דבר ראש המועצה

תושבים יקרים,

ימי הקורונה הביאו איתם אתגרים רבים ומציאות לא מוכרת אשר חייבו את כולנו לסגל דרכי התמודדות והרגלים חדשים בצל ההנחיות וההגבלות.

חשיבה משותפת רבה הוקדשה בניסיון למצוא דרכים יצירתיות הנוגעות לשירותים הניתנים לתושבים על ידי המועצה, זאת על מנת ששגרת החיים האיכותית בחוף אשקלון תישמר ככל האפשר.

כדי לשמור על שגרת התרבות והפנאי, הקמנו את "דרייב אין חוף אשקלון" בחניית המועצה, מתחם שנוחל הצלחה גדולה ונותן מענה תרבוי לילדים ומבוגרים כאחד דרך קיום הצגות, מפגשים מוזיקליים והרצאות. מלבד זאת, ניידת השמחה של המועצה תסתובב לאורך כל חודש אוגוסט במועצה, ובמקביל אליה, בסוף השבוע הקרוב, תגיע לרגל יום הבירה הבינלאומי גם ניידת בירה על מנת להוסיף צבע וחגיגיות ביישובים.

החשיבה על צרכי התושבים בתקופה הקורונה לא מסתכמת באירועי תרבות בלבד. בדומה לרשויות אחרות בישראל, החלטנו להירתם עבור הזוגות הצעירים שחתונתם נדחתה ולאפשר להם לקיים חופה אינטימית מול השקיעה באחד החופים היפים בישראל, חוף ניצנים (פרטים נוספים בהמשך הדף).

לצד מגבלות הקורונה אנו ממשיכים בעבודות הפיתוח ברחבי המועצה ובהכנות לקראת שנת הלימודים הקרבה. אני שמח לבשר כי בשבוע שעבר החלו העבודות להקמת פארק בת הדר החדש, פארק חדשני שיכלול מסלולי אופניים, סקייטבורד ומתקני כושר.

במסגרת ההיערכות לפתיחת שנת הלימודים אנו עמלים על שדרוג התשתיות של בתי הספר, גני הילדים והמעונות ברחבי המועצה דרך שיפוץ נרחב ושמירה על קשר רציף עם צוותי החינוך.

שבת שלום!
איתמר רביבו
ראש המועצה

36304203_258998551316585_5089340107488493568_

תושבים יקרים,

אמנם ניתן לראות בירידה משמעותית במספר החולים ברחבי המועצה, חשוב לזכור כי המספרים יכולים להשתנות בכל עת. לכן, אנו מבקשים להדגיש לשמור על כללי הנחיות משרד הבריאות ולמנוע את התפשטות הנגיף!

שומרים ממ"ש - מרחק, מסיכה, שטיפת ידיים!
 

נכון לתאריך 5.8.20  
סה"כ תושבים שנבדקו 3099
סה"כ בדיקות שנשללו 2929
סה"כ חולים מאומתים 30
בידודים עד כה 1551
נמצאים כרגע  בבידוד

112

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הלוגיסטיקה עלינו - הרומנטיקה עליכם!

זוגות יקרים, נאלצתם לדחות את החתונה?

אנחנו לצדכם!

חוף ניצנים

שמחים לבשר לכם כי החל מהיום, כל זוג מהמועצה אשר יום החתונה שלו נדחה עקב הקורונה, יזכה לערוך חופה אינטימית מטעם המועצה באחד החופים היפים בישראל, חוף ניצנים שלנו!

כל שעליכם לעשות הוא פשוט ליצור קשר ולתאם איתנו:  0546365636 – גיורא

שימו לב כי פרויקט זה מיועד לתושבי המועצה בלבד ובכפוף להנחיות משרד הבריאות

 

מנגישים את הפייסבוק גם לתושבי הגיל השלישי

אני גאה להציג בפניכם פרויקט חדש ומיוחד של המחלקה לאזרחים וותיקים ומרכז החוסן במועצה אשר מטרתו היא חיבור בין תושבים וותיקים המתמחים ברשת החברתית, פייסבוק, לבין תושבים וותיקים המתקשים בכך.

פייסבוק לא שייך רק לצעירים 300720

במידה ואתם תושבים וותיקים בעלי הבנה בפייסבוק, אנחנו מחפשים אתכם לצורך קידום הפרויקט!

מכירים תושבים כאלה? הפנו אותם אלינו!

