דלג לתוכן העמוד

קצת מהשבוע שהיה במועצה האזורית חוף אשקלון- 27.12.18

בס"ד

י"ט טבת תשע"ט, 27.12.18

   נחנך גן משחקים לזכרו של זיו חג'בי ז"ל           

 

בטקס מרגש שהתקיים ביום שישי במושב ניר ישראל נחנך גן משחקים חדש לזכרו של בן המקום, זיו חג'בי ז"ל, שנרצח בפיגוע באזור התעשייה ברקן.

 

גן המשחקים צמוד לגן הילדים "חרוב", בו למד בילדותו. אחיו, טל חג'בי: "אין יותר מתאים מלהנציח את זיו בגן משחקים בו שיחק גם עם ילדיו".

 

מדובר בפרויקט המשלב גן שעשועים חדש עם פיתוח סביבתי וצמחייה. העבודות על גן המשחקים הסתיימו ממש בסמיכות להירצחו של זיו ז"ל, לפני למעלה מחודשיים והמושב החליטו לפנות למשפחה ולבקש את אישורם לקרוא אותו על שמו.

 

"כשהציעו לקרוא את הגן על שמו זה היה מתאים מאוד כי זיו היה אדם חברתי ומרכזי ממש כמו שגן המשחקים הזה יהיה", אמרה אמו איריס חג'בי.

 

אחיו טל: "זו ההנצחה הכי גדולה שנעשתה מבחינתנו. זה עדיין לא נתפס וזה עדיין טרי וכואב אבל זו הדרך הכי טובה כי זיו אהב את החיים ושמחה היתה אורח חייו. זיו בטח מסתכל מהשמיים ושמח שהגן נקרא על שמו".

 

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, איתמר רביבו, אמר בטקס: "פרשת השבוע, פרשת 'ויחי' עוסקת בסיפור חייו ומותו של יעקב אבינו. בחייו - הכל מתברכים מפיו ולאחר מותו - מקיימים את צוואתו האחרונה. זיו ז"ל היה אוהב אדם, אהב מאוד ילדים והיה אדם שמח מאוד. חנוכת הגן היום מנציחה בדיוק את מה שאותו מחבל נפשע ביקש לגדוע. העובדה שבגן השעשועים שנחנך היום ייהנו ילדי היישוב, ישמחו ויתאחדו מנציחה בדיוק את זכרו וצוואתו של זיו ז"ל. יהי זכרו ברוך".

בטקס הסרת הלוט השתתפו האבא חזי, האח טל והסבא חיים קוטליצקי. על אבן הבזלת יש לוח זכוכית שחורה, הנושאת את דמותו של זיו ושם נכתב: "בזיו פניו האיר את העולם, איש של צדק ואמת, אוהב אדם".

היכנסו לכתבה באתר "כאן דרום": https://www.kan-ashkelon.co.il/hof-ashkelon/29037

גן זיו

  המשפחה: "זו ההנצחה הכי גדולה מבחינתנו"

גן זיו 2

  ראש המועצה: "הנאת הילדים בגן תנציח את זכרו של זיו" 

20181221_124048

"גן זיו"

 

שואפים גבוה: האם עבודת החקר של תלמידי "שקמה" מחוף אשקלון תגיע לחלל באמצעות "קרן רמון"?   

לפני כשנה הצטרף תיכון "שקמה" לתכנית מצוינות לחקר החלל "רמון ספייס לאב" של "קרן רמון" ומשרד החינוך. תכנית זו מטפחת מצוינות ומנהיגות מדעית ברוח ערכי חיל האוויר, נאס"א ומורשת משפחת רמון- האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ז"ל, הטייס אסף רמון ז"ל ורונה רמון ז"ל, שנפטרה לאחרונה. 

במסגרת זו, התלמידים מתנסים במשימות שדורשות מהם ניהול עצמי, תהליכי ארגון וחקר, פרזנטציה ותחקור. המטרה למעשה היא לשתף את התלמידים בשיגור ניסוי לתחנת החלל הבין לאומית באמצעות נאס"א. השבוע התקיים בתיכון שלב חצי הגמר במעמד נציגים מקרן רמון- מנכ״ל "קרן רמון" רן לבנה וג'יי הרווארד מהנדס מערכות חלל בכיר בתעשייה אווירית, הורים, תלמידים ומנהלת אגף החינוך יפית בוכריס.

