דלג לתוכן העמוד

קצת מהשבוע שהיה במועצה 31.1.19

 בס"ד

כ"ה שבט תשע"ט, 31.1.19

2019-01-31 14.54.54

 

 

 ציון 88 למועצה בביקורת מוכנות לחירום 

בהתאם לתכנית העבודה והכנה לחירום במועצה, התקיימה בשבועות האחרונים ביקורת מטעם פיקוד העורף ורשות חירום לאומית (רח"ל). מדובר בביקורת מקיפה ומעמיקה הבודקת אחת לשלוש שנים את מוכנות עובדי המועצה ומנהלי המכלולים בחירום לפרטי פרטים. השבוע התקיימה במועצה ישיבת הסיכום לביקורת בנוכחות נציגי פקע"ר ורח"ל, עובדי מועצה שמנהלים מכלול בחירום ועם ראש המועצה איתמר רביבו. בישיבה זו נאמר כי המועצה קיבלה את הציון  88. בישיבה זו השתתפו אל"מ איתן סויסה (יקל"ר), מיטל מרציאנו -מנהלת מרחב לכיש ברח"ל, שגיא גולי נציג משרד החקלאות במחוז דרום, שני וולך נציגת משרד הרווחה, שלומי סולטן נציג משרד הרווחה פס"ח (פינוי, סעד חללים), טלי סטאריס- נציגת משרד החקלאות ונציגי רשות המים אבי דדון והילה לזר.

מפקד נפת לכיש- אל"מ (במיל') מרקו אזואלוס ציין כי הביקורת היא כלי להתייעל ולעמוד במשימה האמיתית- התמודדות עם אירוע חירום מתמשך והציון הכללי 88 אינו מובן מאליו והוסיף: "אני מאוד שמח שהגעתם לציון 96, כזה גבוה, ב'מכלול מידע לציבור'. אמרתי את זה לא אחת: מידע לציבור זה חיי אדם. צריך רק להנחות את התושבים בצורה מהירה וקצרה וכך יתנהגו בהתאם בזמן חירום".

ראש המועצה איתמר רביבו שיבח את עובדי המועצה שבמקביל לעבודתם, הם אחראיים למכלולים בחירום ותורמים מעבר לשעות העבודה. "ישר כוח לכם, אני בטוח שאתם עושים עבודה טובה. לגבי מה שצריך, נשלים פערים ותודה לרח"ל ולפקע"ר על הליווי החשוב וגילוי המעורבות הרבה. שנדע עוד ימים טובים".

2019-01-28 09.50.29

הביקורת ככלי להתייעלות

 

 

 מחזקים את שיתוף הפעולה עם המשטרה 

שטחה הגיאוגרפי של המועצה חולש על גזרתן של שלוש תחנות משטרה: שדרות, קרית מלאכי ואשקלון. בשבוע שעבר התקיימה פגישת היכרות ראשונה בין ראש המועצה לבין מפקד תחנת אשקלון סנ"צ משה לוי. בשיחה, בה נכחו גם מש"ק ניצן רס"מ גבריאל כהן,  מפעיל בסיס המתנדבים רס"ר דניאל ברוסאן, קצין המתנדבים פקד יוגב תעשה, הועלו נקודות לחיזוק שיתוף הפעולה בין המועצה לתחנה כולל מיזמים קהילתיים, התבצעה סקירה על הפעילות הביטחונית במרחב ותיאום ציפיות.

20190124_143727

לחיזוק תחושת הביטחון

 

 

 ביקור סגן שר האוצר 

סגן שר האוצר איציק כהן התארח בלשכתו של ראש המועצה ביום חמישי. במפגש, בו נטל חלק גם גזבר המועצה אלעד פרץ, הועלו מספר נושאים לטיפול, ביניהם הסדרת תקציב ותפעול החוף הדרומי של המועצה- חוף זיקים, טיפול באתר הקרווילות בישוב ניצן, הקמתו של המחלף הצפוני לעיר אשקלון ונושאים הקשורים לשירותי דת. סגן השר היה קשוב ונכון לסייע למועצה בקידום יעדים והוצאת תכניות אל הפועל.

