בן צילה ושלום
נולד בתלמי יפה
בז' בטבת תשכ"ג , 3/1/1963
התגורר בתלמי יפה
שרת בחיל כללי, חטיבת גולני
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ה בחשוון תשמ"ג , 11/11/1982
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: צור
באזור לבנון
מקום קבורה: תלמי יפה
הותיר: הורים, שני אחים ואחות


מ.א. 3461675


בן 19 בנפלו

 

קורות חיים:

בנם הבכור של צילה וישראל, נולד ביום ז' בטבת תשכ"ג (3.1.1963) בתלמי יפה. בשנות ילדותו הראשונות גדל אלי והתחנך בחברת הילדים של המשק. כשמלאו לו שש שנים הוא התחיל ללמוד בבית-הספר האזורי "ניצן" שבקיבוץ ניצנים, יחד עם כל בני גילו. הוא המשיך ללמוד בחטיבת הביניים של בית-הספר האזורי "שער הנגב", במגמת מכונאות. בתקופת לימודיו בבית-הספר התיכון היה אלי פעיל בתנועת הנוער הציוני ואף שימש כמדריך לבני נוער צעירים ממנו. הוא אהב לטייל וליהנות מהנוף הסובב אותו ומחוג חבריו שהיה רחב ביותר.
לאחר סיום הלימודים ועד שהגיע מועד גיוסו לצה"ל עבד אלי בפלחה. עם זאת, הוא היה ידוע כאוהב בעלי-חיים ובעיקר כלבים וסוסים. אלי הרבה לטפל בהם והיה קשור אליהם מאוד. הייתה לו נשמה פיוטית ועוד בהיותו ילד צעיר נהג לכתוב שירים.
כשהתגייס אלי לצה"ל הוצב לשרת בחיל-ההנדסה, אבל לאחר כשנה הועבר ליחידה ב"גולני". מפקדו הישיר מתאר את אלי, במכתב תנחומים ששלח למשפחתו: "אלי מילא את תפקידו בשקט ובצנעה. היה נחבא אל הכלים וקולו כמעט לא נשמע, למעט בעת עבודתו במערכת הקשר".
ביום כ"ה בחשוון תשמ"ג (11.11.1982) באסון התמוטטות הבניין של הממשל בצור, נפל אליהו בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת עולמים בבית-העלמין שבמשק תלמי יפה. הוא השאיר אחריו הורים, שני אחים ואחות.