דלג לתוכן העמוד

קצת מהשבוע שהיה 34

בס"ד

ו' טבת תשע"ט, 14.12.18

ראש המועצה הנבחר, איתמר רביבו, נכנס לתפקידו   

ביום רביעי השבוע נכנס לראשונה ללשכתו ראש המועצה האזורית חוף אשקלון הנבחר, עו"ד איתמר רביבו. ראש המועצה היוצא, יאיר פרג'ון, איחל לו הצלחה רבה בהנהגת המועצה והעביר לו את מפתחות הלשכה. בכך, סיים פרג'ון 11 שנות כהונה כראש מועצה בשתי קדנציות בין השנים 2007-2018. רביבו הוא ראש המועצה השישי שינהיג את המועצה, שקיימת משנת 1950. בבעלותו של עו"ד איתמר רביבו (36) משרד עריכת דין באשדוד. הוא נשוי לקרן, עו"ד במקצועה העובדת כעוזרת משפטית בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. לאיתמר וקרן חמישה ילדים: אורי, תמר, איתן, יוסף ואחיה והם מתגוררים בישוב הצעיר ביותר במועצה האזורית חוף אשקלון- באר גנים. בעבר, כשהתגורר בניצן, שימש רביבו כיו"ר ועד מקומי. בשלושת השבועות האחרונים, טרם כניסתו לתפקיד, קיים ראש המועצה הנבחר שיחות עם מנהלי מחלקות ואגפים במועצה. ביום רביעי נפגש עם ראש המועצה היוצא לפגישת עבודה מסכמת במהלכה איחלו הצלחה אחד לשני.

2018-12-12 16.14.12

ראש המועצה היוצא, יאיר פרג'ון: "העברת המפתח היא יותר מביטוי, היא אמיתית. נפגשתי עם איתמר רביבו ראש המועצה הנכנס והעברתי לו את מפתח לשכת ראש המועצה. כמו כן, השארתי על השולחן חוברת ובה סיכומי נושאים ופרויקטים שטופלו באופן אישי על ידי לאחר שסקרתי בפניו את הנושאים וביקרתי בכמה מחלקות במועצה ונפרדתי מהעובדים. אני מבקש למסור תודה לכל העובדים החרוצים והנדיבים שנתנו מעצמם לטובת השירות לתושב וכמובן למשפחתי היקרה, שבמשך 11 שנים האחרונות חשו בהיעדרי ועתה אוכל טיפ טיפה להשיב ולפצות אותם. אני מבקש למסור ברכות והצלחה למר איתמר רביבו עם היכנסו לתפקיד מאתגר ותובעני ומלא סיפוק".

ראש המועצה הנכנס, איתמר רביבו: "אני מלא הערכה על הזכות שהעניקו לי תושבי חוף אשקלון לשרת אותם. באתי לעבוד קשה למען המועצה ולמען התושבים וקיימת עבודה רבה לפנינו. אני חי את התושבים, היעד שלי שחוף אשקלון תהפוך בחמש השנים הקרובות למועצה מובילה בכל תחומי החיים. בחרתי להתחיל את יומי הראשון בתפקיד בביקור בשני בתי ספר שברחבי המועצה, חופים, ושקמה. אני מאמין שהחינוך הוא הבסיס להכל, ליצירת חברה טובה יותר, לחיבורים בין הקהילות, ללמידה והזדמנויות. ביחד נעשה ונצליח!". 

רביבו בבהיס

ראש המועצה עם ילדי ביה"ס

 

   יאיר פרג'ון מסכם תקופה- מכתב אישי לתושבים  

לכל קהילות המועצה האזורית חוף אשקלון,

ביום רביעי 12.12.18 העברתי את מפתחות לשכת ראש המועצה למר איתמר רביבו, ראש המועצה הנבחר לחמש השנים הקרובות. מכאן אני מבקש למסור לו כניסה נוחה לתפקיד והצלחה בכל אתגרי המועצה.