תלמידי כיתות ח' ו-ט' הציגו ארבע עבודות חקר מרשימות ומעמיקות כאשר העבודה שזכתה במקום הראשון היתה "צריכת גלוקוז בתאים סרטניים". מאחורי העבודה הזוכה, שתייצג בתחרות הארצית בחודש ינואר את התיכון ואת המועצה האזורית חוף אשקלון, עומדים התלמידים ליאב בן לולו, אופיר בן שטרית, רון חיימוביץ' ונעה דניאל. מנהלת התיכון אופירה גל ומנהלת חטיבת הביניים איילת גולדנברג ציינו בהתרגשות כי ערב זה היה בהחלט חגיגה מדעית כאשר התלמידים הציגו יכולות גבוהות. "כעת אנו נערכים לתחרות הגמר שתתקיים בתאריך 28.1.19 בשבוע החלל הישראלי בתל-אביב. שיהיה לנו בהצלחה!".

מנהלת אגף החינוך במועצה האזורית חוף אשקלון, יפית בוכריס: "אני נפעמת לגלות בכל פעם מחדש את היכולת המדהימה של התלמידים בשאילת שאלות עומק מדעיות מורכבות כבסיס לחקר יצירתי ופורץ דרך. החשיבה היצירתית, ההתמדה, הנחישות לפריצת דרך מדעית, עטופים ברגישות חברתית למען האנושות הם אבני היסוד בבניית בוגר משמעותי ותורם לחברה. גאווה להורי התלמידים ולצוות בית הספר ותודה ל'קרן רמון' על שיתוף הפעולה ומתן ההזדמנות".

קרן רמון

נציגי "קרן רמון" בתיכון "שקמה" (צילום ארי ליפשיץ)

 

 

פגישת עבודה מקצועית בחמ"ל המועצתי    

כחלק מהיערכות המועצה לחירום קיים ראש המועצה, איתמר רביבו,  פגישת עבודה בחמ"ל התת-קרקעי עם אנשי מחלקת הביטחון. קב"ט המועצה, גדעון שרעבי, הציג בפניו את עמדות העבודה של מנהלי ועובדי המכלולים בחירום וסקר את המציאות הביטחונית המורכבת במרחב. ראש המועצה קיבל נתונים בדבר מערך החירום המועצתי, נהלי העבודה משגרה לחירום והממשק מול גורמי הצבא והביטחון.

ביטחון

ראש המועצה ועובדי מחלקת הביטחון

 

 

 "יצירה היא חלק מהחוסן"    

"מרכז חוסן" במועצה סיים בימים אלה סדנה לצביעת מיגוניות בקיבוצים זיקים ויד מרדכי. הרעיון היה להפוך את המיגוניות האפורות למבנה צבעוני וססגוני באמצעות צורות הנקראות "מנדלות". את המיזם הובילה האמנית שירלי עוקב בשיתוף הילדים ומדריכי החינוך החברתי. חיה בוקובזה, ממלאת מקום מנהלת מרכז חוסן אמרה: "עבודה משותפת, יצירה וחווית ההצלחה הם חלק מתהליך של בניית החוסן החברתי".

מיגוניות

המיגוניות הצבעוניות

 

 

מתניעים את פורום 100 הימים       

צוות הניהול של פורום 100 הימים, שנועד לשתף את הציבור בבניית תכנית אסטרטגית למועצה במגוון תחומים, התכנס השבוע במועצה. בפגישה נבחרו יו"ר לפורומים השונים ונקבעו לוחות הזמנים להמשך עבודה. מרכז הפרויקט, רונן ליבנה, שלח השבוע מכתב לתושבים שנרשמו לפורומים, הודה להם על ההיענות וציין שבקרוב תתבצע פניה אישית אליהם. במקביל, ראש המועצה, איתמר רביבו, כתב לעובדי ולמנהלי המועצה כי הוא רואה בהם שותפים מלאים לבניית התכנית האסטרטגית ונוכחותם חשובה.

img-20181223-wa0234

יוצאים לדרך

 

 

מדוע משתלם להיות סטודנט במועצה ?        

