחלק השני התקיים השבוע כאשר סימה בניאל, אחות אחראית מהמחלקה הנוירולוגית בבית החולים ברזילי, הדגישה את הקשר בין אורח חיים בריא ומניעת שבץ מוחי.

  

facebook_1541401158094

בריאות לכל גיל

 

זה"ב 1

במסגרת לימודי זהירות בדרכים בתי הספר, השוטר הקהילתי רס"מ גבריאל כהן ומפעיל בסיס המתנדבים בישוב ניצן רס"ר דניאל ברוסאן, העבירו לכל תלמידי בית הספר "ניצני קטיף" הדרכה בנושא. מטרת הפעילות משטרתית היא העלאת המודעות של הילדים לכל הקשור בחשיבות האחריות האישית של כלל משתמשי הדרך המובילה להתנהגות אחראית, צייתנית ושומרת חוק ומתחשבת. בין הנושאים שהועברו: היסח הדעת בעת הליכה בדרך, התנהגות נכונה וראויה ברכב ובהסעה, אופניים חשמליים והחוק בעניינם, וחציית כביש נכונה ובטוחה. התלמידים גילו התעניינות רבה תוך קשב לנושאי ההרצאה ואף תרגלו חלק מהנושאים בפיקוח והכוונת השוטרים.

img-20181107-wa0226

ניצני זה"ב. צילום- דוברות המשטרה

 

זה"ב 2

במסגרת לימודי זהירות בדרכים, התקיימה בבית הספר שקמה פעילות מיוחדת לתלמידי חטיבת הביניים: משחק כדורסל של שחקנים נכים על כסא גלגלים עם תלמידי בית הספר. התלמידים  היו קשובים מאוד בשיח עם השחקנים ולאחר מכן, כך סיפרה המנהלת אופירה גל, ניהלו איתם משחק. "המסר שהועבר שיש דרך להתמודד עם אתגרים ועבורם זו היתה בהחלט חוויה מיוחדת", סיכמה המנהלת. במהלך השבוע התקיימה פעילות נוספת עבור תלמידי י'-י"א שקמה, מטעם אור ירוק בשם סינמה דרייב באולם המתנ"ס בבת הדר. הנושאים: לחץ חברתי, הסחות דעת, התנהלות נכונה מול חוקי התנועה. יניב זילבר רכז זהירות בדרכים: "הפעילות הועברה בצורה מוחשית כולל סיפור רקע על צעירים וקבלת ההחלטות השגויה שלהם ואיך זה השפיע על חייהם".

img-20181106-wa0101

בתמונה: המשחק מעורר ההשראה

 

על השקמה והאורן

אגף החינוך במועצה שלנו מקדם תכניות שונות בבתי הספר שמעודדות מעורבות קהילתית חברתית. במסגרת פעילות זו, יצאו ביום חמישי שעבר יצאו תלמידי כיתה י'3 מבית הספר "שקמה" לפעילות עם הדיירים של "בית האורן" (בית האבות ביד מרדכי), בליווי של עומר המחנך ואמיתי, רכז המעורבות הקהילתית. התלמידים נפגשו עם הדיירים, השתתפו בחגיגת יום הולדת 95 ושמעו את סיפור חייהם. מנהלת בית הספר, אופירה גח, ציינה כי מדובר בשיתוף פעולה מבורך שבית הספר מקיים השנה עם כל תלמידי כיתות מב"ר בהובלת חני- רכת כיתות מב"ר.

img-20181104-wa0103

מעורבות בקהילה כערך חינוכי

 

אנחנו העוטף !

תושבי ועובדי המועצה האזורית חוף אשקלון מכירים היטב את המציאות הביטחונית, שזכתה השבוע להבעת סולידריות ארצית במסגרת היוזמה "דרום שחור". גם עובדי המועצה היקרים שלנו, ביניהם אגף החינוך, שלחו חיבוק חם והזדהות עם התושבים והילדים בעוטף עזה. היכנסו לקישור בפייסבוק, תייגו, שתפו ותנו לייק. במסע לירושלים השבוע השתתפו גם תלמידים מתיכון שקמה.

https://www.facebook.com/100002676210985/posts/1907156312716891/

20181106_133246
img-20181106-wa0193

מעובדי המועצה באהבה

 

פרשת השבוע

פרשת השבוע, תולדות, נקרא על הולדתם של יעקב ועשו. שני האחים שעוד מבטן אמם התקוטטו אחד עם השני. בסוף, בורא עולם נותן את הברכה ואומר לרבקה ורב יעבות צעיר. שהצעיר הוא זה שינצח. ואכן כאשר יצחק מברך את הבנים, הוא מתכנן את ברכת ויתן לך אלוקים מטל השמים ושמני הארץ, שזו ברכה גשמית לעשו ובאת רכת אברהם ליעקב. בסוף, יעקב בחכמה, זוכה בשתי הברכות. מי יתן ונתברך גם אנו באותן הברכות.

שבת שלום.