בן שרה ועזיז
נולד באירן
בה' באב תשי"א , 7/8/1951
התגורר בהודיה
שרת בחיל השריון, חיל החימוש
התגייס במאי 1969
נפל בעת שירותו
בט"ו בשבט תשל"ה , 27/1/1975
מקום נפילה: צאלים
באזור השפלה הדרומית והנגב
מקום קבורה: אשקלון-מגדל


מ.א. 2071359


בן 24 בנפלו

 

קורות חיים:

נחמד (עמי) בן עזיז ושרה, נולד ביום 7.8.51 בעיר שיראז שבפרס. בהיותו בן שנה עלתה משפחתו לארץ ובנתה בעמל רב משק חקלאי במושב-העובדים הודיה שבחוף-אשקלון. בקרבת מקום, במושב משען, שוכן בית-ספר אזורי, ובו למד עמי את שמונה שנות לימודיו היסודיים. ההורים עשו ככל שידם השיגה, כדי שהילדים - שישה במספר - ירכשו השכלה תיכונית, ולו גם חלקית. את עמי שלחו לבית-הספר התיכון-המקצועי 'אורט' באשקלון, ובו למד שלוש שנים במגמה של מסגרות-מכנית. כל אותה עת היה חבר פעיל בגדנ"ע.
עמי בנה את חייו החברתיים העשירים למדי במושב שלו וגם באשקלון. היו לו ידידים רבים, אשר ידעו להעריך את תכונותיו של הנער הנמרץ, הערני וטוב-הלב. עם-זאת, לא חסך כל-מאמץ כדי לסייע לאביו החולני לקיים את המשק, שהקיף 30 דונם אדמה ועליה כ-35 ראשי-בקר.
בתחילת מאי 1969 גויס עמי לשירות-החובה. הוא היה גאה, שנפל בגורלו להימנות עם לוחמי חיל-השריון. לאחר הטירונות עבר קורס-נשקים ובתפקיד זה פעל ביחידה שלו. בסוף 1970 הוענקה לו דרגת רב"ט.
באביב 1971 סיים את השירות. לאחר נסיונות שונים להשתלב בחיים האזרחיים במקצועות טכניים נתקבל כנהג בקואופרטיב 'אגד', עבודה שסיפקה את צרכיו. הוא הוסיף להתגורר עם משפחתו במושב הודיה. לשירות המילואים הוסב עמי לחיל-החימוש. כאן שימש בתפקיד של נהג ביחידה שלו. השתתף במלחמת יום הכיפורים בין הלוחמים בביר גפגפא שבסיני.
באחת מתקופות בשירות-המילואים האחרון בצאלים, התאכזר לו גורלו והוא נפגע בתאונת דרכים - ביום ט"ו בשבט תשל"ה (27.1.1975). הובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית של בית-העלמין באשקלון. השאיר אחריו הורים, שתי אחיות ושלושה אחים. (אחד מהם, בן ציון, נפל אף הוא כעבור כשנתיים בשירות למולדת).