בשבוע שעבר התקיים במרכז צעירים במועצה מפגש היכרות  הסטודנטים של "פר"ח (פרויקט חונכות)-מפעל הפיס". מאיה כשר, המנהלת החדשה במרכז צעירים, אמרה כי סטודנטים הרשומים לתכנית זו יכולים להרוויח פעמיים: פעם אחת מילגה בת 5000 שקלים עבור פרויקט חונכות עם תלמיד/ה של ועוד מילגה בת 5000 שקלים בעבור פעילות התנדבותית בקהילת חוף אשקלון. במפגש קיבלו הסטודנטים הסבר על מרכז צעירים ועל חשיבות המעורבות החברתית.

img-20181220-wa0094

מפגש הסטודנטים

 

 

ארץ של מתופפים     

מרכז יום במועצה שלנו מקיים מדי שבוע פעילויות רבות ומגוונות לבני הגיל השלישי. השבוע התקיים מפגש נוסף ושמח במיוחד במסגרת סנדת מעגל מתופפים. המפעיל, ארץ עמרני, חילק דרבוקות לחברות ולחברים ואלה הצטרפו אליו לנגינה במיקצבים השונים ואפילו לא הצליחו להתאפק וקמו לרקוד. צפו בשידור החי שהעברנו בדף הפייסבוק של המועצה:  https://www.facebook.com/1735822960021362/videos/212145489689575/

2018-12-24 22.46.44

בתופים ובמחולות

 

 

חוויה משפחתית בספריה     

הספריה האזורית של המועצה מקיימת מעת לעת מפגשים המעניקים זמן איכות להורה ולילד. לפני כשבוע התקיימה שעת סיפור לקטנטנים על פי הסיפור "איילת מטיילת", שיועדה גם היא לילדים ולהורים. את הערב הדריכה הגר חופש, ליצנית רפואית המתגוררת במועצה. "אנו מציעים בספריה חוויה מיוחדת, מעשירה ומשעשעת וכדאי לעקוב אחר הפירסומים", אמרה מנהלת הספריה רויטל לביא. ניתן להצטרף לרשימת התפוצה של הספריה בטלפון 08-6775566 או במייל hofashkelon.org.il

על הפעילויות הקרובות ליחצו: https://www.hof-ashkelon.org.il/activity/

ספריה

פנאי והעשרה

 

 

 יום בריאות בניצן      

ביום שלישי השבוע התקיים יום בריאות קהילתי בניצן ביוזמת שלוחת המתנ"ס בישוב ובשיתוף קופת חולים כללית, רכזות הקהילה ומתנדבים מניצן ובאר גנים. למעלה מ-200 איש, ביניהם תינוקות, גימלאים ומבוגרים לקחו חלק בתכנית העשירה, שהציעה מגוון סדנאות והרצאות לבני הגיל השלישי וגם לאימהות בחופשת לידה בהדרכתן של מנחות מקצועיות מהישוב, שהגיעו בהתנדבות. בשעות אחר הצהרים הגיעו הילדים וההורים לפעילות תנועה וקצב והכנת כריכים בריאים ובמקביל התקיימו הרצאות לנשים על תזונה, דיאטה ואורח חיים בריא. הרצאתו של משה שרון חתמה את היום המוצלח.

2018-12-26 15.33.15

התושבים בסדנאות המגוונות 

 

 

    פרשת השבוע        

פרשת השבוע, "שמות", נושאת גם את שמו של החומש החדש, הוא ספר הגלות והגאולה.

בספר זה נקרא על שיעבוד בני ישראל במצרים. פרעה גוזר על המיילדות להמית את כל הבנים, עליהן אומרת התורה:

"ותיראנה המיילדות את האלוהים ולא עשו כאשר דיבר מלך מצרים ותחיינה את הילדים".

על כך אמרו חז"ל שבזכות נשים צדקניות נגאלו אבותינו ממצרים.

שבת שלום.  

 

 כבר ביקרתם בדף הפייסבוק שלנו ?    

https://www.facebook.com/hofashkelonsheli

 

לארכיון "קצת מהשבוע שהיה"-  ליחצו כאן:  https://www.hof-ashkelon.org.il/412/

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il