דלג לתוכן העמוד

קצת מהשבוע שהיה במועצה- 3.1.2019

בס"ד

כ"ו טבת תשע"ט, 3.1.2019

 ניידות הסיור החדשות      

מרכז השיטור הקהילתי במועצה קיבל בימים אלה שתי ניידות סיור חדשות במקום שתי ניידות ישנות. בסך הכל, במועצה יש שלוש ניידות סיור שמגיעות לכל 21 ישובי המועצה ומהוות כוח עזר חיוני לעבודת הביטחון השוטפת ומגבירה את הנוכחות והבולטות בשטח. מפקד השיטור הקהילתי במועצה, רס"מ שלומי מגוז, איחל נסיעות טובות ומוצלחות לשוטרים ולמתנדבים.

ראש המועצה, איתמר רביבו, אמר: "אנשי השיטור הקהילתי והמתנדבים עושים עבודת קודש ופעילותם תורמת רבות גם להגברת הפעילות האיכותית במרחב, גם מעצימה את תחושת הביטחון של התושבים וגם מחזקת את החוסן הקהילתי. יישר כוח על פועלכם".

זה המקום לציין שבמסגרת ההתנדבות במתמי"ד- "מתנדבים במדים" של מג"ב במועצה- יש 91 תושבים ותושבות שלוקחים חלק בפעילות הביטחון השוטף. בנוסף, בבסיס המתנדבים של מג"ב מעורבים גם תלמידים במסגרת "מחויבות אישית" של ביה"ס, שתורמת גם להעצמת בני הנוער, הישובים והמועצה.  בימים אלה בסיס ההפעלה קורא לכם להצטרף לשורותיו.

לפרטים: רס"מ ירון בן סעדון מפקד בסיס ההפעלה- 050-5067209/ מש"ק המועצה- רס"מ שלומי מגוז 050-6273698.

20181231_102857

שומרים על הבית- רס"מ מגוז ורס"מ בן סעדון

 

 קול קורא- בואו לקחת חלק בשוק האיכרים  

ראש המועצה, איתמר רביבו, פנה השבוע לבעלי עסקים, יזמים וחקלאים במועצה להשתתף בקול קורא שמטרתו לקיים שוק איכרים במועצה לאורך השנה. "מועצה אזורית חוף אשקלון מעודדת קיום אירועים ופעילויות בתחומי התרבות והתיירות שמטרתם בין היתר, חיזוק ענף החקלאות המקומית.  במסגרת זו מוצג קול קורא ליזמים, תושבי המועצה, זאת בהתאם לחזון המועצה ותכניות העבודה של אגף התיירות במועצה", כתב ראש המועצה בקול הקורא שנשלח לתושבים.

מטרת הקול הקורא היא פיתוח הזדמנויות חדשות לשיווק ישיר מצד מגדלים בשווקים המקומיים באמצעות סיוע ליצרנים וחקלאיים הפועלים באופן עצמאי להתאגד תחת פעילותו של שוק איכרים ולהגדיל בכך את היקף קהל היעד. הבקשות שיגיעו ידונו על ידי וועדה מקצועית והיא זו שתאשר את ההשתתפות בשוק האיכרים.

יזמים מוזמנים להגיש הצעותיהם לקיום שוק איכרים ומכירה של תוצרת חקלאית מקומית עד תאריך 07/01/19 , ח' שבט תשע"ט.

ניתן לפנות למנהלת התיירות במועצה, נטלי מלכה:  054-8324444  דוא"ל: Nathalie@hof-ashkelon.org.il

כל הפרטים- בקישור הבא: https://www.hof-ashkelon.org.il/news/471/

20180719_105713

טעמים, ריחות וצבעים (תמונה להמחשה)

 

 חגיגה עברית ב"ניצן"  

השבוע ציינו בביה"ס "ניצן" בקיבוץ ניצנים את יום הולדתו של מחייה השפה העברית אליעזר בן יהודה. ילדי כיתה ד' 1 בהובלת המחנכת ורכזת שפה, שושי פלפל, הכינו פעילויות לימודיות ובמשך ארבע שעות קיימו פעילויות בנושא עברית ביניהן חידות, הפכים למילים מתחרזות, ניבים ופתגמים, מילים מעוברתות ונחשפו לעברית המקראית, דרך חז"ל ותקופת ימי הביניים.

מנהלת ביה"ס איזבל שרון: "הפעילויות הותאמו לשכבות הגיל השונות. התלמידים למדו דרך משחקים שהכינו חבריהם והעשירו ידיעותיהם בנושא השפה העברית. ראשי התיבות נלמדו, למשל, דרך משחק זיכרון, מילים נרדפות אשר שובצו בלוח בינגו". בתום יום הלמידה- השיבו תלמידי כיתות ג'-ו' על חידון אינטרקטיבי.

img-20181230-wa0168

חוגגים את השפה העברית

 

  "ידיעות אחרונות": מנכ"ל "כפר סילבר"- מהאנשים החברתיים ב-2018      

המועצה האזורית חוף אשקלון מברכת את שמעון סולומון, מנכ"ל כפר הנוער "סילבר", שנבחר השבוע על ידי עיתון "ידיעות אחרונות" לאחד מ-50 האנשים החברתיים ב- 2018. בעיתון נכתב כי סולומון "הוביל את כפר הנוער להישגים לימודיים וחברתיים משמעותיים בזכאות לבגרות, התנדבות ועוד". 

