דלג לתוכן העמוד

קצת מהשבוע שהיה במועצה האזורית חוף אשקלון- 20.12.18

ב

בס"ד

י"ב טבת תשע"ט, 20.12.18

מפגש ראשון של העובדים עם ראש המועצה   

ביום ראשון השבוע התכנסו עובדי המועצה במתנ"ס המועצה לפגישת היכרות ראשונה עם ראש המועצה הנבחר, איתמר רביבו. איתמר נתן סקירה אישית ומקצועית ועמד על התהליך שיש לבצע על מנת להעלות את קרנה של המועצה הן בנושא השירות לתושב, הן מבחינת תדמיתה בעיני התושבים והן מבחינת תדמיתה מול משרדי הממשלה. איתמר רביבו אמר: "לציבור יש ציפייה גדולה מאיתנו ואלה הנקודות המרכזיות שהן נר לרגלינו- מקצועיות, תודעת שירות ותדמית. הייתי רוצה שלכל תושב תהיה גאוות יחידה כשיאמר שהוא גר במועצה האזורית חוף אשקלון". 

20181216_103705

המשימה: מקצועיות, תודעת שירות ותדמית

 

 

היכרות מקצועית עם גורמי הצבא וראשי המכלולים בחירום   

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, איתמר רביבו, קיים בראשית השבוע פגישת היכרות ראשונה עם גורמי הצבא מפיקוד העורף ומרשות החירום הלאומית (רח"ל). המטרה היא להמשיך בהכשרת המועצה ועובדיה להיערכות לעת חירום. בפגישה השתתפו אנשי מחלקת הביטחון, מפקד מחוז דרום בפקע"ר אל"מ יוסי כהן, אל"מ מרקו אזואלוס מפקד נפת אשקלון, איציק קיקוס מנהל מחוז דרום ברח"ל, סא"ל איתן סויסה יקל"ר לחוף אשקלון, גיל תימור, רונן ליבנה.

לאחר מכן, נפגש ראש המועצה עם מנהלי המחלקות במועצה, שתפקידם בעת חירום הוא ניהול המכלולים (רווחה, חינוך, מידע לציבור ועוד). בפגישת העבודה סקר כל מנהל את תחומו ואת היעדים שיש לשאוף אליהם כבר בתקופה הקרובה.

גיל תימור, סגן ראש המועצה, ירכז את נושא הביטחון.

20181216_091641
20181216_095312

מיישרים קו

 

 

בשעה טובה : יש מליאה חדשה במועצה    

"בשעה טובה נבחרתם לתפקידכם על ידי תושבי יישובכם, החל מהיום אתם חלק בלתי נפרד מהמערכת השלטונית המקומית. אני רואה בכם שותפים לדרך, כל אחת ואחד מכם יבחר את המודל הנכון ליישובו ויחדיו נבחר את הדרך בעבור המועצה כולה". כך פתח את ישיבת המליאה הראשונה והחגיגית ראש המועצה איתמר רביבו. "זהו אתגר גדול שבמהלכו יהיו לנו רגעים מרגשים ומהנים מלאי סיפוק ולעיתים ניתקל בדילמות לא פשוטות ובחוויות מאתגרות. אני מאחל לנו שהבלתי אפשרי יהפוך למציאות והבלתי צפוי לעתיד מזהיר ומבטיח. שנזכה לעשות רק דברים טובים למען שיפור איכות חיינו".