img-20190131-wa0057

דלת פתוחה במשרד האוצר

 

 

 פרויקט חינוכי: "לחיות ביחד" 

אגף החינוך במועצה קיים לאחרונה, בשיתוף מחלקת הנוער, מפגש במסגרת הפרויקט החינוכי "לחיות יחד", שיזם המשרד לשיוויון חברתי. המטרה היא להוביל תכנית עומק בקרב בני הנוער בהתאם למדיניות ראש המועצה כדי לגרום לחיבור בין הקהילות. המפגש יועד למנהלי בתי הספר העל יסודיים ומובילי קהילות הנוער. המפגש עסק בהיכרות וחשיבה משותפת תוך מיפוי המועצה לחוזקות ולאתגרים, כשממנה תיגזר תכנית הפעולה בשיתופה של עמותת "התקווה הישראלית". למפגש היו שותפים פז רייזל, מוכי בטר, עמיחי פרץ, ליאו, הרב משה ויצמן ואופירה גל.

img-20190128-wa0090

חשיבות רבה במעורבות הנוער

 

 

 מה זה "קפה דילמה" ? 

באגף החינוך במועצה קיימו בשבוע שעבר ערב חשוב ומיוחד בנוכחות נציגי וועדי ההורים מכל בתי הספר של המועצה בשיתוף המנהלים לדון על העמקת שיתוף הפעולה בין מוסדות החינוך וההורים. במפגש זה, בו נכח ראש המועצה ומנהלת אגף החינוך יפית בוכריס, דובר על עקרונות העבודה של וועדי ההורים, המנהלים והמועצה לבניית שותפות ומעורבות ההורים בכל תהליכי החינוך בבתי הספר.

img-20190115-wa0153

וועדי ההורים שותפים מלאים לדרך

 

 

 מקדמים תכניות ותשתיות  

בימים אלה מתבצעות עבודות פיתוח ותשתית על עורק התחבורה הראשי, כביש 4 . העבודות המבוצעות בשיתוף משרד התחבורה, נת"י ורכבת ישראל, הן במסגרת פרויקט בניית מחלף צפוני לעיר אשקלון והרחבת נתיבי התחבורה. השבוע התקיימה פגישה במפגש הרכבת 156 בכניסה לישוב ניצן בנוכחות נציגי חברת "נתיבי ישראל", "רכבת ישראל", ראש המועצה איתמר רביבו ונציגיו. במסגרת המפגש נבחנו דרכים להסדרת הצומת הממוקם על מפגש רכבת, לרבות מעבר כלי רכב, תנועת הולכי רגל, כלים חקלאיים והשארת הצומת למעבר מכל סוג שהוא גם לאחר בניית מחלף צפון ועד למימוש התכנית העתידית לבניית מחלף נוסף בצומת "אשכולות".

img-20190128-wa0035

הסיור בשטח 

 

 

 25 אלף משלוחי מנות נארזו ביומיים ! 

תיכון "שקמה" לקח השבוע חלק בפרויקט שכולו נתינה ועשיה למען האחר בשיתוף עמותת "חיים לאלון"- החוקרת את מחלת הדושן (ניוון השרירים) במטרה למצוא לה מזור. במשך יומיים, שלישי ורביעי, ארזו התלמידים 25 אלף (!) משלוחי מנות לפורים, שהכנסותיהם קודש למען המחקר.

עלות של כל משלוח מנות הוא 12 שקלים. במבצע זה אורזים את המשלוחים ובמקביל, ניתנת האפשרות גם לרכוש אותם. מועצת תלמידים של בית הספר לקחה חלק פעיל ומשמעותי בפרויקט זה: הם החליטו שבכל שכבה ייאסף סכום כסף לקופה שכבתית שממנה ירכשו משלוחי המנות שנארזו. בהמשך, תוביל המועצה תהליך של תרומה לקהילה וקבלת האחר כשבסוף התהליך, כל שכבה תבחר לאן לתרום את משלוחי המנות. לפעילות שותפה גם תושבי המועצה האזורית חוף אשקלון, שהגיעו לסייע בשעות אחר הצהריים.

