דלג לתוכן העמוד

קצת מהשבוע שהיה במועצה 24.1.19

בס"ד

י"ח שבט תשע"ט, 24.1.19

2019-01-23 14.34.23

 

 ביקור אלוף פיקוד דרום והמח"ט 

ראש המועצה איתמר רביבו אירח בראשית השבוע בלשכתו את אלוף פיקוד דרום, הרצי הלוי. מדובר בפגישת היכרות ועבודה, שהתקיימה גם בנוכחות סגנו - גיל תימור ומנכ"ל המועצה - דורון בן שלומי. בהמשך היום, נפגש עם מפקד החטיבה הצפונית, אל"מ אבי רוזנפלד, שמסר סקירה אודות המצב הביטחוני. 

"בפגישה דיברנו על שיתוף הפעולה בין החטיבה והמועצה. גאווה גדולה שאלה הם חיילנו ומפקדינו. נמשיך בחיזוק הקשר הרציף עם גורמי הצבא האמוניםעל הביטחון באזור שלנו", אמר ראש המועצה.

עם מפקד החטיבה הצפונית-משמאל באמצע

עם מפקד החטיבה

20190120_093235

עם אלוף הפיקוד

 

 

 פגישת ראש המועצה ושר החינוך 

ביום חמישי נפגש ראש המועצה, איתמר רביבו, עם שר החינוך ושר התפוצות נפתלי בנט. הפגישה, אשר התקיימה בירושלים, היא חלק מהגשמת ומימוש היעדים של חזון החינוך במועצה.

ראש המועצה אמר: "העליתי בפני שר החינוך סוגיות הקשורות לישובי עוטף עזה ולמערכת החינוך במועצה שלנו- גני יום לימודים ארוך, כיתות קטנות, הצטיידות ועוד. אני סמוך ובטוח שפגישה זו היא תחילת הדרך של שיתוף פעולה מצוין בין משרד החינוך בפרט ומשרדי הממשלה בכלל לבין המועצה".

img-20190124-wa0060

תחילת דרך לשיתוף פעולה פורה

 

 על מה שוחחו ראש המועצה ומועצת התלמידים? 

חברי מועצת התלמידים של ביה"ס "ניצני קטיף" אירחו בשבוע שעבר את ראש המועצה איתמר רביבו. התלמידים העלו בפניו את רצונם לקדם את המבצע "המרוץ למיליון" של החינוך הממלכתי דתי, במסגרתו כל בית ספר צריך לעודד קריאה בקרב התלמידים. לאחר מכן, יועבר דיווח מפורט למשרד החינוך.

נציגות מועצת התלמידים ביקשו גם את עזרתו ברכישת ספרים חדשים לספריה ובנוסף ביקשו תוספת מתקנים לאגף בנות. ראש המועצה ביקש כי יעבירו לו מכתב מסודר עם הבקשות בכדי שיוכל לטפל בכך.

img-20190116-wa0100

דור העתיד עם ראש המועצה 

 

 

 ט"ו בשבט תשע"ט 

המועצה ציינה השבוע את חג האילנות- ט"ו בשבט במוסדות החינוך ובישובים. הנה חלק מהפעילויות:

במסגרת מחלקת התרבות, התקיימו במושב משען סדנאות להורים ולילדים ברוח החג ולאחר מכן הופיעה להקת ה"באגיס" (החרקים המוסיקליים).

במרכז יום בבת הדר בירך הרב אביטן את הנוכחים ולאחר מכן התקיימה שירה בציבור.

ב"מרכז מורשת גוש קטיף" בניצן קיימו ערב חגיגי סביב שולחנות וכיבוד עם הרבה מצב רוח טוב.

בביה"ס חופים התקיים בשבוע שעבר הפנינג שעסק בסמלים וערכי החג, הוצגו כלי נגינה שונים מהעולם והתלמידים עברו חוויות בתחנות שונות.

תלמידי ישיבת "בני יששכר" נטעו עצים בישוב המתפתח באר גנים.

בחדר המורים בתיכון "שקמה" הכינו שייקים מפירות טריים במיוחד ולאחר מכן נטעו שתילים.

תלמידי ביה"ס "ניצן" קיימו סדר ט"ו בשבט עם מאות תלמידים מהדרום (שדרות, נתיבות, מצפה רמון ועוד) באולם הספורט.

בכפר "סילבר" קיימו טקס משותף לתלמידי התיכון ולתלמידי "שדות סילבר" ולאחריו נטעו התלמידים שתילים. הפעילויות ב"ניצן" וב"סילבר" היו בחסות קק"ל.