לפרטים ויצירת קשר:

086775598 - מרכז חוסן חוף אשקלון

עדכון בנוגע לאפשרות לפיצול יחידות דיור ביישובים הקהילתיים

בכפוף להוראת השעה לפיצול יחידות דיור ביישובים קהילתיים (יישובים שאינם כלולים בתמ"א 35/לוח 2), הנכם מוזמנים לעיין בהוראת השעה המלאה וכן בנוהל מתומצת של הליך פיצול יחידות דיור בלינק: https://www.hof-ashkelon.org.il/news/624/

 

אל תשכחו אותנו ברכב!

קב"ט מוסדות החינוך במועצה, יגאל מצרפי פתח השבוע ביוזמה חדשה ומיוחדת.

תמונה מדבקה

בעקבות ריבוי המקרים בהם נשכחו ילדים ברכב, החליט יגאל ליצור מדבקות ולחלקן לילדי הגנים והמעונות במועצה זאת על מנת שהם יעבירו את המדבקות להוריהם.

תושבים עם מדבקה

"אני מקווה שזה יתרום להעלאת המודעות ולהצלת ילדים, אפשר להדביק את המדבקות על ההגה, על תא הכפפות ואפילו על הפלאפון", סיפר יגאל והוסיף שתגובות ההורים לא איחרו לבוא והיו חמות ואוהדות.

תחילת אכיפה וניקוי עשבייה במגרשים ריקים

לאחר שחולקו מכתבי התראה על ידי המועצה לבעלי מגרשים ריקים שלא ניקו את שטחם, פתחנו השבוע באכיפה שתתרחב ביישובי המועצה.


כידוע, העשבייה המצטברת במגרשים הריקים מהווה מפגע סביבתי עבור השכנים הצמודים לאותו מגרש וכאמור החל מבצע ניקוי נרחב של עשבייה.

8d0b81e3-6f47-4566-8c2d-63d772372cb0


בהמשך יוטלו קנסות על בעלי מגרשים שמזניחים את הטיפול במגרשים הריקים.

יש להבהיר כי כי המועצה אינה מבצעת ניקיון ופינוי פסולת ממגרשים פרטיים הנמצאים באחריות בעליהם. המועצה מנקה עשבייה לפנים משורת הדין ותחייב את בעלי המגרשים שלא עשו כן בעלות הניקיון לאחר שקיבלו התראה. העשבייה תפונה לקצה המגרש.

 

 

תנופת בנייה: פארק אזורי חדש מוקם ביישוב בת הדר

השבוע החלו עבודות להקמת פארק אזורי חדש אשר יוקם בכניסה ליישוב בת הדר ויכלול מתחמי ספורט אקסטרים לבני נוער, פינות גן ופנאי להורים וילדים ומתקני כושר.

6a20e17a-06e9-4b14-8904-93ce7833b770

במסגרת העבודות יוקמו בפארק שני מתחמי ספורט אתגרי ייחודים בדמות מתחם "פאמפטראק", ומתחם "וויליפארק", מתחמים אשר הפכו לחוויה אטרקטיבית ברחבי ישראל. מתחם ה"פאמפטראק" הוא מתחם מסלול רכיבה הבנוי על תלוליות וסיבובים מוגבהים אשר ניתן לרכוב בו באמצעות אופניים ללא הצורך בדיווש אלא בשימוש בתנועות גוף ואיזון. הרכיבה ב"פאמפטראק" מתרגלת את טכניקת הרכיבה ותורמת לפיתוח הקואורדינציה, אימון השרירים ופיתוח שיווי משקל עבור ילדים ובני נוער.

הקמת הפארק היא בשורה משמעותית עבור תושבי בת הדר ותושבי המועצה בכלל. הפארק יגדיל באופן ניכר את אפשרויות הפנאי של תושבי המועצה בכלל ושל בני הנוער בפרט, ויהווה אבן דרך נוספת בדרך לפיתוח המועצה כולה.

לצד מתחם ה"פאמפטראק", ייבנה גם מתחם "וויליפארק", מתחם החלקה חדשני שניתן ליהנות בו באמצעות סקייטבורד, רולר בליידס ואפילו כלי רכיבה לילדים.

עבודות הפיתוח, אשר צפויות להסתיים בעוד כשלושה חודשים, יכללו מלבד להקמת מתחמי הרכיבה ומתקני הכושר גם עבודות תאורה, גינון, סלילת מדרכות ושבילים, התקנת הצללות וריהוטי גן וכן קרצוף וריבוד הכביש הראשי המוביל לפארק.