אלעד לוי, אביו של אלון (מתגוררים במרכז הארץ), אמר כי המבצע מתקיים ב-30 בתי ספר בכל הארץ זו השנה החמישית. הירתמות תלמידי "שקמה", שאורזים לראשונה 25 אלף משלוחי מנות ביומיים, בהחלט מעוררת גאווה. "לפני כל מבצע כזה, אני מגיע ומרצה בביה"ס על קבלת השונה והאחר. אני מאמין שאם עושים טוב, מקבלים בחזרה", אמר אלעד והוסיף: "אנחנו מאמינים בדרך ולכן אופן האריזה והדרך שבה נרתמים הצעירים -היא החשובה, שיתנו מעצמם ללא קבלת תמורה. אם המשלוחים נארזים באהבה, הם יימסרו גם באהבה".

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, איתמר רביבו, נפגש עם התלמידים שארזו משלוחי מנות בחצר ביה"ס, שוחח עם הסגל החינוכי ועם אלעד לוי. "גיליתי נוער שנכון לתרום מזמנו ומגלה עניין רב במעורבות חברתית. ישר כוח לעוסקים במלאכה חשובה זו", אמר ראש המועצה.

מנהלת תיכון "שקמה" אופירה גל אמרה: "אנחנו גאים בתלמידים שלוקחים חלק בפרויקט ההתרמה הגדול. תודה מיוחדת לאיילה שרף, דגנית גיסין ומיכל אבן שיזמו והביאו את הפרויקט לביה"ס. אני גאה בתלמידי החינוך המיוחד שהובילו את האירוע ההתרמה וגאה על יוזמת מועצת התלמידים שהתגייסו לתרומת הכספים".

הזמינו כבר עכשיו את משלוח המנות שלכם, לחברות, מוסדות, עסקים ופרטיים, ותצילו חיים!

להזמנה ליחצו: http://bit.ly/2ELZ6E1

או בטלפון 054-5477891/29   

קישור לדף הפייסבוק  https://www.facebook.com/lifeforalon/?fref=ts

 

20190130_100859

תרומה חשובה מהקהילה

 

 

 נערכים לשנת הלימודים תש"פ 

כחלק מהיערכות המועצה לשנת הלימודים הבאה עלינו לטובה תש"פ, ראש המועצה סייר השבוע יחד עם נציגי ועד ההורים, נציגי החברה הכלכלית, מנהלת בית הספר "חופים" דניאלה כהן והקבלן המבצע בשטח הבינוי של שלב ב' בבית ספר. ראש המועצה אמר: "בחנו את עבודת הקבלן תוך הקשבה לצרכים של בית הספר זאת במטרה שהמבנים יהיו מוכנים בתנאים האופטימלים לקראת התלמידים בשנת הלימודים הקרובה".

facebook_1548847443655

אתר הבניה השבוע 

 

 

  ישראל מדר יצא לגימלאות   

עובדי המועצה נפרדו השבוע משני עובדים וותיקים, מסורים ואהובים במיוחד- ישראל מדר מנהל מחלקת התברואה ואביבה פולד מנהלת מחלקת גני הילדים. ישראל מדר ממושב ברכיה במקור (כיום גר במבקיעים), אב לארבעה ילדים וסב לשמונה נכדים. הוא עבד תחילה כחקלאי ובשנת 82', בשל פציעה במלחמת שלום הגליל, החל לעבוד כרכז נוער וקהילה במשך שנתיים ולאחריהן היה מרכז משק עד שנת 90'. הוא שיחק כדורסל בקבוצת אליצור ברכיה ואימן כדורסל במשך 24 שנים במסגרת המועצה. בשנת 1990 נבחר לרכז מוניצפלי וב-27 השנים האחרונות ניהל את מחלקת התברואה.