בישיבה שהתקיימה השבוע נשבעו אמונים חברי המליאה החדשה. רב המועצה יעקב אביטן בירך את הנוכחים והיועצת המשפטית של המועצה, השופטת בדימוס נחמה נצר, הנחתה את החברים החדשים בדבר חובתם כנציגים במליאה. בישיבה זו אושר בין היתר, מינויו של גיל תימור לתפקיד סגן ראש המועצה. ראש המועצה הודה לראש המועצה היוצא, יאיר פרג'ון, על תרומתו ועשייתו למען המועצה והעניק לו שי. פרג'ון הודה על הזכות שהציבור נתן לו לנהל את המועצה, דיבר על ההישגים של המועצה ואיחל הצלחה לכולם.

bbb_1650

יוצאים לדרך (צילום: גורן ויטקינד)

 

 

מיליון שקלים הושקעו בציוד ביטחון - מציל חיים במוסדות החינוך במועצה  

אגף הביטחון במועצה השלים בימים אלה את ההצטיידות של ציוד מציל חיים במוסדות החינוך שלנו. ביום רביעי השבוע התקיים טקס קצר עם קב"ט מוסדות החינוך שלנו, יגאל מצרפי, אלעד אמויאל מנהל היערכות לשעת חירום במחוז דרום של משרד החינוך ועם מנהלת ביה"ס ניצן בקיבוץ ניצנים, איזבל שרון. מדובר בציוד מגוון הכולל קסדות, שכפ"צים, מכשירי החייאה (דפיברילטור), מכשירי קשר, תאורת חירום, מגפונים, חגור-קול (רמקול "מדונה") וגם ארון חילוץ עם ציוד מלא: פטישים 5 ק"ג, אפודים זוהרים, קסדות, כפפות ועוד. כמו כן רועננו תיקי עזרה ראשונה וטופלו מספר גדרות במוסדות חינוך.

בימים הקרובים יושלמו התקנות אינטרקום בכל גני הילדים וכן בכל המקלטים של בתי הספר כולל הקמת מרכזייה בחדר הנהלת בית הספר. יגאל: "אני מודה למשרד החינוך על התקצוב הנדיב שזכינו לקבל ממנו לטובת הגדלת ביטחון בתי הספר והתלמידים". אלעד אמויאל אמר כי במשרד החינוך קידמו את הפרויקט כדי לקדם את המוכנות לחירום בכל ישובי העוטף ובכל מוסדות החינוך של המועצה.

20181219_111536

למען ביטחון ובטיחות ילדינו

 

 

פורום מאה הימים  

"ההון האנושי הקיים במועצה הוא היתרון העצום שלנו ולכן השיתוף של כלל האנשים בעלי הידע והניסיון הוא הכרחי. מסיבה זו אני רואה חשיבות רבה בעבודת הפורום שאותו ירכז מטעמי רונן ליבנה". כך כתב השבוע ראש המועצה לעובדים ולתושבים בדבר הקמת "פורום מאה הימים", שמטרתו היא לשתף את הציבור בעיצוב תכנית אסטרטגית למועצה. במכתב נוסף שנשלח מטעם רונן ליבנה, צוין כי התכנית היא לכנס פורומים בנושאים הבאים: שירות לתושב: חינוך: רווחה וקהילה (שיכלול גם: צעירים, גיל שלישי ותרבות): פיתוח עסקי: תיירות: חקלאות: מושבים: ספורט: ביטחון: תברואה ותשתיות. תושבי חוף אשקלון המעוניינים להצטרף יוכלו ליצור קשר בדוא"ל או ברישום מקוון:

ronenhofashkelon@gmail.com

ניתן לפנות גם על ידי מילוי טופס מקוון בקישור הבא:

https://goo.gl/forms/P7Z7zIYUFZemSL8U2

הציבור שותף לעשייה

 

 

שלושה גנים במועצה הוסמכו כ"גנים ירוקים"   

גני הילדים שלנו במועצה ממשיכים לעסוק בפעילות הקשורה לקיימות ואקולוגיה. גן שעוסק בנושא מקבל כעבור שנתיים תעודת הסמכה כ"גן ירוק" המוכרת על ידי משרד החינוך. מנהלת מחלקת גני הילדים במועצה, אביבה פולד, שמחה לבשר כי השבוע התקיים בפארק "קרסו למדע" בבאר שבע טקס חגיגי בו קיבלו הסמכה גנים ירוקים באיזור הדרום וביניהם שלושה גנים מהמועצה שלנו. את הפרסים קיבלו הגננות: פרח ציקשווילי מגן "הוורד" במושב משען, אלכסנדרה רטינר מגן "נרקיס" בקיבוץ כרמיה ואושרת רוזנטל מגן "הדרור" בקיבוץ ניצנים.