ב- 11 השנים האחרונות התמודדנו  באתגרים רבים ומגוונים, למשל: טיפול בשיקום מפוני-גוש קטיף והתמודדות במצבי שיגרת-חירום. למרות מצבי החירום ומבצעי המלחמה כמו בימי "עופרת יצוקה", "עמוד ענן" ו"צוק איתן", המשיכה המועצה לתת  שירות מיטבי לתושבים באירועים הביטחוניים. בעשור האחרון בנינו את הישוב החדש באר-גנים עם 700 מגרשים. הכל התחלנו מאפס, ממש כך, "מן המסד ועד הטפחות" וכיום עומד ישוב לתפארת. הישוב ניצן שינה פניו וצמח מ- 80 משפחות ל 600 משפחות וההרחבות הצצות בישובים הןן עדות לעשיה המתמשכת לאורך השנים.

בעשור האחרון הובלנו מהפכה של ממש בתחום החינוך: "תהליך ההתכנסות" היתה מהלך  אסטרטגי ממדרגה ראשונה, ממצב בו 80% מילדי המועצה התיכוניים למדו מחוץ למועצה, כיום 90% אחוז לומדים במוסדות החינוך של המועצה. זוכרים את האמירה: מועצה בלי ילדים זו מועצה בלי נשמה? כיום אפשר לומר בביטחון גמור כי המועצה שלנו היא מועצה עם "נשמה יתרה". בעשור האחרון בנינו 8 בתי ספר ומעל ל-50 גני ילדים מספר עצום בכול קנה מידה. הגדלנו את פעילות המגוונת של הנוער הספורט והתרבות באופן שבו רשויות רבות הסתכלו עלינו בקנאה על העשייה המבורכת.

על פי נתוני צה"ל, אחוז המתגייסים לשירות משמעותי לצבא הוא מהעשירייה הראשונה בארץ. אחוז הנוער שלנו היוצא לשנת שירות הוא מהגבוהים ביותר בארץ.

קידמנו את התכנון והביצוע להבאת המועצה שלנו לעצמאות כלכלית כמו:

1.איזור המסחרי במבקיעים.

2.קידום תכנית הפל"ח (פעילות לא חקלאית במשק הפרטי לקראת אישור סופי).

3.תכנון אזור הקרווילות באזור תעסוקה.

4.קידום פרויקט ממ"ט (מיון, מיחזור, מטמנה). תכנית זו כבר מאושרת והיא לקראת מכרז ולביצוע.

חברים יקרים, ברור לכול שלא ניתן לסכם עשור של עשיה בדף אחד וזו לא הכוונה. ניסיתי לשקף מעט שבמעט מהדברים המערכתיים שהובלנו במועצה. אני משתמש בביטוי ברבים משום שכל העשייה שנעשתה, נעשתה יחד עם כל עובדי המועצה החרוצים ואשר עושים את עבודתם נאמנה . ראש מועצה לבד לא יכול לעשות את הכל בעצמו. ראש המועצה מוביל וכל השאר אחריו. ועל זאת אני מבקש למסור תודה מיוחדת לכול עובדי המועצה שנתנו מעצמם לקדם את עניני המועצה גם לאחר שעות העבודה הפורמאליות.

ועוד כמה דברים לסיום אני מבקש  למסור לכם על מודל פסיכולוגי עצום שסיגלתי לי לאורך כל השנים בעבודתי כראש מועצה : תפקיד ראש מועצה הוא מעין משכון. הניתן לי לעובדה ולשמירה. המשכון הוא לא שלי, המשכון שייך לציבור. ברגע שקיבלתי אותו לאחריותי, עלי לשמור אותו ,לטפל בו, ולטייב אותו ולהעצים אותו. בכל רגע נתון היה ברור לי כי יום מן הימים "בעל הבית" יבקש את המשכון חזרה. כן, כי המשכון הוא לא שלי. בבוא היום "בעל הבית" וירצה את המשכון אעביר לו ללא  שום תחושה של : לקחו לי, שתו לי.....תמיד ידעתי כי יש "בעל הבית" והוא ישנה את  דעתו, ממש כמו כל אחד מאיתנו.עוד כלל נוסף וחשוב למדתי, כי אסור לחלוטין לכעוס על "בעל -הבית" כי זה חלק מן הנוסחה, שלא כועסים על בעל-המשכון כי בעל-המשכון לא חייב לי שום דבר. ההפך הגמור- אני חייב לו משום שנתן לי את הזכות הגדולה להיות בראש הפירמידה השומרת על "המשכון".