ישראל הכניס שיטות מיחזור חדשות למועצה: פינוי גזם, איסוף בקבוקים ומיכלי נייר והיה שותף להקמת מכוני שאיבה במועצה. בעקבות הצמיחה הדמוגרפית מעקורי גוש קטיף, נדרש לתת מענה בזמן אמת ועשה זאת בצורה מיטבית. לימים, נאלץ מדר ומחלקתו להתמודד גם עם שפכים בשל קריסת מערכת הביוב באיזור התעשיה ארז ולפני כן עם שפכים מעזה שנשפכו לנחל חנון. השבוע סיים ישראל את תפקידו ולכבוד כך התכנסו עובדי המועצה והעומד בראשה להודות לו על עשייתו הברוכה ואיחלו לו הצלחה בדרכו החדשה.

ישראל, מה אתה מאחל לעצמך?

"אני מאחל בריאות, טיפול בנכדים, השקעה בנכד שמשחק כדורגל בנוער באר שבע ולהנות מהפנסיה. תודה למזכירה מור חדאד אמין, שעבורי היא כמו בת, דואגת ופותרת בעיות, לחברים בעבודה יפת עוגן משה טיאר, עינב דוד וממלאת מקום מנהלת מחלקת התברואה מרלין סבן. אני עוזב את הבית השני שלי בתחושה טובה ומקווה שהמועצה תדאג לשדרג את המחלקה".

2019-01-31 13.32.45

ישראל: "עוזב את הבית השני שלי בתחושה טובה"

 

  אביבה פולד יצאה לגימלאות  

אביבה פולד, נשואה, אם לשלושה ילדים וסבתא לשמונה נכדים, ניהלה ב-36 השנים האחרונות את מחלקת גני הילדים. היא התגוררה בעבר בפיתחת רפיח וכיום מתגוררת במושב נתיב העשרה, שם היא משמשת במשך שנים גם כיו"ר צח"י לצד סמדר שמילוביץ.היא קיבלה לידיה את המחלקה שהיתה קטנה במיוחד- עם 12 גני ילדים בלבד ומאז השאר היסטוריה. כיום במועצה יש 45 גני ילדים כאשר אלפי ילדים התחנכו וגדלו במועצה ב"משמרת שלה". היא למדה חינוך קהילתי באוניברסיטת ברמינגהם ובעלת תעודת הוראה ממכללת בית ברל. אביבה הובילה את המחלקה להצלחה, מצוינות וחדשנות והיתה בין הראשונות להטמעת מיחשוב בגנים תוך העברת מסרים חינוכיים ורפרוטאר תרבותי עשיר. "אני גאה בילדים ובצוותים הרבים. היינו גם אחראיים לקליטת מפוני גוש קטיף באהבה ורגישות וקליטתם לעבודה", אמרה השבוע. 

במכתב ששלחה לגננות ולצוות החינוכי כתבה: "אזכר באהבה את המראות, הצלילים, הטעמים והפסיפס האנושי שליווה אותי. אני מסיימת את תפקידי בתחושת סיפוק, ראיתי בתפקידי שליחות לשמה. הצלחת גני הילדים היא בזכותכם, בזכות המחויבות, ההירתמות, החיבוק והחיוך..מקומכם חשוב ומשמעותי ביותר בגידולו, טיפוחו, צמיחתו וקידומו של הדור הצעיר, סומכת עליכן שתמשיכו לשתוך ניגונים, מזמורים וערכים. תודה למפקחות גני הילדים ליליאן אברהם וגילה מויאל. השבוע אגף החינוך בראשות יפית בוכריס נפרד ממנה בנוכחות ראש המועצה, שאיחל לה הצלחה ואמר כי ישמח להסתייע בניסיונה.

אביבה, מה תאחלי לעצמך ?

"אני מאחלת בריאות, לטייל ולראות ולחוש את היופי שהעולם והטבע מספקים לנו. אני מאחלת למועצה שלנו הצלחה רבה בקידום החינוך".