בשנה האחרונה הקמנו ברחבי המועצה חמישה מגרשי שחב"ק (מגרשי כדורגל סינטטיים מקצועיים העומדים בתקנות פיפ"א), אך מעבר לכך היה לנו חשוב לייצר עבור תושבי המועצה תשתית נוספת המספקת עבורם פעילויות ספורטיביות מגוונות, חיוניות ומאתגרות.

החלו העבודות להקמת גן שעשועים חדש במשען

אני שמח לבשר שבשיתוף הוועד המקומי של המושב, פתחנו השבוע בעבודות להקמת גן שעשועים חדש בצמוד למגרש הספורט במושב.

a5e4194f-6a60-46c3-8911-f2ce9b7560f7

גן השעשועים ישתרע על שטח של כ-1000 מ"ר ויכלול מתקני כושר, מתקני שעשועים לילדים ומתקני אקסטרים.

בנוסף, יותקנו לנוחיותכם הצללות ודשא סינטטי לאורך כל הגן.

שיפוץ גני הילדים "חרוב" ו"רעים" במושב משען

במסגרת ההכנות לפתיחת שנת הלימודים התבצעו השבוע עבודות שיפוץ בגני הילדים "חרוב" ו"רעים" במושב משען, תוך מיפוי הליקויים והבקשות מצד צוותי החינוך של הגנים.

בגן "חרוב" נצבעו כל קירות המבנה ותוקנו ליקויים במעקה הבטיחות בכניסה לגן ובשער החצר, ובהמשך יותקנו 50 מטרים של דשא סינתטי.

b718e2a5-9a8a-4a67-96fd-1f29726fe972

כמו בגן "חרוב", גם בגן "רעים" נצבעו כל קירות הגן, הוצאו מתקני חצר לא בטיחותיים ותוקנו אבני הקרמיקה בשביל הכניסה לגן. בנוסף, תוקנו ספסלי החצר ודלת הממ"ד והתבצע איטום מחדש של חלונות הגן.

הילדים שלנו ראויים לתשתיות הטובות ביותר.

שלבים אחרונים בעבודות פיתוח בית הספר שקמה-דרכא!

בימים אלו מתבצעות עבודות נרחבות בשיתוף משרד החינוך של בניית מבנה בעל 8 כיתות לימוד ממוגנות, שירותים, חדרים פרטניים וחדר עזר בבית הספר "שקמה-דרכא" בקיבוץ יד מרדכי. מדובר בשלבים האחרונים בעבודות פיתוח התיכון.

adf6b17d-8c8f-4bf3-8456-84e1aaadc456

גודל המבנה יעמוד על כ-1000 מ"ר ויתווסף למבני הכיתות בבית הספר. בנוסף מתבצעות עבודות פיתוח נוספות הכוללות ריצוף, בניית מדרגות, סלילת שבילים, יציקת קירות תומכים, הצבת מסלעות, התקנת דשא סינטטי ועוד.

העבודות צפויות להסתיים בשלושת השבועות הקרובים ובית הספר ייפתח כמתוכנן ב- 1.9.20.

דרייב-אין רק לילדים? מבוגרים, הגיע תורכם!

קבלו את לוח ההופעות לחודש אוגוסט בדרייב-אין למבוגרים ברחבת המועצה - סדרת מפגשים מוזיקלים וספרותיים.

לפרטים נוספים והרשמה >>>

חדשdrive in אוגוסט מבוגרים פרסום

יום הבירה הבינלאומי מגיע לחוף אשקלון!

פרסום יום הבירה 2020 מתוקן

ניידת השמחה אצלכם בבית!

לאורך כל חודש רוגוסט תסתובב ביישובים ניידת השמחה של המועצה ותביא איתה עד לסף דלתכם מוזיקה, בובות ענק ובעיקר אווירה טובה!

שימו לב כי שעת ההגעה המדויקת תתואם מול רכזי התרבות של היישוב.

מאווררים לכם את הקיץ!

0c223e2f-dce7-4388-a87d-ef3f00f840b9

תערוכת הלגו הבינלאומית במחיר מיוחד לתושבי חוף אשקלון

לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים >>>

תערוכת הלגו 2020 פרסום חדש

צריכים טרמפ לים? חכו לאוטובוס הצהוב! 

למידע אודות ימי ושעות הפעילות של האוטובוס הצהוב >>>

טיזר 2

 

סטריפ תוצרת מקומית

"סיפורים ועגילים"

השבוע בפינת העסקים המקומיים, הכירו את אירית דגמי ממושב כוכב מיכאל, בעלת סטודיו לעיצוב עגילים וחנויות און ליין.