תושבים יקרים,

אני מבקש למסור לכם תודה מיוחדת מעומק הלב, על כך שנתתם  לי את הזכות  הגדולה מאוד להיות ראש המועצה שלכם.

נפגש בשמחות.

                       בידידות,

                                       יאיר פרג'ון

                                (ראש המועצה לשעבר)

3

פרג'ון: "מאחל הצלחה"

 

 

ילדי הכוכבים   

ביום חמישי שעבר התקיים במתנ"ס המועצה האזורית חוף אשקלון התחרות העשירית של תחרות הזמר לילדים "כוכב נולד". מדובר בפרויקט העצמה ולימוד אומנויות הבמה שנמשך מספר חודשים ושיאו בערב מרגש שכולו כישרונות מוסיקליים צעירים. במקום הראשון זכתה מייה אוחיון מקיבוץ זיקים עם השיר "אנשים חמים". 10 ילדים מיישובי המועצה האזורית חוף אשקלון נבחרו בתום אודישנים להשתתף בפרויקט העצמה, "כוכב נולד" , שנמשך על פני מספר חודשים וכלל לימוד אומנויות הבמה, העמדה, הופעה בפני קהל ועוד. אירוע השיא היה ביום חמישי בתחרות שירים בסימן אחדות: "ביחד ננצח". את הפרויקט הפיק וביים עציון בשארי לצד המעבד המוסיקלי סשה פורמן, בליווי כרמלה מיכאלי, מנהלת תחום התרבות ויוסי דהרי, מנהל מתנ"ס חוף אשקלון.

בתום מופע מקצועי ומלהיב של הילדים המתחרים הוכרזו הזוכים: מייה אוחיון מקיבוץ זיקים זכתה במקום הראשון עם השיר "אנשים חמים". למקום השני הגיעה נטע ארז מבת הדר עם השיר "שנהיה". למקום השלישי הגיע נדב חנציס מניר ישראל עם השיר "אהבת חינם". המשתתפים הנוספים הם שהם מורד ("ביחד"),שירה ג'בלי ("יד ביד"), אהבה אזולאי ("שירו של שפשף"), תמר חטשואל ("זה הרגע לאהוב"), ירין ועקנין ("פשוט אנשים"), שירה אביסרור ("ציפור קטנה בלב") ויעל פרידמן ("חברים").

יוסי דהרי, מנהל המתנ"ס: "פרויקט כוכב נולד הוא פרויקט הדגל של המתנ"ס והוא בין הפרויקטים היחידים אשר במסגרתו נפגשים ילדים מכלל הישובים ובתי הספר לפעילות משותפת. זו השנה ה-10 שהמתנ"ס מפעיל את הפרויקט ואני שמח לראות עשרות ילדים שהשתתפו בו וחוו חוויה חינוכית ומעצימה".

img-20181210-wa0068

ילדי כוכב נולד 10 (צילום: יאיר אולפני צילום)

 

 

