דלג לתוכן העמוד

קצת מהשבוע שהיה במועצה 32

בס"ד

כ"ב כסלו תשע"ט, 30.11.18

ערב הוקרה למייסדי ומייסדות בית שקמה   

המחלקה הקהילתית באגף רחו"ק (רווחה, חברה וקהילה) במועצה ובשיתוף עם הוועד המקומי ופעילי בית שקמה קיימו אתמול ערב הוקרה למייסדי ומייסדות מושב בית שקמה שחוגג השנה 68 שנה להיווסדו. מושב בית שקמה הוקם ע"י עולים ממרוקו, איראן ולוב בשנות החמישים והפריחו את השממה, בנו את ביתם ותרמו להקמתה ופריחתה של מדינת ישראל. פנינה בריגה ואפרת לוי, תושבות המושב, הובילו את הפקת האירוע מתוך תחושת כבוד והערכה כלפי המייסדים ורצון להוקיר את פועלם: "חשוב היה לנו לחבר עבר, הווה ועתיד, להכיר את המורשת, את מי שהקים את המושב, את הקשיים שהיו בתחילת הדרך ולאן הגענו וליצור תחושת גאווה, שייכות וחיבור בין הדורות". האירוע כלל סרט מרגש ובו עדויות על החיים בישוב מראשית הקמתו, חלוקת תעודות למייסדי ומייסדות בית שקמה, מופע ריקוד של הנוער ומופע סיפורי נוסטלגיה וניגונים מראשית הקמתה של מדינת ישראל. בערב הוצגה תערוכת תמונות מעבר המושב בשילוב תמונות מההווה והמשתתפים נהנו מכיבוד עשיר שהעלה ניחוחות ביתיים, הכל מעשה ידיהם של התושבים. שקד חבויניק עובדת סוציאלית קהילתית אמרה לאחר הערב המרגש: "אני מאמינה כי פעילות מסוג זה תורמת לתחושת הלכידות הקהילתית של התושבים ולסיפור המקום של בית שקמה, ובכך יוצרת קהילה חזקה ומגובשת בעלת גאווה המקומית. אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם פעילי המושב ומקווים להמשך פעילות משותפת. מי יתן ואנשים נוספים מהמושב יצטרפו למעגל העשייה וההנהגה במושב לטובת חיי קהילה פורחים ועשירים". פנינה בריגה, רכזת הבית החם  שתרמה להצלחת האירוע יחד עם נשות הבית החם, אמרה: "ההכנות לאירוע נתנו לנו להכיר רובד של אנשים במושב והתרגשתי מהסיפורים שחשפו בפנינו. כולם שיתפו פעולה והאווירה בתהליך הפקת הערב היתה טובה ומיוחדת". ראש המועצה היוצא, יאיר פרג'ון, בירך את הנוכחים, עמד על ייחודו של המושב ואמר כי עוצמת האהבה של התושבים למקום היא אדירה.

2018-11-30 07.58.39

שמחה גדולה בבית שקמה 

 

   את מי הפתיעו השבוע במסיבת פרישה ?  

מלי עמרם, מנהלת מחלקת מנהל וזכאות באגף לשירותים חברתיים במועצה, פרשה בימים אלה לגמלאות לאחר 44 שנות עבודה. כל עובדי ועובדות האגף חגגו לה השבוע באירוע פרידה מרגש ומיוחד שהתקיים במסעדה באשקלון. מנהל האגף, מעוזיה סגל, בירך את מלי בדרכה החדשה בשם כל הצוות וציין את מקומה הייחודי והחותם שמשאירה אחריה. מלי ניהלה את האגף באופן מקצועי ואנושי והייתה לשם דבר בתחומה בכל המחוז הדרומי ואף ברמה הארצית. היא העמידה סטנדרטים גבוהים בתחום עבודתה וניהלה באופן מעורר הערכה את תקציבי האגף ואת תחום מנהל וזכאות, יצרה קשריים בין אישיים ייחודים בתוך ומחוץ לאגף. "מלי תחסר לכולנו בנוף המועצה וכולנו מאחלים לה שנים של פריחה הנאות גדולות וקטנות ושפע בריאות, אוהבים מוקירים ומעריכים", אמרו החברים.

