דלג לתוכן העמוד

קצת מהשבוע שהיה במועצה- 10.1.2019

2019-01-10 14.57.05

בס"ד

ד' שבט תשע"ט, 10.1.2019

 מפגש "פורום המנהלים" עם ראש המועצה 

אגף החינוך במועצה, בניהולה של יפית בוכריס, מכנס אחת לחודש את פורום מנהלי בתי הספר היסודיים והתיכונים שלנו לטובת התייעלות ושדרוג המערך הלימודי.

ראש המועצה, איתמר רביבו, השתתף בראשית השבוע בישיבת פורום המנהלים שהתקיימה במועצה. "הכרתי מקרוב את המנהלים והמנהלות שלנו ולמדתי על היעדים החינוכיים. אני מאחל להם הצלחה רבה כמי שעומדים בחוד החנית של המועצה- מערכת החינוך. הצלחתם היא הצלחת ילדינו", אמר ראש המועצה.

2019-01-06 16.46.59

מקדמים תכניות ביחד

 

 

  טקס העברת המקל  

ביום ראשון השבוע התקיים טקס העברת המקל החגיגי, בו הוסמכו רשמית הוועדים החדשים ביישובי המועצה. מדובר במפגש היכרות ולמידה אודות התפקיד החדש.

ראש המועצה, איתמר רביבו, פתח את הערב ואמר כי המפגש נועד להקנות לוועדים החדשים כלים לניהול ענייני היישוב. "תפקידם של הוועדים, שמייצגים את קהילות חוף אשקלון, הוא חיוני מאוד בתפקוד המועצה למתן שירות מיטבי לתושב. אני מאחל לכם עשיה ברוכה, שיתוף פעולה פורה והצלחה", אמר ראש המועצה.

סמנכ"ל המועצה מעוזיה סגל, אמר כי תפקיד ראש הוועד הוא חשוב ומהווה גשר בין התושבים והמועצה.

ניתאי קרן מחברת "טנא" יועץ ומלווה קהילות, סיפר בהרצאה על חשיבות תפקידם כמנהיגים בישובים ועל האתגרים הקהילתיים העומדים בפניהם.

היועצת המשפטית במועצה, השופטת בדימוס נחמה נצר, דיברה על הצדדים והאתגרים המשפטיים בהתנהלות הוועד והשיבה על שאלות.

גזבר המועצה אלעד פרץ הסביר על מבנה התקציב.

ערב זה הוא תוצר של שיתוף פעולה בין המחלקה הקהילתית באגף רחו"ק לבין המחלקה המוניציפלית במועצה.

מארגני הערב ציינו: "היה מרגש לראות את הנוכחות המרשימה של חברי הוועדים והצימאון של המשתתפים ללמוד ולהעמיק לקראת מילוי תפקידם החשוב. מלאכת הניהול של הוועד המקומי הופכת עם השנים למורכבת יותר ולכן מתוכננים עוד מפגשי העשרה, לימוד וגיבוש במהלך השנה. כל וועד שיהיה מעוניין, יוכל לקבל ליווי מקצועי בתחילת דרכו".

צילומים באדיבות: ציבלה סילברמן ואורי דרורי

ראש המועצה

ישובים חזקים= מועצה חזקה

img_0703

 

 

 טעים להכיר: קפיטריה חדשה בתיכון "שקמה"  

בשבוע שעבר נפתחה בשעה טובה הקפיטריה החדשה בתיכון "שקמה" שבקיבוץ יד מרדכי. הקפיטריה, שנושאת את השם "מפגש הקשוש", משרתת את תלמידי התיכון והסגל החינוכי. התשלום נעשה באמצעות הטענת "כרטיס נטען". מנהלת התיכון אופירה גל מסבירה: "הרעיון הוא שהתלמידים לא יסתובבו עם כסף מזומן בביה"ס וגם לייעל את תהליך המכירה".