מגביהים את חומת האבטחה  

השבוע התקיימו הדרכות לעובדי המועצה בנושא אבטחת מידע ותחום הסייבר כחלק מתכנית הגנה על הרשויות המקומיות בכל הארץ מפני התקפת "האקרים" (פצחנים).  אדיר חורי, מנהל מחלקת המיחשוב במועצה, אמר כי "מתקפות סייבר הם המלחמה הבאה בכל ארגון, ואחת ההבנות בנושא הם כי מערכות הגנה טכנולוגיות לבדם אינם מספקות ללא משנה זהירות מצד המשתמש ולכן נבנתה בהתאמה תוכנית שנתית להדרכת עובדים בנושא מתוך מטרה ליצור שכבה הגנה נוספת". המדריך ראול מנשירוב, נציג רשות הסייבר ממשרד הפנים, הסביר כי הרעיון הוא להעביר את המסר עד לרמה אישית לכל עובד ועובדת ברשויות המקומיות. "המטרה היא לייצר כמה שיותר אבטחה בצורה יזומה מול המשתמשים בארגונים עצמם (העובדים) ולא רק מצד מנהלי אבטחת מידע, שזה תפקידם". ראול ציין עוד כי מאז שמערכת המיחשוב במועצה הותקפה מצד האקרים ב"וירוס כופר" לפני מספר חודשים, הרי שנעשו פעולות חשובות לאבטחת המידע. "אני רואה שיש שיפור משמעותי בארגון עצמו מאחר והוסיפו חסימות והגנות משמעותיות שלקחו את המועצה למקום יותר טוב", אמר ראול. כזכור, למועצה הצטרף לפני מספר חודשים גם איש אבטחת מידע, דניאל זיטנר, שתורם רבות לחיזוק חומת ההגנה הוירטואלית של מחשבי המועצה.

2018-12-13 11.12.36

ידע הוא כוח

 

משרד הרווחה לומד מהמועצה   

אגף הרווחה של המועצה האזורית חוף אשקלון אירח השבוע כ-30 מפקחים של משרד הרווחה מכל הארץ, שהגיעו ללמוד על התמודדות בחירום. המפגש התקיים במסגרת הקורס שלהם, אשר עוסק בתפקיד הפיקוח של משרד הרווחה בחירום. מעוזיה סגל, מנהל האגף לשירותים חברתיים במועצה, הציג להם את הניסיון של עובדי המועצה בטיפול בתושבים בעת מבצעים צבאיים או סבבי טילים ועתות חירום וכיצד יש לייצר עבודה סוציאלית בחירום ותחת אש בהתאם ליכולות. למשל ביקורי בית, הוצאה לפעולות הפגה או סיוע במילוי הצרכים לאוכלוסיות מגוונות במועצה, כולל הגיל השלישי. בנושא זה הרצה בפניהם גם אלעד בן דוד- עו"ס מנהל תא הרווחה במכלול אוכלוסייה.

20181211_101739(0)

המועצה כמודל

 

השליך פסולת שלא כחוק - ופינה אותה  

ערימת פסולת מעורבת שהושלכה בשטח חקלאי בקיבוץ ניצנים התגלתה השבוע. הפסולת כוללת צמיגים, ברזלים, שאריות פלסטיק, עץ ואדמה, שהושלכה באין מפריע בשטח. ערנות תושבים הובילה, לאחר בדיקה, לגילוי זהותו של משליך הפסולת החשוד ומפקח היחידה הסביבתית במועצה, רפי ברגיג, יצר את הקשר עם אותו גורם, שהגיע ופינה את הפסולת. ברגיג היה בשטח עד שהפסולת פונתה ואף תיעד זאת. "נמשיך לדאוג לכך ששטח המועצה שלנו יישאר נקי, אמר ברגיג". דיווח מסודר על המקרה הועבר למשטרה הירוקה.

img-20181212-wa0013

שטח פתוח אינו מזבלה

 

   הילדים נהנים בקייטנות החגים  

קייטנות חנוכה בחוף אשקלון - המתנ"ס הפעיל את תכנית "ניצנים בחופשות" במועצה - במסגרת התכנית זכו 1046 ילדים בגנים ובתי הספר ליהנות ממגוון הפעלות וחוגים כגון - הקונדיטור הצעיר, לוגי טכנולוגי, מופע חיות מיוחד, חוג תיאטרון ועוד. מנהלת הקייטנות במתנ"ס, שירלי מצויינים, אמרה השבוע כי כבר עתה עמלים ועובדים על הכנת קייטנות האביב, הלא הן קייטנות חג הפסח.

