דלג לתוכן העמוד

קצת מהשבוע שהיה 31

בס"ד

טו כסלו תשע"ט, 23.11.18

 

    בחירות   לראשות  המועצה    

ביום שלישי השבוע התקיים הסיבוב השני של הבחירות לראשות המועצה האזורית חוף אשקלון. בחוף אשקלון יש כ-10,000 בעלי זכות בחירה, כולל חיילים, אשר קיבלו אפשרות להגיע ולהצביע באותו יום. בסיבוב השני התמודדו שניים: דודי סעדה ועו"ד איתמר רביבו. בשקלול התוצאות נבחר איתמר רביבו לראש המועצה החדש. 

ראש המועצה היוצא, יאיר פרג'ון, העובדים והתושבים מאחלים ברכה והצלחה. הנה דברים שכתב ראש המועצה היוצא, יאיר פרג'ון בדף הפייסבוק שלו:

2018-11-21 08.51.45
2018-11-21 08.50.52

לקישור היכנסו כאן: 

https://www.facebook.com/yairhof/posts/1943315815754064?notif_id=1542757583034500¬if_t=close_friend_activity&ref=notif

 

    בשעה טובה: הרמזורים בצומת בת הדר הופעלו השבוע לראשונה   

הרמזורים בצומת בת הדר- כביש 4 הופעלו ביום שני השבוע לראשונה על ידי חברת נתיבי ישראל. לפני מספר חודשים אושרה עקרונית התכנית לרימזור הצומת ולפני כשלושה חודשים החלה החברה בשלב הביצוע בצומת, אשר הוגדר  כ"פרויקט מוקד סיכון". העבודות כללו את הצבת הרמזורים והתאמות גיאומטריות כאשר העלות נאמדת בכשני מיליון שקלים שהקצה משרד התחבורה באמצעות נת"י. כזכור, בצומת זה אירעו תאונות קטלניות וקשות אשר גרמו לפצועים. רק בשנתיים האחרונות נהרגה בצומת תושבת אשקלון, מור גבאי ז"ל ובספטמבר השנה נהרג תלמיד תיכון "שקמה", טל זיידל ז"ל. מנתוני הלמ"ס, נכון לנובמבר 2015 ועד נובמבר 2018, עולה עוד כי בתקופה זו היו מעורבים 41 כלי רכב בתאונות ו-43 נפגעו- שלושה מהם פצעו קשה ו-38 נפצעו באורח קל. ראש המועצה היוצא, יאיר פרג'ון, פנה בנושא בעבר זה לחברי כנסת ולמשרד התחבורה על מנת להסדיר את הצומת המסוכן. בנושא זה התקיימו מספר ועדות בכנסת ואף כלי התקשורת בדרום נרתמו לטובת קידום הנושא. פרג'ון אמר כי הסדרת הצומת המסוכן התבצעה הודות למהלך שלוב זרועות הן מצד תושבים, המועצה ובשיתוף אדוק עם חברת נתיבי ישראל ומשרד התחבורה. עוד ציין: "המאבק שהובלתי, יחד עם תושבים, נשא פרי. מכאן אני קורא לנהגים: סעו בזהירות". מנהל איזור אשקלון בחברת נתיבי ישראל, שמשון חנוך: "אני מאוד מרוצה מההחלטה להקים רמזור בצומת הבעייתי. העומס התחבורתי בצומת התגבר עם הקמת מתחם הקניות 'אושר עד' בבת הדר והיה מחויב המציאות להסדיר רמזור בצומת ואכן, משרד התחבורה השקיע בכך לרווחת תושבי האיזור ומשתמשי הדרך השונים. אני מאחל, שלמרות הרמזור, ננהג בתבונה".

צפו בסרטון: פרג'ון בשטח ביום הפעלת הרמזורים

https://youtu.be/8BpvK2McAYM

20181119_095548

הרמזורים החדשים

 

 

    תלמידי שקמה יזמו עצרת הזדהות עם חבריהם בעוטף עזה: "שוברים שיגרע"    