החברה כלכלית של המועצה האזורית חוף אשקלון מסרה לאחרונה את מבנה הקפיטריה לביה"ס. המבנה, שעלותו כ-100 אלף שקלים, משתרע על 35 מ"ר וכולל שלושה חלקים: דלפק המכירה, מטבח וחדר שירות. הזכיינית שנבחרה להפעיל אותו, נעמה פרץ, אמרה: "אנו מכינים את המזון עם הרבה אהבה והתגובות מצד התלמידים מאוד טובות".

התפריט הורכב בהמשך להנחיות חוזר מנכ"ל לאורח חיים בריא ובשיתוף ועד ההורים, הנהלת בית הספר ומפעילי הקפיטריה. אז מה בתפריט?  בגטים עם שניצל, המבורגר, קציצות, שקשוקה, סלטים ומרקים חמים. כל המזון מבושל במקום, כולל אפיית הבגטים הטריים. בקפיטריה זו לא מוכרים משקאות ממותקים אלא מים מינרלים או מים בטעמים.

מנהלת אגף החינוך במועצה האזורית חוף אשקלון, יפית בוכריס: "לפי פירמידת מאסלו, הדרך למימוש עצמי מבוססת על קיום הצרכים הבסיסיים וככל שנאריך את יום הלימודים לקיום חוגים, מקהלה והעשרה, נידרש לשירות זה יותר ויותר. אני מברכת את וועד ההורים על היוזמה הברוכה ואת הנהלת ביה"ס על הנחישות בהקמה וההפעלה, תוך שמירת העקרונות על אורח חיים בריא".

המנהלת אופירה אמרה כי הקפיטריה פועלת לשביעות רצון התלמידים והודתה בהזדמנות זו לוועד ההורים הקודם, ארי ליפשיץ, על הסיוע. 

20190108_092837

20190108_092338

חמים וטעים...מה לשים לך בבאגט? 

 

 

  הסיפור שלנו  

המחלקה הקהילתית במועצה החלה בימים אלה במיזם חדש שנקרא "סיפור אחר", שמטרתו הקמת ציר זמן ממוחשב שיספר את סיפור המועצה ויישוביה.

התוכן יעסוק באירועים חשובים ומכוננים בחיי הקהילה ובמועצה לאורך השנים כולל תמונות ישנות וחדשות. אתם, התושבים, יכולים להיות שותפים מלאים לתהליך ולהוסיף נושאים וזיכרונות  דרך עיניכם והסיפור הפרטי שלכם ובכך להעשיר את הארכיון המועצתי.

שקד מהמחלקה הקהילתית אמרה: "אנו מאמינים כי היכרות עם ההיסטוריה של הישובים במועצה תתרום לחיזוק הגאווה האזורית ותנציח את מורשת המקום כבסיס להתחדשותו, בבחינת 'הסיפור חי כל עוד מספרים אותו".

אז מה עושים? מחפשים תמונות ישנות (רצוי לצרף את שם הצלם), מציינים את שם האירוע ובאיזו שנה הוא צולם ולשלוח לכתובת:

 dovrut@hof-ashkelon.org.il

בצילומים- גברעם (באדיבות יהודה רוטשילד), ניר ישראל (באדיבות משפחת קימל), בתי קבע בגיאה, כפר סילבר ומכוורת יד מרדכי. 

2018-12-31 11.52.13

סיפור מקומי- אוספים ומתעדים.

 

 

  מצטיין הנוער של המועצה  

שגיא חיים, תלמיד י"ב מתיכון "שקמה" ותושב כוכב מיכאל, הוא מדריך בתנועת הנוער "בני המושבים", פעיל במועצת הנוער ומעורב מאוד בקהילה המקומית. בשבוע שעבר שגיא נבחר למצטיין של המועצה וקיבל את אות מחוז דרום ליקרי הנוער ופעילים מצטיינים תשע"ט.