2018-12-11 16.12.32

מכייפים ונהנים בקייטנות חנוכה

 

   היופי מתחיל מבפנים  

בימים אלה מקיים האגף לשירותים חברתיים של המועצה סדנת איפור - "נגיעות בצבע"- המיועד לנערות מכל ישובי המועצה שלנו. הפרויקט נועד להעצים את הנערות בגילאים 13-16 תוך התעסקות במיגדר, דימוי גוף, הגשמה עצמית וביטחון עצמי. את הסדנה, בת שמונה מפגשים, מובילות שרית קרמר ורונית יולזרי n"פלפל סדנאות העצמה". מעוניינות להצטרף? טלפנו לעו"ס הדר בודיק 050-4422564

20181202_180348

שרית ורונית 

 

 

   טיול בני המושבים  

בשבוע שעבר התקיים הטיול הארצי של חניכי בני המושבים. מתוך 1000 משתתפים, 10 אחוז היו נציגים שלנו מהמועצה. מדובר בשני טיולים-מסע מנהיגים לכיתות ט' והשני הוא טיול חנוכה לכיתות י' עד י"ב. מדובר במסע בסגנון "טיול נודד", כאשר אחד היה לנחל צין והשני לשדה בוקר כשהמטרה היא לגבש את הצעירים, לחשוף אותם לטבע, לבשל בשטח ולהקנות ערכים של שותפות ועבודת צוות על מנת ליתר אחדות בין הנציגים שלנו אל מול המועצות האחרות. החניכים בישלו את המזון שקיבלו ולקראת לינת לילה הקימו חממה (כמו חממה לצמחים) ובתוכה הם לנו על מזרונים. שירן שושן, מנהלת תחום הנוער במועצה, ציינה כי בשל תנאי מזג האוויר, קוצר הטיול ביממה על מנת לשמור על ביטחונם של המטיילים ובכל זאת- הם חזרו מרוצים ומגובשים.

2018-12-09 11.13.47

טיול טבע אמיתי

 

חנוכה ספורטיבי בחוף אשקלון  
חופשת חנוכה היתה פעילה וספורטיבית במיוחד לילדי ביה"ס לכדורגל ולכדורסל במתנ"ס חוף אשקלון. קבוצת קט-רגל בנות בביה"ס "חופים" השתתפה בטורניר בנות בבאר שבע וחזרה עם שני ניצחונות והנאה גדולה. בכפר סילבר התקיים טורניר מקומי של ביה"ס לכדורגל בו השתתפו כ-120 ספורטאים. הילדים שיחקו בהנאה רבה ונפגשו עם ילדי הקבוצות ביישובים ובבתי הספר השונים. ביום ראשון ילדי הכדורגל התארחו במועצה האזורית שער הנגב למשחקי ידידות במהלכם השתתפו כ- 100 ילדים בליווי הורים.
ביה"ס לכדורסל של חוף אשקלון אירח בקיבוץ כרמיה את ילדי שער הנגב למשחקי ידידות בהנאה רבה ולאחר מכן קינחו עם סופגניות. מנהלת מחלקת הספורט, סמדר בלדיגה, מסרה תודה למאמני מתנ"ס חוף אשקלון, משה ניר מאמן קבוצת הבנות, לצוות המאמנים של ביה"ס לכדורגל, טל מכלוף רכז בי"ס לכדורגל ולשגיא כתב רכז הכדורסל בבי"ס לכדורסל חוף אשקלון. סמדר: "צוות המאמנים במתנ"ס מקצועי, מעודד ומחזק פעילות ספורטיבית עם דגש להתנהגות ספורטיבית, כבוד הדדי, הנאה והיכרות בין הקבוצות ברחבי המועצה ובחנוכה השתתפו ילדים רבים בטורנירים רבים".