ראש המועצה, איתמר רביבו, אמר: "'כפר סילבר' הוא תיכון שחרט על דיגלו קידום מעורבות קהילתית לצד הישגים לימודיים. אני מברך את שמעון על ההישג שמביא גאווה גדולה לסגל החינוכי בכפר סילבר, לתלמידים והוריהם וכמובן למועצה שלנו". 

בין ההישגים שהוביל  סולומון בשיתוף המועצה ורשת החינוך WORLD ORT:

-עלייה של 20% בשנה האחרונה בזכאות לתעודת בגרות (72%) מעל לממוצע הארצי.

 -עליה של 60% מקרב בוגרי הפנימיה בכפר הנוער המתנדבים כיום בשנת שירות ומכינות קדם צבאיות.

-פיתוח תכנית פיילוט לימודית ייחודית ברמה הארצית "בשביל ישראל-מסע לבגרות מלאה".

-פיתוח תכניות התנדבות בקהילה וייצוג מדינת ישראל בתחרות בין לאומית של אונסק"ו, שבמסגרתה הציגו תלמידי כפר "סילבר" את החיים במציאות של בלוני תבערה ושריפות יומיומיות לצד כמיהה וקריאה לשלום (הסרטון בהמשך הדף).

סולומון אמר השבוע: "כפר סילבר עשה כברת דרך ארוכה ויפה בשלוש השנים האחרונות והגיעה להישגים רבים, כל זאת תוצאה של עבודת צוות משותפת של אנשי הכפר ושיתוף פעולה הדוק ומשמעותי עם הגורמים המקצועיים השונים במועצה האזורית חוף אשקלון ועם רשת החינוך WORLD ORT קדימה מדע אליה אנו משתייכים.  אני שמח על הזכייה ומקדישה לכל השותפים בהצלחת הכפר".

מנהלת אגף החינוך במועצה, יפית בוכריס: "שמחים שיכולנו להיות חלק אינטגרלי מהמהפך החברתי של כפר סילבר. שמעון הוא איש חינוך בכל רמ"ח  איבריו ואנו שמחים לעבוד איתו בשיתוף פעולה מלא לקידום כלל אוכלוסיית התלמידים במועצה".

2019-01-01 14.45.54

גאווה למועצה (מתוך ידיעות אחרונות)

 

  קבלן פינוי אשפה חדש      

המועצה החליטה לסיים את התקשרותה עם קבלן האשפה לאחר דין ודברים.

במקביל, נחתם הסכם חדש עם חברת "ג.א.ן תברואה", אשר החלה בעבודה ביום שלישי השבוע.

מרלין סבן מ"מ מנהלת אגף איכות הסביבה אמרה: "יצאנו למהלך זה כאשר לנגד ענינו ניצבת ההקפדה על השירות האיכותי והמיטבי לתושב.

ראוי לציין שיחולו שינויים בימי הפינוי במספר יישובים (טבלת פינוי מעודכנת תפורסם בהמשך)".

לנוחיותכם, מצורף מספר הטלפון של מחלקת התברואה- 08-6775518.

משאית

סדר חדש בניקיון

 

  פתיחת הרישום למוסדות החינוך  

אגף החינוך במועצה נערך בימים אלה לפתיחת הרישום לשנת הלימודים תש"פ.

הרישום לגני הילדים יחל ביום ראשון, כ"ט בטבת תשע"ט 6.1.19 ויימשך עד ליום רביעי א' אדר תשע"ט 15.2.19.

הרישום לכיתות א' יחל ביום שני א' בשבט תשע"ט 7.1.19 ויסתיים ביום ראשון בתאריך ע"א בשבט תשע"ט 27.1.19.

הרישום יבוצע, כמו בשנים הקודמות, באתר המועצה בהליך פשוט ויעיל שהוכיח את עצמו.