ויש גם קליפ "מטורף" שהכינו לה החברים. היכנסו: 

https://drive.google.com/file/d/1gm4xINpo6kwJ25wpQrZB4HavZOII-qJw/view?usp=drivesdk

2018-11-29 18.08.11

תודה לך מלי

 

   יום המורה שמח   

המועצה האזורית חוף אשקלון הצדיעה אתמול למורים שלה במסגרת "יום המורה". לכל אורך היום התקיימו בבתי הספר ארוחות בוקר והפתעות למורים, ביוזמת וועדי ההורים. זאת, כחלק מההוקרה למורים על עבודתם הנמרצת לאורך כל השנה. בערב חיכתה למורים הפתעה שהכין אגף החינוך- סרט קולנוע. 180 מורים מכל בתי הספר שלנו, כולל מנהלים, הגיעו לצפות בסרט קולנוע במתחם ה-VIP ב"גלובוס סנטר" שבמושב מבקיעים. המורים קיבלו פופקורן ושתיה ו"ניקו את הראש" צפו בסרטו החדש והמצליח של אבי נשר, "סיפור אחר".

2018-11-30 13.32.01

ראש המועצה היוצא יאיר פרג'ון אמר למורים ולמורות: "אין מקצוע בחברה המודרנית שמשפיע על הפרט כמו מקצוע ההוראה. כל מי שעוסק בחינוך, בין אם סייעת במעונות, בספריה, כמנהל בית ספר או מורה, רמת ההשפעה היא עצומה". פרג'ון בירך את הקהל בהמשך עשייה חינוכית פוריה. מנהלת אגף החינוך במועצה, יפית בוכריס הקריאה דברי ברכה: "יואב אבני בספרו שלושה דברים לאי בודד כתב : 'תפקיד המורה להיות מובן, לא מובן מאליו....'. אנחנו במועצה מאמינים שמורה טוב הוא מורה שטוב לו , ולכן נעמול גם בשנה זו ליצירת גאוות היחידה לאנשי החינוך שלנו שיהיו גאים להיות חלק ממערכת החינוך בחוף אשקלון. ערב זה הוא אחד מבין אוסף הפעולות שאנו מתכננים ומבצעים לרווחת המורים. תודה גדולה לשותפים הרבים ,ראש המועצה ,עובדי  אגף החינוך וכמובן למנהלי בתי הספר, צוותי החינוך וועדי ההורים. יום המורה הוא יום חג לכולנו . תודה שבחרתם להיות חלק ממערכת החינוך שלנו בחוף אשקלון יום המורה שמח".

img-20181129-wa0265

ערב גיבוש והנאה למורים

 

 

   מרגש: תלמידי בקעת הירדן שלחו "חיבוק חם" במעטפה לתלמידים שלנו     

השבוע הגיעה מעטפה גדולה במיוחד למועצה שלנו, כאשר בפנים המתינה דרישת שלום חמה ומחבקת לתלמידי הדרום היישר מתלמידי ביה"ס "גפנים" שבמועצה האזורית בקעת הירדן. תלמידי הבקעה החליטו לכתוב מכתבים ולצייר ציורים המביעים את תמיכתם בחבריהם לספסל הלימודים שלומדים בעוטף עזה תחת המציאות הביטחונית המורכבת. השדות שנשרפו בחודשים האחרונים באזור הדרום כתוצאה מבלוני התבערה וסבב הלחימה האחרון, בו נורו רק לפני כשבועיים מאות טילים לישראל, עורר גל מחאה מצד תלמידי עוטף עזה. כזכור, התלמידים ארגנו צעדת מחאה לירושלים בו נטלו חלק גם תלמידי המועצה שלנו. במוצאי שבת לפני כשבועיים הצליחו תלמידי תיכון "שקמה" בקיבוץ יד מרדכי להרים עצרת הזדהות עם ילדי הדרום: "שוברים שיגרע- תנו לגדול בשקט". בעצרת השתתפו האמנים נדב אבוקסיס, טליסמאן, מיכה ביטון, שירה מרגלית, ענבל בן דרור, גל אלדר ראפר בוגר ביה"ס והצמד אורי ובן.