2018-12-11 17.26.45

הילדים הספורטיביים 

 

יוצרים אומנות במרכז יום  

במהלך חג החנוכה הוצגה במרכז יום לקשיש בבת הדר, תערוכה בה הוצגו התוצרים מחוגי המלאכה השונים, המתקיימים במרכז יום בינהם: חוג ציור, חוג זכוכית וחוג קרמיקה. את חוג ציור מלווה המתנדבת שרלה חיטמן בטכניקות של עיפרון, פחם, קולאז' ואקריל. חוג פיסול בזכוכית וקרמיקה מלווה על ידי המורה אילנית גודאעי. במרכז יום סיפרו החברים והחברות התרגשו לראות את עבודותיהם מוצגות לראווה.

2018-12-03 12.53.00

היצירות הנהדרות

 

   מדריכי ילדים חדשים  

ביום רביעי האחרון התקיים אירוע מפגש סיום לקורס מדריכי הילדים. הקורס הינו תוצר פרי עמלם של יחידת הנוער, מנהלי החינוך החברתי בקיבוצים, מרכז חוסן ומועצה ללא אלימות והוא העשיר את "ארגז הכלים" של המדריכים בתחומי הקניית תוכן, גיבוש והרכבת קבוצה, התמודדות עם מצבי קיצון, עבודה בחירום וכו'. שירן שושן, מנהלת תחום הנוער במועצה, ציינה כי במפגש חולקו למדריכים תעודות של משרד החינוך אשר מקנות אישור לעבודה עם ילדים. בנוסף, התקיימה הרצאה של חברת "דיבייט" בנושא העברת מסר בצורה האולטימטיבית והדלקת נרות חנוכה.

img-20181209-wa0036

המדריכים החדשים

 

אישור תושב ללא תור- רק בלחיצת כפתור  

תושבי יישובי עוטף עזה היקרים, כמדי שנה מגיע לכם אישור תושב לצורך הטבה במס. באגף הגביה של המועצה האזורית חוף אשקלון, שמחים לבשר לכם על שדרוג השירות לתושב ומעתה, לנוחיותכם, יש למלא רק את הטופס הדיגיטלי בקלות ובנוחות. אין צורך להגיע למועצה ולמלא טופס. הישובים הזכאים לקבלת אישור תושב: זיקים, כרמיה, גברעם, יד מרדכי, נתיב העשרה, חלץ, מבקיעים. מה עושים ? נכנסים לקישור מהטלפון הנייד או מהמחשב הביתי, ממלאים את הפרטים בשדות המתאימים ושולחים. למה זה כדאי? בשירות החדש ינפיקו לכם אישור תוך זמן קצר מבלי לבזבז זמן יקר. האישור יגיע ישירות לדואר האלקטרוני שלכם (או בדואר, לפי דרישה). היכנסו לקישור המצורף: https://www.mast.co.il/153/form/d6f9bce0-eaf2-40d6-afa9-0620a7f405a7

img-20181129-wa0075

פשוט וקל- אישור תושב בדיגיטל

 

פרשת השבוע  

בפרשת השבוע "ויגש" מתואר המפגש הדרמטי בין יוסף לאחיו, בו הוא אומר להם: "אני יוסף אחיכם". האחים חוששים, אך יוסף מתגלה בשיא הודו ואומר להם כי בורא עולם שלח אותו לכאן כדי שיוכל לדאוג לכלכלתם. יוסף מגלה את כוחו באמונת הבורא ושהכל נעשה משמים.

שבת שלום.

 

   כבר ביקרתם בדף הפייסבוק שלנו ?    

https://www.facebook.com/hofashkelonsheli

 

לארכיון "קצת מהשבוע שהיה"-  ליחצו כאן:  https://www.hof-ashkelon.org.il/412/

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il