דלג לתוכן העמוד

קצת מהשבוע שהיה במועצה 17.1.19

2019-01-10 14.57.05

בס"ד

י"א שבט תשע"ט, 17.1.19

ביקור מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב  

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, איתמר רביבו, קיים השבוע פגישת עבודה והיכרות ראשונה עם עו״ד משה מור יוסף, מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב. במפגש נכח מנכ"ל המועצה דורון בן שלומי, גזבר המועצה אלעד פרץ וסמנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב, רן בנימין. מור יוסף אמר: "אני מברך את ראש המועצה הנכנס על תפקידו החדש. סקרתי בפניו את הפעילויות ושיתופי הפעולה המוצלחים שיש לרשות לפיתוח הנגב עם המועצה".

מור יוסף ציין עוד: "יש יתרות תקציב שניתן עדיין לנצלן ובינתיים אנו עובדים על החלטת ממשלה, שניתן יהיה ליישם גם בחוף אשקלון. יש גם תקציב ממשרד האוצר שבשבועות הקרובים נעביר אותו למועצה לטובת פעילויות הפגה. נראה שאנשי המועצה ייהנו מראש מועצה חדש ודינאמי ומלא אנרגיות חיוביות". ראש המועצה איתמר רביבו אמר כי הוא מצפה להמשך שיתוף פעולה פורה עם המשרד.

20190114_102632

מחזקים את שיתוף הפעולה 

 

השלמת ציוד ביטחון במוסדות חינוך  

מחלקת הביטחון במועצה השלימה בימים אלה את ההצטיידות במוסדות החינוך בישובים השונים. בכל גן ובכל בית ספר נתלו שלטים חדשים ובהם הסבר על הכללים והנהלים לפיהם יש לנהוג לקראת ביקור במקום. בנוסף לכך, לכל מוסד חינוכי חוברה מערכת אינטרקום בשער ולצידה "מצלמת אינטרקום" היקפית, המאפשרת תמונה רחבה של הכניסה למוסד החינוכי וגם נעילה חשמלית בשערי הכניסה.

יגאל מצרפי, קב"ט מוסדות החינוך במועצה, אמר כי הצטיידות זו משלימה את מערך הביטחון ההיקפי בכל מוסדות החינוך במועצה ומגדילה את ביטחון הילדים ואת תחושת הביטחון להורים.

img-20190110-wa0030

נעילה חשמלית, אינטרקום, מצלמות ושילוט

 

 

חייבים לזכור את העבר-לעתיד טוב יותר  

הקונגרס היהודי העולמי, אירגון בין לאומי המייצג מעל 100 קהילות יהודיות ברחבי העולם, יציין את יום הזיכרון הבין לאומי לשואה ולגבורה ב-27 בינואר. בכל העולם זוכרים ומזכירים באמצעות We remember# שהוא למעשה קמפיין זיכרן יום הזכרון העולמי, שמטרתו לרתום את המדיה החברתית ואת השפעתה לצורך העלאת מודעות ואת הידע בנושא השואה וכל נושא שינאת זרים למען פעילות חינוכית ערכית של הדור הצעיר במטרה לוודא שאכן לעולם לא עוד. הקמפיין הפך בשנה שעברה ל"ויראלי", כולל השתתפות ידוענים כמו גל גדות, קבוצת "מכבי תל אביב", מועדון הכדורגל "צ'לסי" ועוד. 650 מיליון איש נחשפו אשתקד לקמפיין זה.

הכוונה הפעם היא להפוך את הקמפיין לחוויה לימודית ולכן כל התמונות שייאספו מרשויות מקומיות ברחבי העולם יוצגו בתאריכים 23-27 בינואר במחנה ההשמדה אושוויץ בירקנאו וישודר בשידור חי בעמוד הפייסבוק של הקונגרס היהודי העולמי. גם ראש המועצה איתמר רביבו, עובדי המועצה נרתמו לקמפיין.

המועצה אזורית חוף אשקלון זוכרת !