2019-01-31 13.34.46

אביבה: "מסיימת בתחושת סיפוק גדולה"

 

 

  חדש בביה"ס לכדורסל  

אחד החוגים האהובים במתנ"ס על ילדי המועצה הוא כדורסל. מנהלת מחלקת הספורט, סמדר בלדיגה, שמחה לבשר כי קבוצת בית הספר לכדורסל מכיתות ג'-ד' התחילה לשחק בליגת "נגב סל". השבוע התקיים משחק מול נתיבות במבועים ולמרות המרחק הגיאוגרפי מהבית, הרי שמספר האוהדים שהגיעו לעודד את ילדי המועצה גרם להם להרגיש לפחות כמו במגרש הביתי שלהם. "במשחק הראשון הילדים שיחקו נהדר וניצחו את נתיבות בתוצאה 25-21", אמר המאמן שגיא כתב והדגיש כי המשחק התנהל באופן ספורטיבי מאד.

facebook_1548748770060

במגרש של הגדולים

 

 נטיעות בסימן 70 שנה לגיאה  

ביום שישי שעבר, במזג אוויר חמים במיוחד, התקיימו נטיעות במושב גיאה בסימן 70 שנה להקמתו. במסגרת הפעילות, שהיתה המשותפת להורים ולילדים, סיפק האגף לאיכות הסביבה במועצה שתילים באמצעות קק"ל וסייע בבניית ספסל מעצים ממוחזרים. 

2019-01-28 11.36.36

חג כפול במושב

 

 גם תלמידי המועצה זוכרים  

יום הזיכרון הבין לאומי לשואה ולגבורה התקיים ביום ראשון השבוע ובמסגרו קידמם הקונגרס היהודי העולמי קמפיין ברשתות החברתיות בשם "אנו זוכרים"= #Weremember. הקמפיין למעשה רותם את הרשתות החברתיות למען העלאת מודעות לזיכרון השואה ומעל 650 מיליון איש נחשפו לכך אשתקד. הרעיון הוא להצטלם עם שלט הנושא של הקמפיין ולהעלות אותו לפייסבוק ולרשתות החברתיות. בשבוע שעבר עובדי המועצה והעומד בראשה הצטרפו לקמפיין והצטלמו עם השלט. הפעם אנו מביאים גם את תמונותיהם של תלמידי ביה"ס במועצה.

חופים

חטיבת ביניים בשקמה

כפר סילבר

ישיבת בני יששכר

אולפנא נווה דקלים

ניצן

באר גנים

ניצני קטיף

מורשה

שדות סילבר

 

רוצים לעשות "לייק" לתלמידים שלנו ?היכנסו לקישור לדף הפייסבוק של המועצה האזורית חוף אשקלון.

ליחצו כאן

   

תיכון שקמה

 

 

  "דרום אדום" יוצא לדרך   

שוק האיכרים והמעצבים במושב כוכב מיכאל חוגג דרום אדום לכל אורך חודש פברואר בימי שישי בין השעות 8:00-15:00.

img-20190129-wa0108

בנוסף, בסוף השבוע הקרוב, יפתח פסטיבל "דרום אדום" לכבוד מרבדי הכלניות הצובעות את צפון הנגב.  

מידע על הפסטיבל בקישור הבא:

https://daromadom.habsor.co.il/

img-20190129-wa0080

צבעים של אביב (צילום-סמדר בלדיגה)

 

 פרשת השבוע  

פרשת השבוע משפטים פותחת בפסוק: "ואלה המשפטים אשר תשים לפניהם".

הפרשה פותחת בו"ו החיבור מאחר והיא סמוכה לפרשת עשרת הדיברות.

הרעיון הוא שכמו שעשרת הדיברות ניתנו במעמד הר סיני, כך ניתנה גם פרשה זו.

רוב המצוות הן מצוות חברתיות, בין אדם לחברו כדי לומר שהיסוד לקבלת התורה הוא קודם כל הערך של בין אדם לחברו.

שבת שלום.

 

 כבר ביקרתם בדף הפייסבוק שלנו ? 

https://www.facebook.com/hofashkelonsheli

 

לארכיון "קצת מהשבוע שהיה"-  ליחצו כאן:  https://www.hof-ashkelon.org.il/412/

 

המעוניינים לקבל ניוזלטר שבועי מוזמנים לשלוח כתובת מייל לכתובת: moked@hof-ashkelon.org.il