יצחק ארביב מנהל המחלקה לתכניות בפריפריה מטעם קק"ל אמר במהלך הטקס ב"ניצן": "מדי שנה מגיעים עם חניכים מכל איזור הדרום לפעילות ט"ו בשבט, מסיירים נוטעים ומקנחים עם כ-600 תלמידים בסדר ט"ו בשבט במסגרת מעו"ף של קק"ל". מאגף החינוך במועצה מסרו חג שמח לתלמידים ולמורים.

 

נטיעות בשילסר עם מנהל שדות סילבר

סדר טו בשבט בביס ניצן

20190121_111654

img-20190119-wa0003

20190122_114652

20190122_114916

חג לכל אילן

 

 

 הנהג שלנו תורג'מן 

מחלקת התחבורה של המועצה דואגת מדי יום להסעת אלפי תלמידים למוסדות החינוך בביטחה תוך אחריות מלאה לשלומם. השבוע הגיע מכתב ללשכת ראש המועצה ובו הבעת הערכה כלפי נהג ההסעות יעקב תורג'מן. "בשם כל הורי מושב גיאה של ילדי כיתות א' בביה"ס ניצן, אנו רוצים לשבח את מר יעקב תורג'מן הנהג של ההסעה של ילדינו. יעקב הוא אדם שכולו לב, מי שעובד עם ילדים חייב להיות רגיש לצרכיהם ואין ספק שיעקב הנהג עושה זאת על בסיס יום יומי", כתבו הורים. "כשהוא מגיע לתחנה הוא קם ממקומו, מברך את כל הילדים בבוקר טוב בחיוך גדול ובשמותיהם הפרטיים, מוודא שכולם חגורים ומחויכים ואפילו מעודד את התלמידים ומחלק סוכריות למי שעדיין יש קושי בבוקר".

ההורים ציינו עוד שיעקב יודע לזהות חפצים שאבדו ולהשיבם לילדים ואם יש סכסוך בין תלמידים, הוא פותר אותו בדרכי נועם. "יעקב הוא אדם אדיב ותמיד מחייך להורים ומקשיב להם ומשתדל לעזור ככל יכולתו. הוא אינו רק נהג אלא אדם שמהווה דוגמא לילדים של נתינת עזרה וכבוד הדדי. תודה רבה לך יעקב איש יקר שאתה".

20190117_090634

תורג'מן. מודה על החיבוק החם מההורים והילדים

 

 

  ?כמה זה 80 ק"ג פומלה 

.יחידת השיטור המשולב של מג״ב במועצה האזורית חוף אשקלון בסיוע המתנדבים תפסו השבוע רכב עם 80 ק"ג תוצרת חקלאית גנובה

.מדובר בפומלות מפרדסי פריאור.  במשטרה ציינו כי החשודים עוכבו להמשך טיפול חקירות מג״ב ימ״ר דרום, היחידה שמטפלת בעבירות החקלאיות בדרום

.כזכור, לפני כחודש קיבלה יחידת השיטור המשולב שתי ניידות סיור חדשות (מתוך שלוש הקיימות) לטובת המשך הפעילות השוטפת

 

img-20190122-wa0019

חלק מהשלל שנתפס השבוע

 

 

  על חינוך וביטחון  

מחלקת הביטחון של המועצה אירחה השבוע את אריה מור- סמנכ"ל ומנהל אגף בכיר (ביטחון, חירום ובטיחות) במשרד החינוך ואת יהודה רשף- קב"ט מחוז דרום במשרד החינוך. בפגישה נכח קב"ט המועצה גדעון שרעבי, קב"ט מוסדות חינוך יגאל מצרפי וסגן ראש המועצה גיל תימור. ביקור הבכירים עסק בסקירת נתוני האיזור ועדכון על צרכי מרכיבי הביטחון. בתום המפגש הוענקו שתי תעודות הוקרה והערכה למור ולרשף על פועלם וחלקם בחיזוק מעטפת הביטחון במועצה. 

20190122_130919

בהוקרה והערכה

 

 

 סדנה מוסיקלית לגיל השלישי 

השבוע התקיים יום שיא של "סדנת מוסיקה-ניתוחי שירים", פרי שיתוף פעולה של תחום אזרחים ותיקים באגף הרווחה במועצה ועמותת מרכז יום. בכל מפגש מציגים נושא מסוים, שני שירים שמתחברים לכך וגם שרים יחד כאשר המטרה היא העצמה אישית לגיל השלישי והתמודדות יעילה עם אתגרי הגיל. את הקבוצה אירגנו אורית יסמני- עובדת סוציאלית במרכז יום והדר בודיק- עובדת סוציאלית בתחום אזרחים ותיקים.