שם מלא: אירית דגמי

יישוב: כוכב מיכאל

במה את עוסקת? בעלת סטודיו לעיצוב עגילים, חנויות און ליין ואירוח ביתי שנקרא "סיפורים ועגילים". באירוח אני מופיעה עם "סובב אירית" סיפורי חיי אשר חלוקים בין עולם האון ליין לאוף ליין ומשלבת בו קטעים מתוך ההופעות שלי.

היכן ממוקם העסק שלך? רחוב הדקל 108 כוכב מיכאל (בווייז: העגילים של אירית דגמי - ניתן לתאם מראש)

ספרי לתושבים קצת על העסק? "סיפורים ועגילים" נולד בפברואר 2020 קצת לפני הקורונה כשפנתה אליי מדריכת טיולים וביקשה להביא אליי סיורים. הספקתי לארח עד כה שלושה סיורים. מן הסתם את הסיפורים הפסיקה הקורונה בבת אחת אבל את העגילים המשכתי למכור און ליין בעזרת משלוחים מדלת לדלת וגם השקעתי בפיתוח חנויות און ליין באתר שלי ובאתר אטסי.

64e0879a-15f9-452d-818f-dcc669c70de2

העסק שלי הוא דמותי בכל המובנים. בגילי (69) אני  מעזה קצת יותר מבנות גילי מאחר ואני לא מסכימה להישרך מאחור בנושא הקידמה הדיגיטלית שמסייע בידי להיות בטוחה ולנהל עסקים בזירת האון ליין.

מתי הוקם העסק? עיצוב העגילים הוקם בינואר 2019

במה מיוחד העסק שלך מעסקים דומים? העסק שלי מיוחד בכך שהוא גם חזק ברשת (אינטרנט) וגם עוצמתי במפגשי האוף ליין כשאני מארחת בביתי ומחברת את כל העולמות בסיפור אחד בן שעה המכיל חיים שלמים מורכבים ומרתקים שלא תוכננו מן הסתם.

משפט מנחה/תובנה שמלווה אותך מאז הקמת העסק: להמשיך להיות מי שהייתי רגע לפני שהאורחים נכנסו אליי הביתה.

מסר לתושבי המועצה: מי שמכיר אותי יודע שאני נותנת מקום ראשון לשת"פים עם עסקים בחוף אשקלון. תמיד אחבר בין העסקים לאנשים שיבואו אליי, הייתי רוצה שעוד אנשים ינהגו כמוני ותמיד יזכרו שאפשר לעזור לעוד עסקים להתפרנס. אני אישית רק מרוויחה מזה גם בפן הרוחני וגם בפן הכלכלי. אשמח להעניק הנחה ניכרת לתושבי המועצה האזורית חוף אשקלון (פרטים בפרטי).

שעות פעילות ופרטים ליצירת קשר: אני נמצאת כמעט תמיד על הווטסאפ, פייסבוק. זמינה בטלפון מ-8.00 בבוקר עד 19.00 בערב. במידה ולא עניתי ניתן להשאיר הודעה ואחזור.

מספר נייד: 0523611516 / אי מייל: [email protected]

כתובת האתר: WWW.IRITDIGMI.COM

27d1265e-cc1b-4561-8b98-fe78a368f44e

רוצים שגם העסק שלכם יופיע בעלון השבועי? ניתן ליצור קשר במייל [email protected] 

תמונה מעודכנת 090820

ילדי נתיב העשרה מקבלים את פניה של ניידת השמחה 
צילום: גלי זיו ביטון

לתמונות נוספות היכנסו לעמוד האינסטגרם המועצתי >>>

שמחים להציג בפניכם פינה שבועית, חדשה ומיוחדת - חידת השבוע בחוף אשקלון!

עד כמה אתם באמת מכירים את ההיסטוריה של המועצה?

בשיתוף הפלטפורמה השיתופית "סיפור מקומי" אשר משמרת את היסטוריית המועצה, נעלה אחת לשבוע חידה היסטורית ומעניינת הנוגעת לאחד היישובים.

והשבוע>>>
נראה אתכם יודעים מי המצולם בתמונה ומה הקשר שלו למושב כוכב מיכאל?

לתשובה המלאה באתר "סיפור מקומי" בו תוכלו לעיין במידע נוסף אודות היישוב שלכם: https://bit.ly/2Pt3tar 

1272956_10151795607223190_2047183379_o1544438000

עיצוב מוכן

להצטרפות לקבוצות ה-WhatsApp היישוביות >>>