אפקט מחאת התלמידים הגיע עד לביקעה, שם תלמידי כיתה ה' מביה"ס "גפנים" החליטו לעשות מעשה ולצייר ציורים ולכוב מכתבים לילדים במועצה. במכתב המצורף במעטפה כתבו כך: "מועצה יקרה, ילדי בית הספר גפנים במועצה האזורית בקעת הירדן רוצים לתמוך בילדי הדרום. הנהגת מעשים טובים שלנו ארגנה את תלמידי בית הספר לכתוב ולצייר לילדי הדרום. נשמח שתעבירו את המכתבים והציורים לבית הסר היסודי במועצה שלכם. בברכה, הנהגת מעשים טובים ותלמידי בית הספר גפנים".התלמידה תמר יחיא כתבה למשל: "אתם לא לבד! שיהיה לכם ימים ללא צבע אדום ללא אזעקות. באהבה". התלמיד גיא כתב: "ילדי הדרום היקרים, אנחנו מזדהים איתכם, מחבקים אתכם מרחוק". התלמידה נופר כתבה: "אנחנו תמיד נהיה אתכם באש ובמים ! אתם לא לבד ואף פעם לא תהיו לבד !". התלמיד תומר כתב: תהיו חזקים ובלי כאב. אנחנו אתכם בלב אוהב. אל תבכו, יש עוד תקווה, אנחנו אתכם בחום ובאהבה....אתכם תמיד ילדי הביקעה".

ראש המועצה (היוצא), יאיר פרג'ון אמר: "תלמידי ביה"ס 'גפנים' היקרים בחרו לשלוח לתלמידינו, במעטפה ובול כמו פעם, מכתבים מרגשים וציורים נפלאים ובכך הם מגשימים הלכה למעשה את הביטוי היהודי כל ישראל ערבים זה לזה. אין ספק שהמסר האישי מעצים עוד יותר את תחושת ההזדהות של התלמידים המכתבים הנפלאים הועברו למנהלי ביה"ס שלנו והם ימסרו אותם בשמחה לתלמידינו". מנהלת אגף החינוך במועצה, יפית בוכריס: "סולידריות חברתית היא אחת מאבני היסוד של חברה מתוקנת. אנו מודים לילדי הבקעה על המכתבים המעודדים ומחממי הלב".

2018-11-29 14.12.40

המכתבים הנפלאים שהגיעו השבוע

 

 

   איך להימנע מפגיעה חברתית ברשת ?   

השבוע הועברה הרצאה לתלמידי כיתות ג'-ד' בבית הספר ״שדות סילבר״ בנושא :גלישה בטוחה וסכנות ברשת. ההרצאה הועברה על יד השוטר הקהילתי של המועצה רס״מ שלומי מגוז וכללה סירטוני הסברה ומניעה בחלקה הראשון. חלקו השני של המפגש הוקדש לשאלות ותשובות. שלומי ציין כי הועברו מספר כללי ברזל לתלמידים על מנת למנוע סיטואציה של פגיעה ברשת. "שיתוף הפעולה היה נהדר והמסר עבר בצורה מוצלחת", אמר שלומי. לפניכם כמה כללים:

לא נפגשים דרך הרשת עם זרים.

לא מצטלמים בתמונות לא ראויות.

לא מוסרים מס׳ כרטיסי אשראי של ההורים.

לא מעלים פוסטים פוגעניים.

לא עושים שיימינג/חרם.

img-20181128-wa0046

התלמידים השתתפו ושאלו שאלות

 

 

   מה זה שומריאדה ?  

ביום שלישי התקיימה ה"שומריאדה" של תנועת הנוער השומר הצעיר, האירוע השנתי של התנועה, אשר מציג את שיתוף הפעולה בין מחלקת הנוער ומוסד שקמה. לאחר טיול ביער יד מרדכי אותו העבירו המדצים ותהלוכת לפידים, התקיים טקס מרגש בו נכנסו חניכי כיתות ד' לפעילות התנועה. מנהלת מחלקת תחום הנוער במועצה שלנו, שירן שושן, אמרה השבוע: "אנחנו בתהליך של צמיחה בפעילות הנוער של השומר הצעיר בחוף אשקלון. אנחנו רואים יותר ויותר חניכים בפעילויות השוטפות ובמפעלי התנועה. וזה מבחינתנו היעד: מיקסום חניכים אשר נהנים מפעילות ערכית ומשמעותית".

