בן רות ומשה
נולד בזיקים
בי"ד בתשרי תשט"ו , 1/10/1954
התגורר בזיקים
שרת בחיל הנדסה, חטיבת הצנחנים
התגייס בנובמבר 1972
נפל בפעילות מבצעית
בכ"ב בתשרי תשל"ד , 19/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: תעלת סואץ
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: זיקים והועבר לקבורה בחולון
חלקה: 1, שורה: 8, קבר: 1.
הותיר: הורים ואחות - תמר


מ.א. 2172700


בן 19 בנפלו

 

קורות חיים:

נמרוד, בן רות ומשה, נולד ביום י"ד בתשרי תשט"ו (1.10.1954) בקיבוץ זיקים ולמד בבית-הספר היסודי בקיבוץ כרמיה ובבית-הספר התיכון בקיבוץ יד-מרדכי. בתקופת הלימודים בבית-הספר נמרוד היה נער חברותי ופעיל בתנועת הנוער של השומר הצעיר, הדריך בה ובגדנ"ע ואף השתתף בקורס דאייה. נמרוד הצטיין במלאכת-יד, בעיקר בעץ ובנה טיסנים ודגמי מטוסים זעירים. כן שלח ידו בציור בהצלחה רבה.
הצטיין גם בספורט, בעיקר בכדורסל ובאתלטיקה ואהב לאסוף מטבעות עתיקים. אהב את חיי המשק והקיבוץ והתעניין מגיל צעיר בענפי החקלאות. הירבה לטייל ולתור בשדות הקיבוץ. כולם הכירוהו כצעיר רציני, בעל מזג נוח לבריות ואהוב על כל חבריו. נמרוד התעניין בנושאים צבאיים וקרא ספרים רבים שעניינם הסטוריה של מלחמות.
נמרוד גויס לצה"ל בתחילת נובמבר 1972 והתנדב לקורם טיס, אולם נבצר ממנו לסיים את הקורס ולכן התנדב לחיל ההנדסה בו השלים קורס פלסים ועבר לפלחה"ן צנחנים לאחר טירונות בסאנור. עבר קורס צניחה, השלים מסע כומתה והושבע ליד הכותל המערבי.
הוא היה חייל מסור וממושמע, בעל נחישות רבה (השלים את המסע למרות שבר הליכה ברגלו). היה מטבעו חבר נאמן, תמיד מוכן לעזור לחבר באימון מפרך ובמסע קשה או לסייע לו ללמוד ולהבין חומר לימודי שבו התקשה. במלחמת יום הכיפורים שירת ביחידת פלחה"ן צנחנים בסיני, השתתף בקרבות הבלימה וההבקעה נגד המצרים.
ביום כ"ב בתשרי תשל"ד (18.10.1973, סמוך ליום הולדתו ה- 19), נפגע בעת חציית הגשר היבשתי על תעלת סואץ ונהרג. הובא למנוחת עולמים בבית-העלמין בקיבוץ זיקים. בתחילת שנות ה- 90, לאחר שהוריו עזבו את הקיבוץ, הועבר לבית העלמין הצבאי בחולון. השאיר אחריו הורים ואחות - תמר. לאחר נפלו הועלה לדרגת רב-טוראי.
במכתב תנחומים למשפחה השכולה, כתב שר הבטחון דאז, משה דיין, כי נמרוד היה חייל טוב וחבר נאמן, אהוב על כל מי שהכירו.
הוריו הוציאו לאור חוברת לזכרו ובה דברי חברים ובני משפחה על חייו עד נפילתו.