תלמידי י"ב בתיכון "שקמה" בקיבוץ יד מרדכי, בהובלת מועצת התלמידים, קיימו ברחבת ביה"ס במוצאי שבת עצרת הזדהות עם כל תלמידי עוטף עזה תחת הכותרת: "שוברים שיגרע" עם המסר: "תנו לגדול בשקט". הרעיון הוא להעלות למודעות את התחושות שמלוות את הנוער ביישובי עוטף עזה ואת ההתמודדות היום יומית עם המצב הביטחוני. את העצרת ארגנו התלמידים בתוך יומיים בלבד בתמיכת ראש המועצה היוצא, יאיר פרג'ון, מנהלת התיכון אופירה גל, מנהלת חטיבת הביניים איילת גולדנברג, יפית בוכריס מנהלת אגף החינוך במועצה, יו"ר ועד ההורים שלומי איבגי וקרן פרחן מדמוני חברת וועד. להצלחת העצרת נרתמו אומנים מהשורה הראשונה, אשר באו לשמח ולחזק את הנוער ביניהם: הסטנדאפיסט נדב אבקסיס, שירה מרגלית, טליסמאן, הזמר שלנו מיכה ביטון (שהוציא השבוע שיר חדש עם מני בגר-"מבול"), ענבל בן דרור, הראפר גל אלדר (בוגר ביה"ס) והצמד אורי ובן.  את העצרת ארגנו ארבעה תלמידים מ"שקמה": ניר שלום, יובל אנטמן, שי ברדה ועמית סעדה. בשבוע שעבר התקיימה פעילות בבית הספר שהובילה ליצירת סרטון בו קוראים תלמידי חטיבת הביניים לנוער הערבי בעזה לקום ולזעוק את זעקתם הדומה מול ההנהגה שלהם. בעצרת ציין זאת אחד התלמידים וקרא בערבית את המשפט: "אני קורא לכם מכאן: תנו לגדול בשקט".

2018-11-19 23.52.15

האומנים באו לחבק את ילדי העוטף (צילום: גורן ויטקינד)

2018-11-19 23.49.48

שלומי, אופירה ועמית (צילום גורן ויטקינד)

הנאום המרכזי של התלמידים בעצרת היה זה של התלמיד עמית סעדה: "שגרת החיים אליה הורגלנו הפכה לנשק קטלני שהופנה נגדנו, ימים של הבלגה ואז ימים של הפוגה. יש מישהו שלא מבין שהחזרה לשגרה היא לא אוטומטית כמו שחושבים בממשלה ושהנפש שלנו במלחמה ושיש פה דור שלם דור העוטף, שחי על הקצה, לא כי הוא רוצה. ככה לא אמורים לגדול לא נערים, לא ילדים ולא תושבים בשנת 2018. הלחצים היום יומיים מהיכן יגיע הטיל או הבלון אמורים להתחלף בהכנות למבחנים, טיולים ומה נעשה בצבא. בעוד שנה נתגייס לצבא במטרה לשמור על המדינה ולחזור הביתה, לנוח ולא להילחם. אני פונה מכאן לראש הממשלה: שמור על העוטף. יש כאן אנשים נפלאים שהם חלק ממדינת ישראל. אנחנו נערי חוף אשקלון ותלמידי שקמה מצהירים בפני כולם: אנחנו מתכוונים ליצור את השינוי בעצמנו. תנו לגדול בשקט זו לא סיסמה, זו דרך חיים שמגיעה לכל אזרח במדינה ואנחנו לא מתכוונים לוותר עליה".

יאיר פרג'ון, אמר בעצרת: "נוער יקר כל אחד והתפקיד שלו. התפקיד שלכם להיות ערניים, התפקיד שלכם להיות אכפתניקים, התפקיד שלכם לעשות אירועים מהסוג הזה. כל הכבוד, אנחנו גאים בכם ! הצבא יעשה את מה שמוטל עליו, המדינאים יעשו את מה שמוטל עליהם ואתם תעשו מה שמוטל עליכם. ישר כוח על העשייה הברוכה". מנהלת התיכון, אופירה גל: "זו היתה עצרת מאוד מכובדת. יש לה ערך עליון והיא עלתה מעל הציפיות וכל הכבוד לתלמידים ולעוזרים".  יו"ר וועד ההורים בביה"ס, שלומי איבגי: "זה היה אירוע מכונן שיזכרו אותו. עצרת ראשונה מחאתית שאני מקווה תעלה לתודעה הארצית. מעבר לעצרת הולכת להיות עצומה כדי לקבל הכרה בנוער הזה לטובת מתן תוספת זמן בבחינות הבגרות". בעצרת נכחו גם ראש המועצה האזורית שער הנגב היוצא, אלון שוסטר ומחליפו בתפקיד אופיר ליבשטיין (בתמונה).

20181117_205303
2018-11-17 22.47.16

עצרת מכובדת ומרשימה

 

 

   העבודות להקמת אולם הספורט בביה"ס באר גנים לקראת סיום    

לפני כשנה, בדצמבר 2017, דיווחנו לכם כי החברה הכלכלית שלנו החלה להניח את היסודות להקמת אולם הספורט בבית הספר היסודי בבאר גנים. זמן ההקמה המשוער היה כשנה והנה, בימים אלה, מתבצעות העבודות להשלמת המבנה החדש והמפואר הכולל אולם ספורט, חדרי סטודיו ומחול. עם קבלת האישורים אשתקד, החלה החברה הכלכלית, באמצעות חברה לניהול ופיקוח פרויקטים, להניח את היסודות ליציקת הבטון לאולם הספורט האולם ישתרע על פני 1500 מ"ר ויכלול גם אולם לחוגים (100 מ"ר) ו-500 מקומות ישיבה.