2018-11-29 11.07.05

עליה במספר החניכים בשומר הצעיר

 

 

   צהוב עולה עם תלמידי העוטף    

קבוצת הכדורסל מכבי תל אביב הצדיעה השבוע לתושבי עוטף עזה ואירחה כאלף איש מתושבי העוטף, ביניהם כ-150 ילדים והורים מהמועצה שלנו. רגע לפני שריקת פתיחת המשחק התקיים טקס קצר ובני הנוער, שארגנו את המחאה להעלאת המודעות למצב הביטחוני, ליוו את שחקני שתי הקבוצות בעלייתם למגרש. במחצית נערכו משחקים קצרים בין הנערים מחוף אשקלון, אשכול ושער הנגב. יוסי דהרי מנכ"ל המתנס וסמדר בלדיגה מנהלת מחלקת הספורט שלנו מסרו תודות למארגנים.

img-20181127-wa0187

עטופים בצהוב -כחול 

 

  בדרך למסע ישראלי עוברים במרכז יום   

בשבוע שעבר הגיעו אלינו כ-30 בני נוער מהישוב אבן יהודה במסגרת התוכנית "מסע ישראלי". זהו מסע ערכי וחינוכי  אשר שם לו למטרה להעצים את תחושת השייכות של בני הנוער למדינה והכרות עם שלל רבדיה. כחלק מפעילותם בני הנוער מבקרים במרכז היום לקשיש חוף אשקלון בימי רביעי ומשתלבים בפעילות השוטפת, יוצרים קשר עם באי המרכז דרך שיחה או משחק וריקוד. בני הנוער הביאו למרכז משב רוח צעיר ומרענן והחברים כבר מצפים למפגש הבא.

2018-11-27 16.06.41

קשר חוצה גילאים

 

   טורניר כדורסל "לזכר הבנים" בסימן 70 שנה למלחמת העצמאות   

בהמשך לשת"פ הפורה בין שקמה לבית יד לבנים והגימנסיה הריאלית בראשון-לציון, התקיים ביום חמישי שעבר טורניר הכדורסל הרביעי "לזכר הבנים". השנה, התלמידים של מגמת חנ"ג משקמה התארחו בראשל"צ בבית יד לבנים ובגימנסיה הריאלית. לאור המועד הנבחר, ציינו 70 שנה למלחמת העצמאות. התלמידים זכו להדרכה בבית יד לבנים ולשיח רב דורי עם נציגי משפחות שכולות. כמו כן, נערכה סדנת יצירה מיוחדת משותפת של תלמידים משני בתי הספר והמשפחות השכולות "פרחי זיכרון" , פרחים אלה יהוו תפאורה לטקס יום הזיכרון העירוני. לאחר המפגש בבית יד לבנים נערך טורניר כדורסל בין נבחרת שקמה לנבחרת הגימנסיה. שת"פ הפעולה עם בית יד לבנים. בראשל"צ ותיכון שקמה נמשך מס' שנים והפך למסורת. מידי שנה המפגש מרגש וחושף את התלמידים לסיפורים אישיים ששזורים בתהליך הקמת המדינה. תודה לגב' שרה אשר מנהלת האגף למורשת ישראל בראשל"צ, לגב' איריס רון, מנהלת הגימנסיה, ליוסי דהרי מנהל המתנ"ס בחוף אשקלון, למיכל הרכזת החברתית שלנו ולמורים לחינוך גופני נאוה ומנחם. תודה לכולכם על מיסוד הקשר המיוחד שנוצר בינינו.

2018-11-25 15.03.09

מפגש ערכי שהפך למסורת

 

   לאירועי חג החנוכה במועצה שלנו- ליחצו על הקישור    

https://www.hof-ashkelon.org.il/activity/

 

   כבר ביקרתם בדף הפייסבוק שלנו ?    

https://www.facebook.com/hofashkelonsheli

 

   פרשת השבוע    

בפרשת השבוע "וישב" התורה אומרת: אלה תולדות יעקב יוסף. יעקב מסמל כל יהודי ויהודי מעם ישראל ומסבירים שתולדות יעקב צריכות להיות "יוסף", מבחינת יוסיף בפעולות שלו, כפי שננהג בחג החנוכה: מוסיף והולך בנרות.

שבת שלום.

לארכיון "קצת מהשבוע שהיה"-  ליחצו כאן:  https://www.hof-ashkelon.org.il/412/

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il