מנהלת תחום הנוער, שירן שושן: " מעורבותם של בני הנוער בקהילה המקומית והאזורית הוא מתפקידנו החינוכיים החשובים ביותר. כך נולדים וקמים מנהיגים. שגיא הוא פעיל מצטיין אשר מהווה דוגמא לפועלם של בני הנוער במועצת הנוער, תנועות הנוער, בקהילות ובחיים החברתיים בבית הספר ועל כך ראוי להערכה רבה".

המנהלת שלו, אופירה גל, הוסיפה: "פעילות הנוער היישובית הינה נר לרגליו ובאה לידי ביטוי בכל הפעילויות שהוא עושה. בצניעותו ובנועם הליכותיו הוא חביב על כולם ותורם מאוד לנוער ". שגיא אמר לאחר הטקס: "אני מודה למחלקת הנוער, לרכז תנועת 'בני המושבים' אוהד צ׳רניס ולמד"בים הגר ופלג על התמיכה הרבה והעידוד. לכבוד הוא לי היה לקבל את האות".

2019-01-07 11.41.03

כבוד לשגיא ולמועצה

 

 

 

 

  השתלמות עובדי אגף החינוך  

בשבוע שעבר, רגע לפני פתיחת הרישום לגני הילדים ולבתי הספר, יצאו עובדי אגף החינוך במועצה ליומיים של השתלמות ורענון במכון "ון ליר" בירושלים. במסגרת זו התקיימו הרצאות מגוונות אשר מטרתן היתה למידה והעשרה. שני הנושאים העיקריים בהם עסקה ההשתלמות הם: "טיפוח מיומנויות חברתיות-רגשיות במערכת החינוך" ו"ניהול מיטבי של הפיתוח המקצועי וההדרכה במערכת החינוך".

במסגרת זו, התקיים גם סיור מודרך ברחובותיה הציוריים של ירושלים ובאגף החינוך סיכמו שההשתלמות היתה מגבשת, מעשירה ומקצועית. מנהלת האגף, יפית בוכריס: "מתוך תפיסה חינוכית של שקיפות ושותפות, אנו באגף החינוך מאמינים בהתחדשות מתמדת והכרת עומק בתהליכים החינוכיים שאותם אנו מובילים במועצה. למדנו, העמקנו והחכמנו ביומיים מעוררי השראה. תודה לצוות היקר על השותפות הנפלאה והמשך עשיה חינוכית לטובת כלל ילדי המועצה".

facebook_1546954157304

למידה מקצועית 

 

 

 "יום מגמות" מרתק לתלמידי החטיבה 

תלמידי החטיבה העליונה ב"שקמה" יצאו, כמדי שנה, ליום עיון בנושא מגמות הלימוד השונות. תלמידי מגמת תוכנה ביקרו בחברת הייטק העוסקת באבטחת מידע ופגשו באחד המייסדים- יובל דיסקין, ראש השב"כ לשעבר. תלמידי מגמת החינוך הגופני ביקרו במרכז הימי באשדוד והתנסו בפעילות חתירה בסירות.

תלמידי מגמת ערבית יצאו לסיור באולפן הטלויזיה של ערוץ 10. תלמידי מגמת המוסיקה ביקרו באקדמיה למוסיקה ומחול ע"ש רובין ביורושלים ופגשו בסגן נשיא האקדמיה, פרופ' מיכאל קלינגופר.

תלמידי מגמת קולנוע ביקרו באולפני הרצליה ובביה"ס אלון ברמת השרון, שם הוקמה מגמת הקולנוע הראשונה בארץ. תלמידי מגמת תיאטרון ביקרו בביה"ס למשחק בית צבי והשתתפו בסדנאות.

תלמידי מגמת ביולוגיה ביקרה כמדי שנה בבית החולים ברזילי כולל סיור בחדר המיון וצפיה בצינתור בזמן אמת. תלמידי מגמת מחשבת ישראל סיירו בישיבת הכותל לבנים ובמדרשת הרובע לבנות ובאתר החפירות בכותל המערבי.