עבור הגננת פרח ציקשווילי מדובר בגן ירוק שני שמוסמך "במשמרת שלה": היא היתה גננת בעבר בגן תמר בנתיב העשרה שקיבל אף הוא הסמכה. אביבה פולד: "מדי שנה מצטרפים עוד ועוד גנים במועצה להסמכה הירוקה, יישר כוח לגננות הנפלאות". 

img-20181216-wa0125

מימין לשמאל: אושרת, אלכסנדרה, אביבה, ליליאן אברהם (מפקחת), פרח ואושרית אלקובי.

 

 

"שיעור אחר"   

בימים אלה התפרסם קול קורא של משרד החינוך המציע לציבור לקחת חלק במערכת החינוך בשיתוף המועצה ועמותת "שיעור אחר" (עמותה מובילה בהפעלת מתנדבים-אנשי מקצוע מהמגזר העסקי והציבורי במערכת החינוך מכל הארץ). העמותה מגייסת, מכשירה ומלווה את המתנדבים. מנהלת אגף החינוך במועצה, יפית בוכריס, ציינה כי מעבר להכשרה שיעבור תושב מתנדב, ההתנדבות תוכר על חשבון העבודה שלו כשעות עבודה וכך גם מקום העבודה יוכל בדרכו לתרום לבית הספר".

הפניה מכוונת בעיקר למתנדבים במקצועות מתמטיקה ואנגלית.

ניתן להצטרף: עינב ברעם einav@shiuracher.org

יפית בוכריס

בוכריס: מעשירים את השיעורים

 

 

הרצאה בבית העם בהודיה   

בית העם המחודש נחנך זה מכבר במושב הודיה וכבר מארח הרצאות איכותיות. השבוע הגיעו יותר מ-250 איש להרצאתו של שרון כהן בנושא חינוך. 

הרעיון נולד כאשר אבי מצוינים, רכזת תרבות בהודיה וענת כהן מקיבוץ כרמיה פנו ליוסי דהרי מנהל המתנ"ס ולכרמלה מיכאלי מנהלת תחום תרבות, במטרה להביא הרצאה משמעותית ותרבותית ובעלת פוטנציאל למשוך קהל רב וכך היה. "הרעיון היה לתת לתושבים כלים בהורות, התמודדות וחינוך", אמרה אבי. יוסי דהרי: "נמשיך בסדרת הרצאות נוספות.

עקבו אחר הפרסומים של המתנ"ס בקישור הבא": Matnas Hof Ashkelon

facebook_1545302273961

וזו רק ההתחלה....

 

פרשת השבוע   

בפרשת השבוע "ויחי" יעקב אבינו מברך את עם ישראל לדורות בברכת: "ישימך אלוהים כאפרים וכמנשה".

יעקב אבינו פוסח על בניו ועובר לברך בברכת הנכדים אפרים ומנשה והטעם הוא כי בין בניו היתה קינאה ושינאה, כאשר הוא העדיף את יוסף על פניהם.

לעומת זאת, בין אפרים ומנשה מעולם לא היתה שינאה וקינאה, אלא תמיד אהבה. לכן, עד היום אנו מברכים ישימך אלוהים כאפרים וכמנשה.

שבת שלום.

 

   כבר ביקרתם בדף הפייסבוק שלנו ?    

https://www.facebook.com/hofashkelonsheli

 

לארכיון "קצת מהשבוע שהיה"-  ליחצו כאן:  https://www.hof-ashkelon.org.il/412/

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il