לנוחיותכם, מצורף הקישור לרישום באינטרנט, שייפתח כאמור בשבוע הבא:

https://www.eprsys.co.il/EPRPayments/hin/entery1?rshut=200

20190103_173622

הרשמה יעילה באתר המועצה

 

 חוסן עצמי     

במושב מבקיעים קיימו לאחרונה סדנת קרב מגע בהנחיית שלומי מויאל שמטרתה חיזוק החוסן החברתי. "אנחנו מאמינים שעבודה בשגרה על החוסן החברתי בונה יכולת התמודדות מיטבית בשעת חירום", אמרה חיה בוקובזה ממלאת מקום מנהלת מרכז חוסן במועצה. השיעור לקהילה התקיים בשיתוף אלה נזר שנהב מוועד המושב.

img-20181230-wa0102

בונים את החוסן

 

  הרצאת אורח ב"בני יששכר"  

ח"כ יהודה גליק ביקר ביום חמישי שעבר בבית הספר "בני יששכר" ודיבר על התקופה הגדולה בה אנו חיים: על חזרת עם ישראל לארצו, הקמת המדינה, קיבוץ הגלויות וכל זה, לשיטתו, היא לא אחרת מאשר התגשמות חזון הנביאים והופעת תהליך הגאולה. "שיחה זו היא חלק מתכנית שנתית שיחות והרצאות של מדענים ואנשי רוח להרחבת הדעת והמחשבה", אמר רב הישיבה משה ויצמן.

img-20181227-wa0124

ח"כ יהודה גליק עם התלמידים

 

 יום עיון לעובדי המתנ"ס   

השבוע סיכמו אנשי צוות מתנ"ס חוף אשקלון עוד שנה של פעילות עם השותפים בעיריית ת"א. צוותי החינוך בבתי הספר,הגנים והמעונות של המתנ"ס צפו בהצגה בתיאטרון "הבימה", צוות המתנ"ס יצא ליום עיון ב"שביל העצמאות" וקיים סיור לימודי ב"הבימה" וצוות בי"ס ניצן יצא לסיור למוזיאון ת"א.

מנכ"ל המתנ"ס, יוסי דהרי: "אין ספק כי הביקורים חיזקו את הקשר והשותפות עם העיר המדהימה ת"א. תודה למנהלת השותפות ענת אייזיק כספי על אירוח משמעותי ושותפות אמיתית. נמשיך בכל הכח גם בשנת 2019".

2019-01-01 14.30.22

צוות המתנ"ס

 

  צפו: הסרטון של תלמידי "כפר סילבר" הוקרן ביום השלום הבין לאומי    

תלמידי החוג לתקשורת בכפר הנוער "סילבר" יצרו סרטון על טרור העפיפונים והרס השדות לצד אופטימיות והתקווה לשלום. נושא הסרטון ,"רובוטים ורחפנים בשירות השלום", מצליח להעביר בדקה וחצי את מחאת התלמידים על שריפות הענק לצד הרצון לעתיד טוב יותר. הסרטון זכה לכבוד רב והוקרן בטוניס עם עוד 9 סרטונים מכל העולם במסגרת "יום השלום הבין לאומי" של אונסק"ו. בשבוע שעבר, הוקרן גם בפריס במסגרת אירוע של הארגון בפריס.

יפית בוכריס, מנהלת אגף החינוך: "התלמידים שלנו מוכיחים שוב שגם הם יכולים להציע כלים, מחשבו בנוגע לסכסוך ולמידה רלוונטית תוך סולידריות היא אחד היעדים שמערכת החינוך שלנו מובילה אליהם".

לסרטון ליחצו כאן: https://www.youtube.com/watch?v=zJh0ypjuyYc

2019-01-02 12.05.31

הכתבה השבוע ב"ידיעות אחרונות"

 

  צפו: רקדני הברייקדאנס שלנו    

חוג הברייקדאנס במתנ"ס חוף אשקלון, בהדרכתו של פוטר, הוא אחד האהובים על ילדי המועצה. לפני כשבוע השתתפו רקדני החוג בפסטיבל "ריספקט"בראשון לציון - תחרות ארצית של ברייקדאנס לזוגות. יוסי דהרי, מנכ"ל המתנ"ס, שמח לעדכן כי נציגינו הגיעו עד לשלב המכובד של שמינית הגמר מתוך עשרות זוגות (עד גיל 18) ואמר: "כל הכבוד לרקדני הברייקדאנס הצעירים של בת הדר שייצגו את חוף אשקלון בכבוד רב".

לסרטון ליחצו כאן: https://youtu.be/5VTSTQR_FsE

 

  פרשת השבוע      

בפרשת השבוע "וארא" בורא עולם אומר למשה להכות את היאור וכל מי מצרים ייהפכו לדם.

משה רבנו מסרב להכות את היאור ושולח את אהרון אחיו. כל זאת מדוע?

משה רבנו טען שהיאור הגן עליו כאשר היה בתיבה והוא אינו יכול להיות כפוי טובה למי שעשה לו טובה.

מכאן אנו רואים שצריך להוקיר טובה אפילו לדומם.

שבת שלום.

 

 כבר ביקרתם בדף הפייסבוק שלנו ? 

https://www.facebook.com/hofashkelonsheli

 

לארכיון "קצת מהשבוע שהיה"-  ליחצו כאן:  https://www.hof-ashkelon.org.il/412/

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il

2019-01-02 16.03.16