תלמידי מגמת ניהול עסקי ביקרה במוקד 100 של המחוז הדרומי ופגשו סוכנת משטרתית ברשת האינטרנט וקיבלו הרצאה על שטרות מזוייפים ותלמידי מגמת מינהל וכלכלה סיירו בדפוס בארי ובמפעל נשר למלט. בביה"ס סיכמו את יום זה כמוצלח במיוחד. 

2019-01-08 10.50.21

סיור לימודי וחווייתי לתלמידים 

 

 

 שירות חדש בספריה 

הספרייה במועצה מציעה שירות חדש לתושבים- ספרים דיגיטליים בלחיצת כפתור. מה עושים? נכנסים לקישור, בוחרים את שם הספריה (חוף אשקלון באנגלית),, מקלידים אצ מספר המנוי שלכם/ן בספריה. לקבלת מספר המנוי שלכם בספריה ניתן להתקשר לספריה.

מנהלת הספריה רויטל לביא: "אנו מזמינים אתכם התושבים להנות ממגוון רחב של ספרים וכותרים היישר למחשב או לטלפון החכם. אם טרם עשיתם מנוי, זו ההזדמנות".

טלפון 08-6775566/7. דוא"ל: hofashkelon.lib@gmail.com 

היכנסו לקישור לספריה הדיגיטלית:     ליחצו כאן  

לוגו הספרייה הדיגיטלית סופי

ספר לבחור- בלחיצת כפתור

 

  לרמטכ"ל- בהצדעה  

הרמטכ"ל, רב אלוף גדי איזנקוט, סיים בימים אלה את הקריירה הצבאית וסיכם 40 שנות שירות. במפגש הפרידה של פיקוד דרום שהתקיים בשדרות, נכח ראש המועצה איתמר רביבו עם עוד ראשי רשויות שכנות.

"במפגש סקר הרמטכ"ל את המצב הביטחוני באיזור והדיתי לו בשמי ובשם תושבי המועצה על תרומתו למדינה ולביטחון מדינת ישראל והאיזור", אמר ראש המועצה.

2019-01-09 10.27.48

"תודה בשם תושבי המועצה על תרומתו למדינה"

 

 

  פותחים את העדשה  

מחלקת מתנדבים במועצה קיימה השנה קורס צילום לטובת מתנדבים ומתנדבות בני הגיל השלישי.

במהלך המפגשים, שהתקיימו בהדרכתו של הצלם אלעזר אמיתי, למדו החברים על סגנונות וזוויות צילום והתנסו בצילום בשטח.

שלהבת כהן, מנהלת תחום ההתנדבות במועצה, אמרה שבקרוב תתקיים תערוכת צילומים בה יציגו את פרי עבודתם. הצלמים- מתנדבים גם מצלמים ומתעדים את העשייה בישובים שלהם.

20181223_094546

בקרוב התערוכה

 

 

  כבר נרשמתם לשנת הלימודים תש"פ?  

נמשך הרישום באתר המועצה לגני הילדים וכיתות א' לשנת הלימודים תש"פ.

 לרישום ליחצו כאן  

 

 פרשת השבוע 

בפרשת השבוע, פרשת "בוא", אומרת התורה: "בוא אל פרעה כי אני הכבדתי את ליבו ואת לב עבדיו".

הכבדת ליבו של פרעה גרמה לכך שיקבל עוד מכות ואם כן, נמצא כי הכבדת ליבו נטלה ממנו את חופש הבחירה.

אלא כיוון שפרעה מרצונו לא רצה לשלח את עם ישראל לחופשי אלא מחמת המכות, נתן לו בורא עולם עוד מכה, שיבין שכדאי לו לשחרר

את העם מרצונו ולא מחמת המכות.

מכאן ללמדנו שבורא עולם נותן לכל אחד את חופש הבחירה.

שבת שלום. 

 

 כבר ביקרתם בדף הפייסבוק שלנו ? 

https://www.facebook.com/hofashkelonsheli

 

לארכיון "קצת מהשבוע שהיה"-  ליחצו כאן:  https://www.hof-ashkelon.org.il/412/

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il

2019-01-08 22.50.35