רוצים לעשות לייק לפוסט?    ליחצו כאן 

2019-01-16 13.46.46

20190120_151337(0)

20190121_135438

2019-01-16 14.31.24

 

2019-01-16 13.48.58

חכל

20190121_140347

2019-01-16 13.55.00

2019-01-16 13.57.15

2019-01-17 11.49.54

 הקמפיין במועצה לזכר השואה.

בתמונות: ראש המועצה, המנהלים והעובדים

 

תחרות קדם אליפות מחוזית  

ביום חמישי שעבר התקיימה תחרות מקומית בג'יאג'טסו ברזילאי לילדים בגילאים 6 עד 10 באולם הספורט בקיבוץ ניצנים. מדובר בתחרות קדם אליפות מחוזית של הילדים משתתפים בחוג אומנויות לחימה במתנ"ס המועצה ובהדרכתו של המאמן אריאל אברג'ל.

הילדים, שמשתתפים בחוג זה בבת הדר ובקיבוץ ניצנים, עלו לזירה וניהלו קרבות מרשימים ביותר והפגינו יכולות ואסטרטגיה לקול תשואות ועידוד ההורים. מנהלת מחלקת הספורט במתנ"ס, סמדר בלדיגה, אמרה שהתחרות באומנויות לחימה היא חלק מהפעילות בחוג ויוצרת מוטיבציה להתקדם ולהתפתח בתחום תוך שמירה על כבוד הדדי.

ילדים המעוניינים להצטרף לאומניות לחימה מוזמנים ליצור קשר עם אריאל 0528334820

20190110_164803

מטפחים כשרונות מגיל צעיר

 

מטה הבטיחות מציג: "כישורי חיים בדרך"  

בשנתיים האחרונות התרבו באופן דרמטי הדיווחים על פגיעות של רוכבי אופניים - הן חשמליים והן בלתי-ממונעים - בהולכי רגל. במטה הבטיחות בדרכים של המועצה, בניהולו של מאיר ירמי, הוחלט לקיים פעילויות מגוונת לתלמידי חטיבות הביניים בנושא חשוב זה במטרה להעלות את המודעות לסיכונים ולהתנהל נכונה בדרכים. בשבועיים האחרונים התקיימה הפעילות באולפנא לבנות (בתמונה) וב"שקמה".

את המפגשים בתכנית נבחרה להוביל רחל פאר עם צוות שחקני התאטרון של "כישורי חיים בדרך". התלמידות והתלמידים התנסו והתאמנו בדרכים יצירתיות כמו מופע "דרמה בזהב" בשיתוף הקהל, אימפרוביזציות ועוד. "התלמידים גילו התעניינות רבה ואין לנו ספק שהתנסות מסוג הזה תישאר בזיכרונם ותשמש אותם בעת ההתנהלות העצמאית שלהם בכביש", אמר ירימי.

כישורי חיים בדרך

ידע שווה זה"ב

 

 כיצד ציורי הילדים הפכו למציאותיים?  

במסגרת שילוב תקשוב במשימת הערכה לכיתה ב' במקצוע מדע וטכנולוגיה, תלמידי כיתות ב' בבית הספר "שדות סילבר" למדו על בעלי חיים בסביבה ועל מאפייני חייהם. הם התנסו במשימה אישית המורכבת מדף חקר על בעל חיים והכנת יצירה של בעל החיים בדף צביעה ייחודי. לצורך מילוי דף החקר נעזרו התלמידים במקורות מידע מהרשת באמצעות אייפדים. בסיום החקר והצביעה, הדביקו התלמידים על בריסטול את דף החקר ודף הצביעה ואז התגלתה להם ההפתעה: דפי הצביעה של בעלי החיים נסרקים על-ידי אפליקציית Quiver הפועלת בטכנולוגית מציאות רבודה AR)). מציאות רבודה היא טכנולוגיה שבה ניתן להוסיף רבדים (שכבות) על המציאות הקיימת. כאשר סורקים את דפי הצביעה באמצעות האפליקציה, הציור "קם לחיים" וניתן לראות את בעל החיים בתנועה, משמיע קול ובתלת ממד.