אולם הספורט
20181119_103617
 

ההדמיה והצילום מהשבוע

כזכור, יאיר פרג'ון הצליח לרתום את שר החקלאות אורי אריאל,הממונה על תיק שיקום המפונים מגוש קטיף, על מנת לגייס סכום של כ-8.8. מיליון שקלים לתכנון ולביצוע הפרויקט. השבוע ביקר ראש המועצה באתר ולהערכתו בעוד כשבועיים ייחנך המבנה. 

היכנסו לסרטון מהשבוע:

https://youtu.be/OdRejrFvv64

20181119_103250

מבט מבפנים

 

    ערב הוקרה למתנדבים במדים   

המועצה האזורית חוף אשקלון קיימה ערב הוקרה למתנדבים ה"מתמיד" (מתנדבים במדים) ברחבי המועצה במסגרת השיטור הקהילתי. בשטחה השיפוטי של המועצה האזורית חוף אשקלון פועל השיטור הקהילתי וכוח מג"ב, לכך מסייעים כ-100 מתנדבים ומתנדבות בהגנה על הבית ומשמשים למעשה כמכפיל כוח. המתנדבים משתתפים בסיורי מניעה סביב הישובים, מעניקים תחושת ביטחון ומגיבים לאירועים. כל שלעיתים, כוח מג"ב והמתנדבים הם אלה שנותנים מענה ראשוני לאירוע ובמידת הצורך מזעיקים כוח משטרתי נוסף. לאות הוקרה, התקיים ערב למתנדבים במלון גני שמשון באשקלון כולל ארוחת ערב והופעת סטנד אפ. במהלך הערב הוקרן סרטון תדמית על המתנדבים של מג"ב המתאר את פעילות המתנדבים וחולקו תעודות הוקרה למצטיינים ולפורשים, ביניהם מפקד בסיס ההפעלה היוצא, רס"מ אורן פרץ. בשלב הברכות נשאו דברים  מפקד השיטור המשולב בחוף אשקלון- רס"מ שלומי מגוז, קצין מתנדבים במג"ב דרום- רב פקד צחי אשכנזי ומפקד בסיס המתנדבים הנכנס- רס"מ ירון בן סעדון.

2018-11-19 23.41.54

אומרים תודה למתנדבים

 

    יש ערימה של חבר'ה (לומדים אנגלית) על הדשא    

בתיכון שקמה קיימים שני פרויקטים לעידוד הקריאה והשיח באנגלית: –Stop Drop Read & Speaking tables. מאחורי היזמה עומדת המורה אירנה פיאסטרו, רכזת אנגלית בחטיבת הביניים. אז מה מיוחד בכך? מדובר בלימודים על הדשא, מחוף לכיתה ובאווירה לימודית אחרת. לצד חטיפים, כל ילד  בחר  איפה להיות,  באיזו פינה - קריאה או שיח.  יש ספרים באנגלית מז'אנרים שונים ובפינה השנייה קיימים מעגלי שיח, אותם מנהלים התלמידים בעצמם בנושא מסוים.  שני כללים נקבעו למעגלי השיח. הראשון – השיח הוא רק באנגלית. השני – שיח מכבד. "בכל שבוע מתנהלים 'לימודי דשא' באנגלית למשך 20 דקות. תודה לך אירנה על היצירתיות והיוזמה ולכם התלמידים על שיתוף הפעולה", אמרה המנהלת אופירה גל.

img-20181107-wa0294

לומדים אנגלית באווירה אחרת 

 

    יום עיון למתנדבי תחום הנוער    

לפני כשבוע קיים תחום נוער של המועצה יום עיון למתנדבים, לחברי שנת שירות ול"גרעינרים". הפעילות, שנערכה במסגרת יום העיון השנתי, כללה ביקור בשלוחת המתנ"ס בישוב ניצן ובמוזיאון ומרכז המורשת גוש קטיף בישוב. נמרוד פורת, רכז הדרכה מנהיגות נוער והכנה לצה"ל במחלקת הנוער של המועצה, אמר: "אחת מאבני הדרך בהטרוגניות במועצה זה לראות את כל התנועות בפעילות משותפת, חווים ומלמדים את דור העתיד של המועצה שלנו".

img-20181114-wa0284

נמרוד והמתנדבים 

 

   פרשת השבוע    

בפרשת השבוע "וישלח" נקרא על יעקב אבינו, אשר שולח מלאכים לעשו אחיו, על מנת לראות שפניו לשלום. המלאכים ששולח, הם למעשה מלאכים שנבראו מהמצוות שהאדם עושה ועל כך אנו אומרים: "כי מלאכיו יצווה לך לשמורך בכל דרכיך".

שבת שלום.

לארכיון "קצת מהשבוע שהיה"-  ליחצו כאן:  https://www.hof-ashkelon.org.il/412/

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il

הדפס עמוד