המפגש השבוע היה עם הזמר מיכה ביטון מנתיב העשרה, שסיפר את סיפור חייו, ניגן ושר משיריו. הדר ואורית סיכמו: "התגובות היו מאוד חיוביות והוותיקים מאוד מועצמים מהסדנה, מאחר והשיר הוא כלי לביטוי, הבעה והתמודדות. תודה רבה למיכה שהגיע והנעים בקולו הערב את המפגש ותרם חלק חשוב להצלחת הסדנה".

2019-01-23 12.02.29

סדנה מוסיקלית להעצמה

 

 

 ישיבת המנהלים 

מנהלי המחלקות ואגפי המועצה נפגשים אחת לשבוע עם מנכ"ל המועצה, דורון שלומי, במטרה לייעל את השירות לתושב. במסגרת פורום זה, מעלים המנהלים נושאים שונים הקשורים לתחום אחריותם, מספרים על יעדי תוך הרצון להגביר את שיתוף הפעולה ולייעל את שיטת העבודה. ראש המועצה איתמר רביבו נכח במפגש הראשון בשבוע שעבר ועמד על חשיבות מפגש שבועי זה ותרומתו הישירה למתן שירות איכותי וטוב יותר בכל התחומים.

20190120_141253

משדרגים את העבודה

 

 

 מוסד "שקמה" ביער יתיר 

בסוף השבוע האחרון יצאו חניכי מוסד "שקמה" מקיבוץ יד מרדכי למרכז שדה ויער של הקרן הקיימת לישראל ביער יתיר, שם קיימו פעילות של טיפוח מנהיגות צעירה וערכו טיולים באזור. עבור התלמידים מדובר בפעילות חוויתית כאשר סגן ראש המועצה, גיל תימור, ליווה אותם וערך איתם פעילות משמעותית כולל הרקדה. מארגני הקבוצה הפגינו חיבה יתירה למקום ואף החליטו שזו תחילה של מסורת. האירוע התקיים בחסות מע"וף של הקרן הקיימת לישראל.

img-20190120-wa0072

מנהיגות צעירה בחיק הטבע

 

 

 כנס במועצה: פורום גזברי המועצות האזוריות 

המועצה אירחה השבוע את פורום הגזברים של המועצות האזוריות בישראל. מדובר במפגש אחד מתוך ארבעה שמתקיים מדי שנה והפעם המועצה נבחרה לארח אותו. בדיונים אלה מועלים נושאים שמאפיינים את התמודדות המועצות האזוריות, תפיסות כלכליות ועוד. ראש המועצה איתמר רביבו בירך את האורחים הנכבדים וציין כי אין ספק שמחלקת גזברות חזקה היא חלק מחוסנה ויציבותה של כל רשות השואפת להוציא לפועל בצורה מיטבית את תכניותיה". 

רכזת הדרכה ותכניות ממשלה מטעם משרד הפנים אמרה: "זה נכון להתארח גם במרחב הכפרי בדרום, שעובר תקופות לא קלות בלשון המעטה וזו גם סוג של הבעת סולידריות לאזור ותושביו". אלעד פרץ, גזבר המועצה וחבר בועדת ההיגוי של הפורום, אמר: "מדובר בפורום מקצועי וחשוב בו מועלים נושאים ואתגרים יעודיים בהתמודדות של הגזבר ברשות המקומית בכלל ובמועצות אזוריות בפרט. הפורום עסק בפיתוח כלכלי של הרשות המקומית נושא שכרגע נמצא בליבה של המועצה שלנו בדרך החדשה של יציאה לעצמאות כלכלית והורדת התלות בתקציבים ממשלתיים ועל ידי הגדלת הכנסות ומיצוי הפוטנציאל הכלכלי של המועצה בהתחשב במשאבים הקיימים ברשות". בכנס השתתף רואה החשבון דודי ספיר, מנהל אגף בכיר לתאגידים עירוניים ותומר ביטון יו"ר איגוד הגזברים.

20190123_104059

פורום מקצועי וחשוב

 

 

  פרשת השבוע  

פרשת השבוע היא פרשת "יתרו" בה נקרא על עשרת הדיברות

"הפרשה נפתחת במילים "וישמע יתרו כהן מדין 

"חז"ל אמרו: "מה שמועה שמע ובא

כולנו שומעים אך לא מפנימים

יתרו זכה לשמוע ולהפנים 

יתרו הוציא מהכוח אל הפועל וזכה שתיקרא הפרשה על שמו

.שבת שלום

 

 

 כבר ביקרתם בדף הפייסבוק שלנו ? 

https://www.facebook.com/hofashkelonsheli

 

לארכיון "קצת מהשבוע שהיה"-  ליחצו כאן:  https://www.hof-ashkelon.org.il/412/

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il