המורה למדעים, תמר שמול, סיפרה: "על מנת להראות לכל הכיתה את הציורים, חיברתי את הטלפון שלי למחשב, כך שמה שנראה על מסך הטלפון שלי נראה על מסך המחשב ומוצג על המסך בכיתה באמצעות המקרן. התוצאה הייתה שהתלמידים ראו במסך של הכיתה את הציור 'קם לחיים' ואת עצמם ברקע, דבר שגרם להתלהבות רבה מאוד. תוך כדי כך, הפעלתי בטלפון שלי את האפליקציה מקליט מסך וכך הצלחתי לתעד את הדמות של בעל החיים בתלת ממד יחד עם התלמידים הנלהבים".

ויש גם סרטון מקסים להמחשה- צפו כאן:  https://youtu.be/8ea4QgJNUeY

img-20190115-wa0024

נפלאות הטכנולוגיה 

 

הרישום למוסדות החינוך נמשך  

היכנסו לקישור והשלימו את רישום ילדיכם לשנת הלימודים הבאה עלינו לטובה- תש"פ.

https://www.hof-ashkelon.org.il/534/?preview=d5ew6s16a41w15

ביום ראשון הקרוב, 20.1.19 יתקיים שיח עם פסיכולוגית בנושא מעבר מהגן לבית הספר בשעה 19:00.

הורים המעוניינים להגיע- מוזמנים להירשם בקישור הבא: http://goo.gl/JXYpvE

פרטים המלאים במודעה:

הזמנה להורים -  חינוך

מעבר מרגש להורים ולילדים

 

 

האולפנא ו"שקמה" הוסמכו לירוקים 

השבוע התקיים במוזיאון הטבע בתל-אביב טקס חגיגי של המשרד להגנת הסביבה ומשרד החינוך במסגרתו הוענקו תעודות הסמכה לכ-90 בתי ספר "ירוקים" מכל הארץ. כל בית ספר כזה שילב תכנים ירוקים בנושא קיימות, מודעות ושמירה על הסביבה בהובלת "הנהגה ירוקה" של תלמידים בבתי הספר. בטקס זה קיבלו שני בתי ספר מהמועצה האזורית חוף אשקלון תעודות הסמכה על היותם "בתי ספר ירוקים".

בתי הספר הזוכים הם תיכון "שקמה" בניהולה של אופירה גל (בתמונה עם המורה חגי ארד) והאולפנא לבנות "נווה דקלים" בניהול הרב עופר טוויל. מאגף החינוך במועצה בירכו את בתי הספר, המורים וכמובן את התלמידים על ההישג ועל יישום התכנית. הטקס זה התקיים במעמד מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, מנכ"לית איגוד ערים לאיכות הסביבה ונציגי המשרדים.

img-20190117-wa0071

בתי הספר הירוקים

 

צפו: ברכת הרב יעקב אביטן לט"ו בשבט  

לצפיה היכנסו לקישור:ליחצו כאן 

 

פרשת השבוע      

בפרשת השבוע "בשלח", נקרא על שירת הים ועל כך שבני ישראל עוברים בתוך הים ביבשה. הפרשה פותחת בפסוק "ויהי בשלח פרעה את העם". פרעה לא שולח את העם, אלא הוציא אותו בכוח בשל המכות שקיבל. אז מדוע נאמר "בשלח פרעה"? אלא שהתורה מלמדת אותנו שהיא קוראת את השילוח על שם פרעה מפני שליווה אותם כמה צעדים ועל כך נאמר "בשלח פרעה". מכאן אנו רואים שאדם עושה צעד קטן, הוא מקבל עליו שכר גדול.

שבת שלום.

 

 כבר ביקרתם בדף הפייסבוק שלנו ? 

https://www.facebook.com/hofashkelonsheli

 

לארכיון "קצת מהשבוע שהיה"-  ליחצו כאן:  https://www.hof-ashkelon.org.il/412/

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il

2019-01-17 15.24.29